Jak myć gąbkę do makijażu?

Jak myć gąbkę do makijażu?

Wiele z nas do nakładania makijażu, w tym przede wszystkim podkładu, używa owalnej gąbki. Czy jednak wiesz jak o nią dbać, żeby posłużyła jak najdłużej? Jak poprawnie ją myć?

  

Gąbka do makijażu

 

Gąbka do makijażu to jeden z gadżetów, dzięki któremu możemy nałożyć kosmetyki takie jak podkład, krem BB, ale także puder, czy produkty kremowe. Gąbkę przed każdym użyciem namaczamy i odciskamy – gąbka zwiększa swoją objętość, robi się miękka i bardzo dobrze aplikuje kosmetyki.  Na rynku znajdziemy wiele różnych gąbek. Najpopularniejszą jest oczywiście Beauty Blender, ale znajdziecie także tańsze alternatywy jak na przykład gąbka Eveline, gąbki GlamRush, gąbki Lovely czy inne.

 

jak domyć gąbkę do makijażu Puderek.com.pl

 

Jak domyć gąbkę do makijażu?

 

1. Myj gąbkę po każdym użyciu

 

Ale jak to? Za każdym razem mam myć gąbkę? Tak, to najlepszy sposób na to, aby nie gromadziły się na niej bakterie ale także o wiele łatwiej ją umyć tuż po wykonaniu makijażu, gdy kosmetyki jeszcze nie zaschły – będzie to o wiele prostsze, a gąbka szybciej wróci do pierwotnego wyglądu. Sam proces mycia zajmie też o wiele mniej czasu, bo nie będzie trzeba mocno jej szorować, bo plamy na gąbce będą świeże.

 

2. A co jeśli nie masz czasu?

 

Choć sam proces mycia zajmie Ci dosłownie 2 minuty, to jeśli bardzo się spieszysz, warto mieć w zanadrzu więcej sztuk gąbeczek. 2-3 gąbki pozwolą Ci na rotację i możesz je umyć jak wszystkie będą brudne. Co prawda, takie zabrudzenia będzie nieco trudniej usunąć, ale nie jest to niemożliwe.

 

jak domyć gąbkę do makijażu Puderek.com.pl

 

3. Jak umyć gąbkę?

 

Zatem jak umyć gąbkę? Będziesz potrzebować letniej wody i produktu, którym ją umyjesz. Możesz zrobić to w misce lub zatkanej umywalce. Czym myć? Najtańsze rozwiązanie to oczywiście szampon do włosów bądź żel do twarzy. Inna opcja? Mydełko, najlepiej naturalne, bez SLS. Nalewamy odrobinę produktu na gąbkę bądź pocieramy mydełkiem i kilkukrotnie ją wyciskamy. Jeśli zabrudzenia są silniejsze, warto dać czas gąbce – polać ją kosmetykiem myjącym i zostawić w wodzie. Po kilku minutach kilkukrotnie odcisnąć i znów zamoczyć.

Jeśli szampon nie zadziała na wszystkie zabrudzenia (dużo zależy też od produktów, których używamy do makijażu, jak trwałe i ciężkie są), warto wypróbować olejek. Olejek rozpuści zaschnięte produkty i doczyści gąbeczkę. Nasączamy gąbkę olejkiem, nów kilkukrotnie namaczamy i odciskamy – brud wypłynie, a gąbka będzie robiła się coraz bardziej czysta. Na koniec należy opłukać samą wodą.

 

4. O czym warto pamiętać?

 

Warto pamiętać o odpowiednim suszeniu gąbki. Gdy mocno ją odciśniemy i usuniemy nadmiar wody, należy odłożyć ją w takie miejsce, aby mogła swobodnie wyschnąć. Nie chowamy mokrej gąbki do szuflady, nie zostawiamy też w łazience. Mokra gąbka może zapleśnieć i nie będzie nadawała się do użycia. Gąbkę wymieniamy średnio co 2-3 miesiące, jednak wszystko zależy od tego, jak często wykonujesz makijaż. Ten czas się wydłuży, jeśli makijaż nakładasz rzadko bądź sporadycznie. Pamiętaj jednak o tym, aby dobrze o nią dbać, aby mogła posłużyć Ci jak najdłużej.

 

jak domyć gąbkę do makijażu Puderek.com.pl

 

Pokazane produkty są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl Tu kupisz pędzle do makijażu oraz gąbki do makijażu i aplikatory.

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco