Dwa kosmetyki – podkład i korektor, po co ich używać? Skoro podkład zakrywa niedoskonałości i wyrównuje koloryt to… po co sięgać po korektor? Czy nie lepiej kupić jeden produkt zamiast je dublować? Dlaczego nie należy używać podkładu zamiast korektora?
Podkład a korektor – do czego służą?
Podkład to jeden z najczęściej używanych kosmetyków przez kobiety. Wyrównuje koloryt, zakrywa drobne niedoskonałości i sprawia, że cera ma jednolity odcień. Niektóre podkłady mają właściwości nawilżające bądź rozświetlające, dzięki czemu skóra wygląda promiennie i świeżo. Inne, matują skórę, co sprawia, że się nie błyszczy. Każdy szuka innych właściwości w produkcie jakim jest podkład. Podkład mocno kryjący, jak sama nazwa wskazuje, zakryje różne niespodzianki na twarzy i zapewni naprawdę mocne krycie i cięższą warstwę, ale przez to może obciążać skórę, zwłaszcza, gdy będziemy go stosować na co dzień.
Korektor to kosmetyk o mniejszej pojemności, który również często pojawia się w makijażu. Zazwyczaj ma wygodny aplikator lub pędzelek, którym nakładamy precyzyjnie produkt w mniejszych obszarach. Korektor zakrywa niedoskonałości, zastyga i ukrywa mankamenty czy zasinienia. Korektor może mieć też właściwości rozświetlające – stosujemy go wtedy pod oczy, aby rozjaśnić tę okolicę i sprawić, że twarz będzie wyglądała na zdrowszą i wypoczętą. Przyda się zwłaszcza, gdy mamy cieni i worki pod oczami, które albo są skutkiem nieprzespanej nocy albo uwarunkowań genetycznych.
Czy podkład i korektor można stosować zamiennie? Po co używać korektor?
Zatem jeśli podkład zakrywa niedoskonałości i wyrównuje koloryt to… po co sięgać po korektor? Czy nie lepiej kupić jeden produkt zamiast je dublować? Czy jednak na pewno dublujemy te kosmetyki? Otóż nie! Podkład i korektor mają znaczące różnice, przez co warto mieć je oba w swojej kosmetyczce. Warto najpierw rozróżnić dwa rodzaje korektorów: pod oczy i na niedoskonałości.
Korektor pod oczy ma zdecydowanie lżejszą konsystencję niż podkład. Ma on rozświetlać i odbijać światło tak, aby cienie były niewidoczne oraz delikatnie kryć i wyrównywać koloryt. Korektor na niedoskonałości może być nieco cięższy i bardziej gęsty oraz zastygający. Stosujemy go punktowo, tylko na poszczególne przebarwienia czy krostki.
Dlaczego nie warto używać podkładu zamiast korektora?
Dlaczego zatem nie ułatwić sobie codziennego makijażu i nie nakładać podkładu na całą twarz, łącznie z okolicą wokół oczu? Otóż skóra wokół oczu jest bardzo cieniutka i delikatna i łatwo ją obciążyć. Co za tym idzie, obciążona skóra szybciej się wysusza, a z czasem pojawiają się zmarszczki. Warto dbać o to, aby była stale nawilżona i nie przeciążać jej niepotrzebnie warstwą kryjących i mocnych kosmetyków.
Zatem przede wszystkim należy dbać o jej nawilżenie a jeśli już chcemy nałożyć kosmetyk do makijażu, niech będzie to korektor o lżejszej formule i niejednokrotnie ze składnikami nawilżającymi.
Wszystkie pokazane produkty są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl Tu znajdziesz kosmetyki do makijażu, w tym kosmetyki Claresa Makeup i kosmetyki Neo Make Up.
Komentarz Cancel Reply