5 zalet olejowania włosów

5 zalet olejowania włosów

Olejowanie włosów to prosty zabieg, który można wykonać samemu w domu. Jakie ma korzyści? Jakie efekty przynosi olejowanie? Poznaj  5 zalet olejowania włosów!

 

5 Korzyści z olejowania włosów

 

Olejowanie ma pozytywny wpływ na nasze włosy. Wbrew pozorom nie jest to skomplikowany zabieg, a niesie ze sobą tyle korzyści! Olej, np. Hot Oil Treatment od Trust My Sister, nakładamy na włosy i po kilku godzinach go zmywamy. W tym czasie możemy wykonywać różne czynności, wiec nie tracimy czasu w łazience.

Do olejowania oprócz oleju przyda się także żel aloesowy, który warto nałożyć tuż przed olejem – to świetny podkład, dzięki któremu włosy po zastosowaniu oleju nie będą suche, a nawilżone i miękkie. Olej zmywamy dokładnie z włosów szamponem. Można pomóc sobie maską, która zawiera emulgatory – dzięki niej o wiele łatwiej usuniemy olej z włosów. Jeśli będziemy regularnie wykonywali taki zabieg, włosy odwdzięczą się pięknym i zdrowym wyglądem. A jakie jeszcze korzyści płyną z olejowania włosów?

 

olejowanie włosów zalety puderek.com.pl

 

Błyszczące włosy

 

Najważniejszą zmianą, jaką będziemy w stanie zauważyć jest oczywiście ich wygląd – włosy staną się bardziej błyszczące, pełne blasku i życia. Koniec ze smętnie zwisającymi, szarymi pasmami! Regularne olejowanie sprawi, że Twoje włosy nabiorą blasku i będą zachwycać nie tylko Ciebie.

 

  

Włosy są miękkie i gładkie

 

Olejowanie włosów sprawia, że są niezwykle przyjemne w dotyku. Są gładkie, ujarzmione, a także niezwykle miękkie. Jeśli masz problem z szorstkimi, suchymi włosami to warto wypróbować olejowanie. Już po pierwszym użyciu powinnaś zauważyć różnicę, gdy ich dotykasz.

 

olejowanie włosów zalety puderek.com.pl

 

Włosy się nie puszą

 

Zaletą olejowania jest także fakt, iż łatwiej okiełznać włosy, poskromić niesforne pasma, które żyją swoim życiem. Olejowanie pomaga, gdy Twoje włosy bardzo się puszą. Być może są też osłabione różnymi zabiegami fryzjerskimi czy używaniem prostownicy. Możesz dobrać konkretny olej do porowatości Twoich włosów lub postawić na gotowe mieszanki takie jak np. 7 oils od Nacomi czy olej Mango Anwen, który również jest mieszanką: oleju migdałowego, śliwkowego i kameliowego.

  

Łatwiej je rozczesać

 

Kolejną korzyścią płynącą z olejowania jest także to, że włosy o wiele łatwiej rozczesać. Być może nie jeden raz męczyłaś się z rozczesaniem splątanych pasm, co kończyło się wyrwaniem lub uszkodzeniem włosów. Olejowanie pomaga poradzić sobie z tym problemem, bowiem włosy są bardziej gładkie, śliskie i nie plątają się tak mocno. Oczywiście odrobinę oleju (bez spłukiwania) możesz nałożyć także na końcówki włosów – zabezpieczysz je przed uszkodzeniami mechanicznymi czy uszkodzeniami spowodowanymi przez czynniki atmosferyczne.

 

Są elastyczne, miej podatne na uszkodzenia

 

Włosy przy regularnym nakładaniu oleju będą bardziej elastyczne, a także mniej podatne na uszkodzenia. Sama zaobserwujesz tą zmianę, jeśli będziesz regularna. Olejowanie ma mnóstwo zalet, dlatego jeśli nadal masz wątpliwości – spróbuj postawić sobie to wyzwanie! Zobaczysz, co możesz wykrzesać z Twoich włosów i jak pięknie mogą wyglądać!

 

Tu kupisz: Najlepsze olejki do olejowania włosów

 

olejowanie włosów zalety puderek.com.pl

 

Wszystkie pokazane produkty są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl Tu znajdziesz kosmetyki do pielęgnacji włosów, w tym olejki do olejowania włosów.

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco