Złóż zamówienie do godz. 14:00 (w dni robocze), a wyślemy je tego samego dnia.

Jak dobrać top do paznokci?

Jak dobrać top do paznokci?

Piękne lśniące paznokcie są pożądane przez wiele kobiet. Aby cały manicure wyglądał elegancko, estetycznie i miał długą trwałość istotnym elementem jest top hybrydowy. Do czego służy top hybrydowy? Jakie są rodzaje topów? Jaki top do paznokci wybrać i na co zwrócić uwagę? Tego dowiesz się w tym wpisie.

  

Top hybrydowy do czego służy?

 

Top do paznokci to produkt, który nakładamy jako trzeci krok w manicure hybrydowym. Pierwszym krokiem jest nałożenie bazy, natomiast drugim kolorowego lakieru. Top hybrydowy chroni lakier przed ścieraniem i zabezpiecza płytkę. Nadaje połysk paznokciom i utrwala cały manicure.

Najbardziej popularnym topem jest top nabłyszczający, dzięki któremu paznokcie lśnią i mają połysk. Jednak to nie jedyny top, który można nałożyć na paznokcie. Jest ich o wiele więcej.

 

top hybrydowy do paznokci jaki wybrać

  

Rodzaje topów do paznokci

 

top tradycyjny, nabłyszczający (top, który należy przemyć cleanerem)

top no wipe (top bez warstwy dyspersyjnej, który nie wymaga przemywania)

matowy top

top tempered (odporny na uszkodzenia nabłyszczający)

top z drobinkami (ozdobny)

top półtransparentny

top mleczny (do stylizacji typu babyboomer lub soft french)

- kolorowy top (top zamiast kolorowego lakieru hybrydowego, takie 2w1)

  

top hybrydowy tempered yoshi

  

Top do paznokci – jaki jest odpowiedni, jak wybrać?

 

Przy wyborze, warto zwrócić uwagę na to, jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam na odpowiednim blasku i lśniących paznokciach, wtedy sięgamy po top nabłyszczający. Jeśli chcemy ułatwić sobie pracę, możemy wybrać top no wipe, czyli bez przemywania. Warto jednak pamiętać, że może on być nieco mniej trwały i nie tak mocny jak tradycyjny. Taki top warto użyć przy wszelkiego rodzaju zdobieniach (brokaty, pyłki, wzorki itp.).

Matowy top sprawdzi się, gdy chcemy urozmaicić manicure i osiągnąć ciekawy efekt. Top z drobinkami to coś co ożywi całą stylizację i sprawi, że na paznokciach będzie się coś działo. Kolorowy top to duże ułatwienie i  oszczędność czasu – mamy od razu kolor i warstwę nabłyszczającą, jednak zazwyczaj takie lakiery mają krótszą trwałość na paznokciach.

Topy różnią się także konsystencją – są mniej i bardziej gęste – wszystko zależy od naszych preferencji i potrzeb. Z gęstym, niespływającym topem możemy dłużej pracować, modelować płytkę, bez obaw, że coś pójdzie nie tak i zaleje skórki.

Trwałość topu to istotna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie. Dobrze jest też sprawdzić na swoich paznokciach, jak długo się utrzymuje. To, jak współpracuje z innymi produktami też jest bardzo ważne. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest zakup lakieru, bazy i topu z jednej marki/linii, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Równie dobrze może to być top z jednej marki, a lakier z innej, jednak w takim przypadku po prostu trzeba to sprawdzić, jak ze sobą współpracują – czy top nie bąbluje, lakier się nie marszczy, nie odchodzi płatami, jaka jest trwałość całego manicure.

 

top hybrydowy yoshi tempered

 

Jak nałożyć top hybrydowy na paznokcie?

Po nałożeniu bazy i kolorowego lakieru i ich utwardzeniu nakładamy top hybrydowy. Rozprowadzamy równomiernie cienką warstwę topu na płytce paznokcia (można zacząć od nałożenia odrobiny produktu na środek i przeciągać pędzelkiem lub w pobliżu wału paznokciowego) a następnie zabezpieczamy wolny brzeg. Utwardzamy top w lampie UV/LED.

Jeśli top wymaga przemywania, używamy w tym celu cleanera – nakładając go na wacik i delikatnie przecierając płytkę. Warto pamiętać o tym, aby nie robić tego od razu po wyjęciu dłoni z lampy, ale odczekać kilka chwil, gdyż top może zrobić się matowy.

top hybrydowy yoshi rodzaje jaki kupić

 

Wszystkie pokazane produkty są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl Tu kupisz wszystko do paznokci, w tym lakiery hybrydowe, lampy UV/LED, frezarki do paznokci, topy hybrydowe do paznokci.  

 

 

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco

Złóż zamówienie do godz. 14:00 (w dni robocze), a wyślemy je tego samego dnia.