Kategorie

Top produkty

Lista produktów producenta: Max Factor

Max-Factor-kosmetyki-drogeria-internetowa-sklep-z-kosmetykami

Marka Max Factor została założona przez wybitnego wizażystę, wizjonera, perukarza i wynalazcę - Maximiliana Faktorowicza, który wyemigrował z Łodzi do Stanów Zjednoczonych i tam przyjął nazwisko Factor. Max Factor był znany z tworzenia wizerunku najsłynniejszych ikon kina, takich jak Ava Gardner, Jean Harlow, Pola Negro czy Marlena Dietrich, a nawet Frank Sinatra i Charlie Chaplin. To właśnie Max Factor wprowadza do makijażu zasadę "harmonii kolorów" na podstawie, której dobierał i tworzył kosmetyki na podstawie koloru oczu i włosów. Dzięki niemu, powstaje określenie "make-up", które obowiązuje do dzisiaj.

kosmetyki-Max-Factor-sklep-drogeria-internetowa
Marka Max Factor została założona przez wybitnego wizażystę, wizjonera, perukarza i wynalazcę - Maximiliana Faktorowicza, który wyemigrował z Łodzi do Stanów Zjednoczonych i tam przyjął nazwisko Factor. Max Factor był znany z tworzenia wizerunku najsłynniejszych ikon kina, takich jak Ava Gardner, Jean Harlow, Pola Negro czy Marlena Dietrich, a nawet Frank Sinatra i Charlie Chaplin. To właśnie Max Factor wprowadza do makijażu zasadę "harmonii kolorów" na podstawie, której dobierał i tworzył kosmetyki na podstawie koloru oczu i włosów. Dzięki niemu, powstaje określenie "make-up", które obowiązuje do dzisiaj.W 1916 r. rozpoczął sprzedaż cieni do oczu i kredek do brwi. Po raz pierwszy tego rodzaju kosmetyki były dostępne poza przemysłem filmowym, do codziennego użytku. Cztery lata później wprowadził pełną gamę kosmetyków. W 1927 przedsiębiorstwo Max Factor rozpoczęło działalność marketingową na terenie całych Stanów Zjednoczonych, a już w 1930 eksportowała swoje produkty do 80 krajów. Kosmetyki do makijażu i techniki, które Max Factor stworzył na potrzeby srebrnego ekranu przyniosły mu statuetkę Oskara. Ale jego celem było zapewnienie dostępu do kosmetyków każdej kobiecie, dzięki czemu będą mogły kreować swój wizerunek i definicję piękna. Po śmierci Maxymiliana, jego syn Francis przejął imię i nazwisko Max Factor Jr. by dokończyć dzieło, które zaczął jego ojciec. Pomógł mu w tym odziedziczony po ojcu talent.

Max-Factor-kosmetyki-drogeria-internetowa-puderek.com.pl

Marka Max Factor to nie tylko kosmetyki do makijażu, ale także dziedzictwo powstania sztuki makijażu. Kosmetyki wymyślone i wyprodukowane przez Max Factora na początku ubiegłego wieku, choć w udoskonalonej formule, przetrwały do dziś i były prekursorami ówczesnych kosmetyków.Max Factor Pan-Cake Make-up został stworzony, aby zapewniał naturalny wygląd skóry aktorów w Technikolorze, ich twarze na ekranie były ceglastoczerwone lub niebieskie. Kiedy aktorki zaczęły zabierać Pan-Cake, by używać go na co dzień, Max Factor zdał sobie sprawę, że jego makijaż wygląda wspaniale zarówno w obiektywie kamery, jak i poza nim. Postanowił więc wprowadzić Pan-Cake do sprzedaży detalicznej.
Max-Factor-kosmetyki-sklep-z-kosmetykami-drogeria-internetowa-puderek.com.pl

Podkład Max Factor Pan stik został wprowadzony przez Max Factor na rynek po latach badań w hollywodzkich laboratoriach. Pan Stik był kremowym podkładem w formie sztyftu, zaprojektowanym tak, żeby można było nakładać go równie łatwo, jak szminkę.

Ma-Factor-kosmetyki-sklep-z-kosmetykami-drogeria-internetowa


Max Factor Creme Puff był pierwszym połączeniem kremowej bazy i pudru. Creme Puff aplikowało się tak, jak puder, ale trzymał się na skórze, jak podkład i nadawał lepsze wygładzenie, niż każdy kosmetyk osobno.

Kosmetyki-Max-Factor-drogeria-internetowa
Max Factor jako pierwszy wprowadził do sprzedaży maskarę w formie jaką znamy obecnie - z aplikatorem ze szczoteczką, zamiast szczoteczki, którą nabierało się maskarę z pudełeczka.

Max-Factor-kosmetyki-drogeria-internetowa-puderek.com.pl2
Obecnie, marka Max Factor to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek kosmetycznych, kreująca trendy, nie rozstawając się ze swoją wieloletnią tradycją. Kosmetyki Max Factor są używane zarówno przez profesjonalnych makijażystów jak i przez zwykłe kobiety. Nasza drogeria internetowa oferuje szeroki wybór kosmetyków Max Factor. Znajdziesz u nas kultowy podkład Max Factor Lasting Performance, tusz Max Factor 2000 Calorie czy Max Factor False Lash Effect. Staramy się, aby kosmetyki które oferujemy zawsze były w najlepszych cenach.

Więcej
Pokazuje 1 - 32 z 87 elementów
Pokazuje 1 - 32 z 87 elementów
  • Bądź na bieżąco