Jak często robić peeling twarzy?

Jak często robić peeling twarzy?

Po co robić peeling do twarzy? Jakie efekty uzyskamy? Jak często wykonywać peeling twarzy? Na szereg  pytań dotyczących peelingu, znajdziesz odpowiedzi w tym wpisie.

  

Po co robić peeling do twarzy?

 

Peeling do twarzy to kosmetyk, który ma za zadanie złuszczyć martwy naskórek i sprawić, że skóra staje się gładka. Oczyszcza wierzchnią warstwę i odblokowuje pory. Warto stosować go, gdy widzimy, że na twarzy pojawiają się zanieczyszczenia, zaskórniki a skóra jest szorstka i wyczuwalne są na niej nierówności.

Dodatkowo peeling poprawia ukrwienie skóry, dzięki masażowi jaki wykonujemy i drobinkom w nim zawartym. Po zastosowaniu peelingu skóra jest przygotowana na kolejne etapy pielęgnacji.

 

jak często robić peeling twarzy

 

Rodzaje peelingów do twarzy

 

Najpopularniejszym peelingiem do twarzy jest peeling mechaniczny. To produkt, który zawiera w sobie drobinki złuszczające naskórek, wyczuwalne pod palcami. Zwykle drobinki zanurzone są w żelu lub kremie. Taki peeling wystarczy rozprowadzić równomiernie na twarzy. Masując dane partie pozbywamy się martwego naskórka. Drobinki, jakie występują w peelingu to często korund, cukier, kawa lub sól – choć te ostatnie najczęściej pojawiają się w peelingach do ciała.

Drugim rodzajem peelingu jest peeling enzymatyczny. Ten kosmetyk nie zawiera widocznych drobinek, nie wymaga pocierania i działa nieco inaczej. Nakładamy go na twarz, wykonując delikatny masaż. Tym razem taki peeling zostawiamy na skórze na kilka lub kilkanaście minut w zależności od produktu. Zawarte w składzie enzymy rozpuszczają martwy naskórek. Jako że nie ma w nim widocznych drobinek, nie pocieramy skóry, nie powoduje mechanicznych uszkodzeń. Często przez to wybierany jest przez osoby z bardziej wrażliwą czy suchą skórą. Jednak w przypadku tego typu produktów warto zrobić próbę – czasami delikatne skóry mogą zareagować na niego w różny sposób.

Są też peelingi kwasowe, które działają na przebarwienia i głównie w tym celu się je stosuje. Tutaj sprawa jest nieco trudniejsza – warto dobrze przemyśleć stosowanie takich produktów i umiejętnie to robić. Powodują one bowiem najmocniejszy efekt złuszczania, występują w różnych stężeniach i bez wiedzy i umiejętności możemy zrobić sobie krzywdę. Dlatego przed ich zastosowaniem warto zapoznać się z ich przeznaczeniem, stężeniami i przeciwskazaniami do ich stosowania.

 

jak często robić peeling twarzy

 

Peeling enzymatyczny i mechaniczny Beauty&Glow Eveline

 

Ciekawym produktem jest Beauty & Glow Peel it Baby Naturalny Peeling do Twarzy z Eveline, który łączy dwa rodzaje peelingu: jest to peeling mechaniczny i enzymatyczny zarazem. W składzie znajdziemy bowiem papainę, aktywny węgiel, drobinki ryżu i orzecha a także kwas laktobionowy.

To kosmetyk z naturalnej serii, który złuszcza martwy naskórek i oczyszcza skórę. Dodatkowo redukuje nadmiar sebum i sprawia, że skóra wydaje się być bardziej ujednolicona. Peeling ma delikatny, bardzo przyjemny i relaksujący zapach co jest dodatkowym atutem, zwłaszcza podczas domowego, wyciszającego spa.

 

jak często robić peeling twarzy

 

Jak często wykonywać peeling do twarzy?

 

Peeling do twarzy wykonujemy wtedy, gdy nasza skóra jest zanieczyszczona, borykamy się z zatkanymi porami i zaskórnikami. Warto wprowadzić go do swojej pielęgnacji i sięgać po niego regularnie. Optymalnie przyjmuje się, że peelingi wykonujemy raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu.

Skóra po takim zabiegu jest oczyszczona i gładka, ale też delikatna - zbyt częste stosowanie peelingów może ją podrażnić. Zatem warto stosować peelingi systematycznie i wprowadzić je do swojej pielęgnacyjnej rutyny. Dobrze jest obserwować swoją skórę i sprawdzać, czy ta częstotliwość jest dla nas odpowiednia i w razie czego stosować go rzadziej  lub częściej, jednak codzienne stosowanie czy co drugi dzień nie jest wskazane.

 

jak często robić peeling twarzy

 

Wszystkie pokazane produkty są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl W drogerii znajdziesz peelingi do twarzy, w tym peeling Beauty&Glow z Eveline.

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco