Frezarka do paznokci nie tylko pomoże w usunięciu hybrydy czy żelu, ale także świetnie sprawdzi się przy pedicure. Jaką frezarkę wybrać? Profesjonalną czy frezarkę do użytku domowego? Jaka frezarka dla początkujących? Czym kierować się przy zakupie? Na co zwrócić uwagę?
Co to jest frezarka? Do czego służy?
Frezarka do paznokci to urządzenie, które przeznaczone jest do usunięcia manicure ale nie tylko. Dodatkowo przyspieszy wykonanie manicure i pedicure, wyrówna powierzchnię paznokcia, usunie martwy naskórek, modzele oraz przyda się do formowania czy rzeźbienia w tipsie czy akrylu.
Frezarka do paznokci – na co zwrócić uwagę?
Na rynku znajdziemy mnóstwo urządzeń w różnych cenach. Jednak czy warto kierować się tylko ceną? Co jest ważne przy wyborze frezarki? Jaką frezarkę kupić, żeby być z niej zadowolonym? Przede wszystkim zwróć uwagę na poniższe aspekty.
1. Moc frezarki
Im większa moc frezarki, tym szybciej i lepiej pracuje. W krótszym czasie usuniemy masę czy wyrównamy płytkę paznokcia. Zazwyczaj polecane są frezarki powyżej 20W. Frezarka Retro ma moc max 35W.
2. Liczba obrotów
Dobra frezarka do paznokci powinna mieć regulowaną liczbę obrotów tak, aby można ją było zwiększać/zmniejszać i dostosowywać obroty do naszych potrzeb. Warto zwrócić uwagę na frezarki z liczbą obrotów powyżej 20 tys. Frezarka Retro ma zakres od 0 do 35000 obr/min i można regulować go pokrętłem. Zwłaszcza dla początkujących jest to istotne, aby można było regulować zakres, by nie zrobić sobie krzywdy i nie przepiłować płytki.
3. Regulacja kierunku obrotów
Istotnym czynnikiem jest również to, czy można regulować kierunek obrotów. Obroty frezarki do paznokci powinny być ustawione w przeciwnym kierunku do ruchu naszej dłoni.
4. Głośność
Praca z frezarką nie powinna być męcząca i uciążliwa, dlatego warto zwrócić uwagę także na jej głośność. Zwłaszcza, jeśli szukasz urządzenia do profesjonalnego użytku i będziesz z niej korzystać regularnie i często.
5. Głowica, która umożliwia szybką zmianę frezów
Istotnym elementem jest także to, jak wygląda głowica i czy pozwala na szybką i bezproblemową zmianę frezów. A także to, czy rączka się nie nagrzewa. Prosty system wymiany frezów to twist and lock, czyli głowica, która charakteryzuje się szybkim blokowaniem i odblokowywaniem frezów za pomocą jednego ruchu. Wystarczy przekręcić głowicę, co pozwoli na umieszczenie w niej frezu i ponownie przekręcić w drugą stronę, aby frez w niej pozostał.
6. Poręczność
Zwróć uwagę na to, czy frezarka jest poręczna. Czy łatwo będzie Ci trzymać w dłoni głowicę, jaką ma wielkość, jak wygląda rączka, czy jest sterowana pedałem czy przyciskami na panelu. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób i jak często będziesz z niej korzystać. Do użytku domowego, dla początkujących, sprawdzi się mniejsza, wygodna frezarka taka jak Retro Frezarka JMD-S103.
7. Czy zawiera frezy w zestawie
Zwłaszcza na początek, warto kupić taką frezarkę, która posiada już frezy w zestawie. Często są to frezy diamentowe i nakładka ścierna, ale także można kupić z frezami diamentowymi, które są bardziej wytrzymałe, nie nagrzewają się tak jak inne rodzaje frezów i nie powodują drgań podczas pracy.
8. Pochłaniacz pyłu
Często profesjonalne frezarki wyposażone są w pochłaniacz pyłu. Jest to przydatne zwłaszcza, gdy często korzystamy z urządzenia. Pył nie tylko wpływa na jakość naszej pracy ale może także powodować uszkodzenia urządzenia.
9. Otwory wentylacyjne
Podczas pracy frezarką, wytwarzane jest ciepło. Warto zwrócić uwagę na to, czy frezarka posiada otwory wentylacyjne w bazie oraz głowicy.
10. Zasilanie
Najczęściej spotykane są frezarki zasilane sieciowo, czyli posiadają kabel i mają większą moc niż te zasilane akumulatorowo.
To najczęściej sprawdzane parametry przy wyborze frezarki, na które warto zwrócić uwagę. Najważniejsza jest moc urządzenia, liczba obrotów oraz to, czy jest poręczna i czy łatwo będzie nam z nią pracować. Wygląd frezarki to już dodatkowy aspekt – miły dla oka, choć oczywiście nie najważniejszy.
Komentarz Cancel Reply