Złóż zamówienie do godz. 14:00 (w dni robocze), a wyślemy je tego samego dnia.

Tiksotropia – co to jest? Żel budujący Thixotropy Gel with effect Excellent Pro

Tiksotropia – co to jest? Żel budujący Thixotropy Gel with effect Excellent Pro

Żel budujący z pamięcią cieczy? Czym tak właściwie jest tiksotropia? Dlaczego zastosowana jest w żelu budującym i jakie ma zalety? Tego dowiesz się w tym artykule oraz poznasz produkty z tiksotropią, na które warto zwrócić uwagę.

 

Co to jest tiksotropia?

 

Tiksotropia, inaczej pamięć cieczy to właściwości, które ułatwiają aplikowanie i rozprowadzanie produktu na płytce paznokcia. Daje ona kontrolę nad masą, żel z tiksotropią ma odpowiednią, średniogęstą konsystencję, którą łatwo manewrować. Dodatkowo jest mocny, szybki w aplikacji i wytrzymały.

Konsystencja żelu z takimi właściwościami nie migruje po paznokciu po nałożeniu, do momentu gdy nie użyjemy pędzla do rozprowadzenia go (tylko w momencie zetknięcia z pędzelkiem, patyczkiem itp. jest plastyczny).

Żel z tiksotropią jest wielofunkcyjny - sprawdzi się zarówno na:

- szablonie

- formie

- płytce paznokcia.

 

tiksotropia żel budujący do paznokci excellent pro

  

Żel budujący z tiksotropią

 

Marka Excellent Pro ma w swoim asortymencie żele budujące z tiksotropią. To, co cechuje takie produkty to fakt, iż w opakowaniu są gęstsze niż po nałożeniu na płytkę i manewrowaniu pędzelkiem, gdzie stają się rzadsze. Taki żel nie spływa z płytki na skórki, dobrze się poziomuje i łatwiej z nim pracować.

To jednofazowe żele, które nadają się do nakładania zarówno na naturalną płytkę jak i do budowania  i przedłużania paznokci na szablonie i tipsie.

Żele, które posiadają właściwości pamięci cieczy sprawdzają się w technice bez piłowania, co pozwala zaoszczędzić zarówno produkt (który wystarczy na dłużej) jak i czas na wykonanie stylizacji.

Żel z tixotropią jest bardzo trwały i mocny, a przy tym odporny na mechaniczne urazy. Zatem jeśli zależy nam na długotrwałej stylizacji bez obawy o łamliwość, pękanie i kruszenie się – warto po niego sięgnąć.

  

tiksotropia żel budujący z efektem do paznokci excellent pro

   

Thixotropy Gel with effects – żel budujący z drobinkami

  

Żel budujący z tixotropią z efektem to rodzaj jednofazowego żelu budującego, który jest połączeniem koloru oraz brokatu. Takie połączenie sprawia, że wykonasz manicure bez nakładania kolorowego lakieru, tylko przy użyciu samego żelu. Jego krycie jest na poziomie 80%. Dodatkowo taki żel to świetny podkład pod różne zdobienia.

Drobinki zapewniają ciekawy efekt, który przyciąga wzrok. Taki żel pozwala na dłuższą, powolną pracę, gdyż funkcja tiksotropii zapewnia odpowiednią gęstość i plastyczność tylko pod wpływem kontaktu z pędzelkiem.

W asortymencie znajdziesz siedem rodzajów żelu, różniące się odcieniem oraz wielkością drobinek. To żele, które sprawdzą się w delikatnym, kobiecym manicure jak i do stworzenia czegoś z efektem wow, co zwróci uwagę.

Żeby uzyskać jak najlepszą przyczepność, warto przed nałożeniem żelu z efektem (z drobinkami), wykonać wcierkę z przezroczystej bazy (np. Excellent Pro One Coat Multifunction Grafen Base, o której przeczytasz więcej w poprzednim poście: Baza One Coat Grafen Base).

Uczucie pieczenia w lampie jest minimalne. Czas utwardzania w zależności od rodzaju lampy i jej mocy to od 60 s do 120 s.

  

tiksotropia żel budujący do paznokci excellent pro

 

Wszystkie pokazane produkty są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl Tu znajdziesz produkty do paznokci, lakiery hybrydowe, lampy UV/LED, frezarki do paznokci, żele budujące.

 

 

 

 

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco

Złóż zamówienie do godz. 14:00 (w dni robocze), a wyślemy je tego samego dnia.