Złóż zamówienie do godz. 14:00 (w dni robocze), a wyślemy je tego samego dnia.

Co to jest manicure japoński? Instrukcja krok po kroku

Co to jest manicure japoński? Instrukcja krok po kroku

Często po nieumiejętnym ściągnięciu lub nałożeniu manicure paznokcie są w słabej kondycji, płytka jest cienka, łamliwa i wymaga regeneracji. Aby mieć piękne paznokcie warto o nie zadbać i je odżywić. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów jest manicure japoński. To szybki sposób na regenerację, wzmocnienie i odżywienie paznokci.

Jak wykonać manicure japoński? Co jest potrzebne do manicure japońskiego? Zobacz instrukcję krok po kroku jak wykonać manicure japoński w domu.

  

Manicure japoński – co to jest?

 

Manicure japoński to znany od ponad 400 lat wzmacniająco-odżywczy zabieg, który zregeneruje płytkę i zapewni paznokciom zdrowy wygląd. Do jego wykonania potrzebujemy specjalnej pasty i pudru, które zawierają naturalne, odżywcze składniki oraz polerek i pilniczka.

Sprawdzi się przy pielęgnacji paznokci, które są rozdwajające się, kruche i łamliwe. Nadaje on także delikatny, różowy połysk paznokciom, który utrzyma się około 5 dni po zabiegu. Efekt odżywienia utrzymuje się aż do dwóch tygodni. To prosty zabieg pielęgnacyjny, który można wykonać także samodzielnie w domu.

  

manicure japoński w domu 

 

Manicure japoński. Kiedy stosować?

Manicure japoński sprawdzi się, gdy płytka paznokcia jest słaba, łamliwa, krucha. To idealny do zastosowania zabieg, po wykonanym wcześniej i zdjętym manicure hybrydowym, żelowym, akrylowym.

To także metoda, aby wzmocnić i odżywić płytkę paznokcia, stymulować jej wzrost i nadać błyszczący, zdrowy wygląd. Manicure japoński świetnie sprawdzi się zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym.

  

Zalety manicure japońskiego

- regeneracja osłabionej płytki paznokcia

- wzmocnienie i odżywienie paznokci

- wpływ na porost paznokci

- zabezpieczenie płytki przed uszkodzeniami

- pomoc przy rozdwojonych paznokciach

- wygładzenie płytki

- nadanie paznokciom połysku i zdrowego wyglądu

  

manicure japoński instrukcja zabieg pielęgnacyjny na paznokcie

 

Jak często robić manicure japoński?

 

Manicure japoński należy wykonywać regularnie, najlepiej co 2-3 tygodnie lub gdy widoczny jest już większy odrost paznokcia. Wtedy zabezpieczamy nowopowstałą płytkę i odżywiamy ją zanim będzie narażona na uszkodzenia lub będzie już mocno zniszczona.

Można także zrobić trzymiesięczną kurację - seria 6 zabiegów co dwa tygodnie.

  

 

Co wchodzi w skład zestawu do manicure japońskiego?

 

zestawie do manicure japońskiego znajdziemy przede wszystkim pastę, która zawiera naturalne składniki takie jak keratyna, witaminy A, E, pyłek pszczeli oraz składniki mineralne z Morza Japońskiego.

Oprócz tego do wykonania manicure japońskiego niezbędne są pilniki oraz polerki. Dodatkowo mamy także puder, który utrwala wcieraną pastę oraz nada połysk paznokciom a także szpatułki do nakładania pasty czy pudru.

 

manicure japoński zawartość zestawu

 

  

Jak zrobić manicure japoński krok po kroku

  

manicure japoński instrukcja krok po kroku

 

  1. 1. Przygotowanie paznokci

 

Dezynfekujemy dłonie, a następnie delikatnie odsuwamy skórki za pomocą patyczka. Pilnikiem nadajemy kształt paznokciom. Na tym etapie możemy także skrócić paznokcie. Za pomocą polerki delikatnie matowimy płytkę. Usuwamy pył i pozostałe zanieczyszczenia.

Wskazówka: różowa strona służy do wygładzania płytki, zielona do nadania kształtu.

 

  1. 2. Nałożenie pasty

 

Szpatułką nakładamy niewielką ilość pasty na płytkę paznokcia. Pastę wcieramy w jednym kierunku paznokcia za pomocą polerki do uzyskania połysku.

Wskazówka: pasta znajduje się w pojemniku nr 1. Polerka do wcierania pasty ma taki sam kolor jak pojemnik z pastą. W przedstawionym zestawie pomarańczowy.

 

  1. 3. Nałożenie pudru

 

Szpatułką aplikujemy puder na płytkę paznokcia. Puder wcieramy w jednym kierunku w płytkę paznokcia za pomocą polerki.

Wskazówka: puder znajduje się w pojemniku nr 2. Polerka do wcierania pudru ma taki sam kolor jak pojemnik z pudrem. W przedstawionym zestawie różowy.

 

  1. 4. Gotowy efekt

 

I gotowe! Paznokcie są zabezpieczone, gładkie i lśniące. Po wykonanym zabiegu nie nakładamy na płytkę paznokcia lakieru ani innych odżywek.

 

Wszystkie pokazane produkty są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl Tu znajdziesz produkty do paznokci, w tym zestaw do manicure japońskiego.

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco