Złóż zamówienie do godz. 14:00 (w dni robocze), a wyślemy je tego samego dnia.

Dlaczego top robi się matowy na paznokciach?

Dlaczego top robi się matowy na paznokciach?

Malujesz paznokcie lakierem hybrydowym, nakładasz top, aby utrwalić manicure a po chwili okazuje się, że robi się matowy? Nie o taki efekt Ci chodziło? Zamiast połysku uzyskujesz matowe paznokcie? Dlaczego tak się dzieje? I co z tym zrobić? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie.

  

Dlaczego top robi się matowy? Dlaczego lakier się nie błyszczy?

  

Sprawdź, jak wygląda Twój proces wykonywania manicure

 

Szukając odpowiedzi na te pytania, warto zastanowić się przede wszystkim nad tym, jak przebiegał proces wykonywania całego manicure. Być może już na tym etapie coś przebiegło nie tak, jak powinno. Jedną z przyczyn może być słabe i niewystarczające naświetlenie w lampie.

My sami również możemy również popełniać błąd i zbyt szybko wyciągać dłonie z lampy, co może skutkować słabym utwardzeniem a w konsekwencji m.in. tym, że hybryda krótko się trzyma albo robi się matowa.

 

dlaczego hybryda robi się matowa

 
Sprawdź swoje urządzenie

 

Stare lub często eksploatowane urządzenie może nieprawidłowo utwardzać hybrydę. Może się okazać, że świetlówki są do wymiany albo w przypadku lampy led, ma za małą moc albo jest już zużyta. Wtedy należy wymienić ją na nową, najlepiej o większej mocy, która zrobi to szybciej i sprawniej.

  

Zbyt mocny cleaner lub za szybko zastosowany

 

Kolejną przyczyną tego, że hybryda robi się matowa może być fakt, iż od razu po wyciągnięciu dłoni z lampy, przecieramy paznokcie cleanerem. Dajmy czas hybrydzie i dopiero pod odczekaniu kilku chwil, użyjmy cleanera.

Warto sprawdzić również, czy cleaner nie jest przeterminowany albo zbyt mocny – czasami wystarczy zmiana cleanera na inny, aby rozwiązać problem matowej hybrydy.

 

dlaczego top robi się matowy

 

Sprawdź top lub zamień na top no wipe

 

Sprawdź, czy Twój top nadal nadaje się do użycia. A może to, że cały manicure robi się matowy jest spowodowane tym konkretnym topem? Może to jego wina? Może wystarczy zmienić na inny i problem zostanie rozwiązany.

Oprócz tego, warto wypróbować też top no wipe – czyli top bez przemywania, który ma mocniejszy połysk, jest bezproblemowy w użyciu i odchodzi nam potencjalny problem z cleanerem.

  

dlaczego hybryda robi się matowa przyczyny

 

Wszystkie pokazane produkty są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl Tu znajdziesz produkty do wykonania manicure hybrydowego, lakiery hybrydowetop do paznokci, cleanerylampy UV LED i inne niezbędne akcesoria.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco