Jak przedłużyć paznokcie? Sprawdzone sposoby i metody przedłużania

 Jak przedłużyć paznokcie? Sprawdzone sposoby i metody przedłużania

przedłużanie paznokci krok po kroku

 

Paznokcie są naszą wizytówką, dlatego chcemy, aby wyglądały jak najlepiej. Kto z Was chciałby przedłużyć paznokcie, ale albo z braku czasu albo braku funduszy rezygnuje? Jak to zrobić bez wychodzenia z domu? To proste! Poznaj sposoby na przedłużanie paznokci, z jakich metod skorzystać oraz jak uratować złamany paznokieć!

 
Jak przedłużyć paznokcie? Sposoby na przedłużanie

  
Jeśli chcemy przedłużyć nasze paznokcie możemy skorzystać z jednej z metod, która nam w tym pomoże. Paznokcie będą długie, mocne i dodatkowo utwardzone, co zapobiegnie ich łamaniu się.

 
 
Hybryda

 
Tradycyjną, popularną metodą przedłużania paznokci jest hybryda. Nie tylko możemy wykonać nią długotrwały manicure, ale również przedłużyć nasze paznokcie o kilka milimetrów. W tym celu przed nałożeniem koloru, stosujemy specjalną, utwardzającą bazę, która nadaje się do tego, gdyż jest bardziej trwała, mocna i twarda. Wystarczy nałożyć szablon do przedłużania, odpowiednio go zacisnąć i delikatnie nakładamy bazę na nasze paznokieć i na szablon, starannie rozprowadzając bazę i nadając kształt. Dłoń umieszczamy w lampie do utwardzania paznokci, nakładamy potem drugą warstwę i ponownie utwardzamy. Na koniec wystarczy zdjąć szablon i spiłować bazę do pożądanej długości. Lampa, która cieszy się ogromną popularnością i która szybko utwardza lakiery hybrydowe, żele i akrylożele to profesjonalna lampa do paznokci Glamrush Mani Pro 2.

 

jak przedłużyć paznokcie

 

Żel

 

Drugą opcją, aby przedłużyć nasze paznokcie jest użycie żelu. Żel budujący zwykle znajduje się w słoiczku i nabieramy go na pędzelek – jest gęsty, dzięki czemu nie rozlewa się po płytce paznokcia czy szablonie, ale też znacznie trwalszy i wytrzymały. Możemy nim przedłużać na większą długość, masa żelowa jest na tyle twarda, że o wiele trudniej o złamania paznokcia. Nakładamy go w podobny sposób jak hybrydę, czyli na szablon lub możemy przedłużenie wykonać na gotowej formie, czyli tipsie.
 

 
Akryl

 

Paznokcie możemy przedłużać także za pomocą akrylu. Ta metoda jest pracochłonna, natomiast efekty są również niesamowite. Wymaga to precyzji i czasu. Po przymocowaniu tipsów lub szablonów, łączymy akryl w postaci pyłku z liquidem. Taką masę przenosimy na nasz paznokieć i równomiernie ją rozprowadzamy. Akryl to produkt samoutwardzający się, warto tu pamiętać o tym, aby szybko przemyć swoje narzędzia, pędzelek itp.  acetonem, aby produkt nie zastygł. Ta metoda wymaga precyzji i wprawy, dlatego jest bardziej polecana dla profesjonalistek.

 

jak przedłużyć paznokcie

 
 
Akrylożel

 
Kolejną metodą, coraz bardziej popularną, jest połączenie masy żelowej z akrylem, czyli akrolożel. Swego czasu bardzo popularną metodą był akryl, natomiast teraz pośrednia forma cieszy się dużym uznaniem. W przeciwieństwie do akrylu, nie musimy rozrabiać specjalnego proszku z liquidem, a od razu mamy gotowy produkt, najczęściej w tubce. Takim produktem jest np. Akrylogel z NeoNail. To innowacyjny produkt, który jest szybszy w aplikacji i bardziej gęsty, niż tradycyjny żel.  Łączy  on elastyczność żelu z trwałością akrylu. Jest to produkt doskonały zwłaszcza dla początkujących stylistek (ze względu na łatwość użycia), ale i dla profesjonalistów. Ma bardzo gęstą konsystencją, która ułatwia pracę i ewentualne poprawki, gdyż nic nie spływa i można ją formować tak długo, jak to konieczne.
Drugi produkt, który służy do przedłużania paznokci to akrylożel Elisium Flexy Gel. Ten kosmetyk pokochało mnóstwo kobiet i stylistek. Z jego pomocą przedłużymy paznokcie, wymodelujemy ich kształt ale także uzupełnimy odrost. Tutaj również mamy gęstą konsystencję, która pozwala ma dokładne, precyzyjne przedłużenie paznokci i ich modelowanie.

 

jak przedłużyć paznokcie

 

Oba te produkty możemy aplikować za pomocą szablonu lub formy. Najpierw nakładamy produkt, modelujemy kształt a następnie utwardzamy go w lampie. Potem nadajemy kształt pilnikiem i już możemy nakładać nasz manicure hybrydowy, w tradycyjny sposób. Na naszym blogu możesz zobaczyć dokładną instrukcję przedłużania paznokci krok po kroku Flexy Gel Elisium.

 
ZOBACZ WPIS: Jak przedłużyć paznokcie Flexy Gel Elisium akrylożel krok po kroku – Instrukcja nakładania żelu na paznokcie

 

jak przedłużyć paznokcie flexy gel

 

Przedłużanie paznokci: przedłużanie na szablonie oraz przedłużanie na tipisie

 
Czego użyć do przedłużania paznokci? Najbardziej popularne są dwie metody. Paznokcie przedłużamy na szablonie lub na tipsie.

Przedłużanie na szablonie polega na założeniu papierowego szablonu pod płytkę paznokcia. Następnie ją zaginamy i sklejamy pod palcem. Na każdym szablonie zaznaczone są długości jakie można nadawać paznokciom. Szablony są wykonane z elastycznego i trwałego materiału, co sprawia, że łatwo się je zakłada, a po zakończonej pracy zdejmuje.

 

jak przedłużyć paznokcie

 


Paznokcie możemy także przedłużyć na tipsie. Wystarczy odpowiednio nakleić tips na wolny brzeg paznokcia, co stanowi naszą bazę do przedłużenia paznokci. Następnie skracamy paznokieć do pożądanej długości. Potem wystarczy nałożyć wybrany produkt do przedłużania, rozprowadzić go nadać odpowiedni kształt i utwardzić w lampie.

 

jak przedłużyć paznokcie
 

Która z tych metod jest lepsza? Otóż każda z nich ma swoich zwolenników – wszystko zależy od tego, na czym wolimy pracować, co nam bardziej pasuje i którym sposobem jest nam wygodniej pracować. Dużo zależy też od budowy paznokcia – nie zawsze będzie łatwo nam przykleić szablon i dobrze wyprowadzić kształt płytki, zwłaszcza gdy mamy płaskie paznokcie lub takie, które zawijają się ku dołowi. Warto jednak wypróbować obie metody i wybrać wtedy odpowiednią dla siebie.

 
 
Złamany paznokieć – co robić?

 


Co natomiast zrobić, gdy złamie się paznokieć? Jak sobie pomóc? Otóż produkty do przedłużania paznokci dobrze sprawdzą się w tej roli. Wystarczy go przedłużyć, nadać mu podobny kształt  i długość jak pozostałym paznokciom i już możemy cieszyć się pięknymi, długimi paznokciami. Jeśli natomiast paznokieć pękł w niefortunnym miejscu i nie jesteśmy w stanie go obciąć, produkty do przedłużania mogą pomóc w tym, aby paznokieć swobodnie mógł odrosnąć oraz aby nic się nie zaczepiało. Nakładamy na płytkę paznokcia np. akrylogel lub bazę do przedłużania – najlepiej 2-3  cienkie warstwy, które będą stanowiły swoistą ochronę i utwardzą płytkę paznokcia.

 

jak przedłużyć paznokcie

 

Wszystkie pokazane produkty w tym wpisie są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl

Komentarzy:1

  • Avatar
   Monika
   Mar 6, 2018

   Witam Zaczęłam robić sobie hybrydy i nie wiem czemu paznokciec jest miekki nawet jak jest na nim lakier hybrydowy. Założyłam bazę hardi lakier i top. Wszystko z semilac. I paznokiec nadal jest miekki. Dodam że ogólnie mam twardą płytkę paznokcia

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
 • Bądź na bieżąco