Po co robić peeling do twarzy? Jakie efekty uzyskamy? Jak często wykonywać peeling twarzy? Na szereg pytań dotyczących peelingu, znajdziesz odpowiedzi w tym wpisie.
Po co robić peeling do twarzy?
Peeling do twarzy to kosmetyk, który ma za zadanie złuszczyć martwy naskórek i sprawić, że skóra staje się gładka. Oczyszcza wierzchnią warstwę i odblokowuje pory. Warto stosować go, gdy widzimy, że na twarzy pojawiają się zanieczyszczenia, zaskórniki a skóra jest szorstka i wyczuwalne są na niej nierówności.
Dodatkowo peeling poprawia ukrwienie skóry, dzięki masażowi jaki wykonujemy i drobinkom w nim zawartym. Po zastosowaniu peelingu skóra jest przygotowana na kolejne etapy pielęgnacji.
Rodzaje peelingów do twarzy
Najpopularniejszym peelingiem do twarzy jest peeling mechaniczny. To produkt, który zawiera w sobie drobinki złuszczające naskórek, wyczuwalne pod palcami. Zwykle drobinki zanurzone są w żelu lub kremie. Taki peeling wystarczy rozprowadzić równomiernie na twarzy. Masując dane partie pozbywamy się martwego naskórka. Drobinki, jakie występują w peelingu to często korund, cukier, kawa lub sól – choć te ostatnie najczęściej pojawiają się w peelingach do ciała.
Drugim rodzajem peelingu jest peeling enzymatyczny. Ten kosmetyk nie zawiera widocznych drobinek, nie wymaga pocierania i działa nieco inaczej. Nakładamy go na twarz, wykonując delikatny masaż. Tym razem taki peeling zostawiamy na skórze na kilka lub kilkanaście minut w zależności od produktu. Zawarte w składzie enzymy rozpuszczają martwy naskórek. Jako że nie ma w nim widocznych drobinek, nie pocieramy skóry, nie powoduje mechanicznych uszkodzeń. Często przez to wybierany jest przez osoby z bardziej wrażliwą czy suchą skórą. Jednak w przypadku tego typu produktów warto zrobić próbę – czasami delikatne skóry mogą zareagować na niego w różny sposób.
Są też peelingi kwasowe, które działają na przebarwienia i głównie w tym celu się je stosuje. Tutaj sprawa jest nieco trudniejsza – warto dobrze przemyśleć stosowanie takich produktów i umiejętnie to robić. Powodują one bowiem najmocniejszy efekt złuszczania, występują w różnych stężeniach i bez wiedzy i umiejętności możemy zrobić sobie krzywdę. Dlatego przed ich zastosowaniem warto zapoznać się z ich przeznaczeniem, stężeniami i przeciwskazaniami do ich stosowania.
Peeling enzymatyczny i mechaniczny Beauty&Glow Eveline
Ciekawym produktem jest Beauty & Glow Peel it Baby Naturalny Peeling do Twarzy z Eveline, który łączy dwa rodzaje peelingu: jest to peeling mechaniczny i enzymatyczny zarazem. W składzie znajdziemy bowiem papainę, aktywny węgiel, drobinki ryżu i orzecha a także kwas laktobionowy.
To kosmetyk z naturalnej serii, który złuszcza martwy naskórek i oczyszcza skórę. Dodatkowo redukuje nadmiar sebum i sprawia, że skóra wydaje się być bardziej ujednolicona. Peeling ma delikatny, bardzo przyjemny i relaksujący zapach co jest dodatkowym atutem, zwłaszcza podczas domowego, wyciszającego spa.
Jak często wykonywać peeling do twarzy?
Peeling do twarzy wykonujemy wtedy, gdy nasza skóra jest zanieczyszczona, borykamy się z zatkanymi porami i zaskórnikami. Warto wprowadzić go do swojej pielęgnacji i sięgać po niego regularnie. Optymalnie przyjmuje się, że peelingi wykonujemy raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu.
Skóra po takim zabiegu jest oczyszczona i gładka, ale też delikatna - zbyt częste stosowanie peelingów może ją podrażnić. Zatem warto stosować peelingi systematycznie i wprowadzić je do swojej pielęgnacyjnej rutyny. Dobrze jest obserwować swoją skórę i sprawdzać, czy ta częstotliwość jest dla nas odpowiednia i w razie czego stosować go rzadziej lub częściej, jednak codzienne stosowanie czy co drugi dzień nie jest wskazane.
Wszystkie pokazane produkty są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl W drogerii znajdziesz peelingi do twarzy, w tym peeling Beauty&Glow z Eveline.
Komentarz Cancel Reply