Naturally Matt Affect – paleta matowych cieni. Czy warto ją kupić?

Naturally Matt Affect – paleta matowych cieni. Czy warto ją kupić?

Poszukiwania palety idealnej na co dzień to nie lada wyzwanie. Mamy wiele palet dostępnych na rynku, które kuszą nas swoim wyglądem. Dziś przyjrzymy się bliżej palecie marki Affect – Naturally Matt, która zawiera tylko matowe cienie, którymi możemy wykonać nasz dzienny makijaż, ale i ciemniejsze, wieczorowe, smokey eyes.

 

Naturally Matt Affect – kilka słów o palecie

 

Paleta Naturally Matt marki Affect zawiera 10 matowych cieni i znajdziemy wśród nich odcienie beżu i brązu. Cienie znajdują się w solidnym, tekturowym opakowaniu zamykanym na magnes. Niewątpliwą zaletą takiego opakowania jest to, że paleta jest lekka i cienka, więc bez problemu zmieści się w naszej toaletce czy możemy ja swobodnie zabrać gdzieś ze sobą. Każdy cień ma 2g, więc jest całkiem sporych rozmiarów. Wszystkie cienie występujące w palecie są matowe i znajdziemy tutaj zarówno cienie bazowe w jasnych kolorach jak i cienie idealne do załamania, nałożenia na całą powiekę czy do podkreślenia zewnętrznego kącika.

naturally matt affect

To, co wyróżnia tę paletę wśród wielu innych palet to pigmentacja i intensywność cieni. Bardzo często zdarza się, że matowe cienie tracą na intensywności po nałożeniu na powieki czy podczas blendowania, ich kolor znika lub zlewa się z innymi. Tutaj nie ma takiego problemu a cała paleta zachwyca jakością cieni. Cienie nieco pylą przy nabieraniu ich na pędzel, jednak nie osypują się bardzo mocno podczas wykonywania makijażu. Warto oczywiście zacząć od wykonywania makijażu oczu tak, aby w razie osypania się cieni, można je było swobodnie usunąć z twarzy. Jednak pigmentacja tych cieni wszystko rekompensuje – kolory wyglądają niesamowicie, są intensywne, dobrze napigmentowane i nie są tak suche, jak niektóre spotykane przez nas cienie, a bardziej kremowe i miękkie. Bez problemu, nabierzemy je na pędzel czy nawet na palec i otrzymamy sporą dawkę koloru. Paletę trzeba wyczuć i nauczyć się z nią pracować – sami zobaczycie, że nie potrzeba tutaj mocnego machania pędzlem i nabierania cieni, gdyż od razu dostajemy intensywny kolor, czyli to, na czym nam zależy.

naturally matt affect

naturally matt affect swatche

Dla kogo paleta Naturally Matt Affect ?

Paleta zawiera 10 cieni w odcieniach brązu i beżu i należy do uniwersalnych, bezpiecznych palet, która tak naprawdę powinna sprawdzić się u każdego i pasować wielu osobom. Cienie ładnie podkreślą zieloną czy niebieską tęczówkę, ale równie dobrze będą wyglądać przy piwnych oczach. Paletą możemy wykonywać dzienne makijaże – mamy tutaj jasne odcienie: M-0101, M-0102, M-0106, które idealnie sprawdzą się jako cienie bazowe, nałożone na całą powiekę, cienie do załamania np. M-0103 ale także nieco mocniejsze cienie idealne do podkreślenia zewnętrznego kącika, przyciemnienia go, podkreślenia dolnej linii lub wykonania smokey eyes.

Paleta może stanowić także podstawę każdego innego makijażu – możemy po nią sięgać, aby zbudować bazę do innych, szalonych makijaży. Łatwo także wykonany nią makijaż zmienić w bardziej wieczorowy czy mieniący się – dodając na środek powieki inny, błyszczący cień, np. korzystając z innej palety marki Affect – Smoky and shiny dostępnej TUTAJ lub foliowego cienia marki Revolution, który możecie kupić TUTAJ

paleta naturally matt affect

Paleta Naturally Matt Affect – czy warto ją kupić?

Zatem, czy warto zdecydować się na zakup palety Naturally Matt marki Affect? Jak najbardziej! Jeśli tylko lubicie takie kolory, to będzie to paleta, z której jakości będziecie zadowoleni. Cienie mają piękne, matowe kolory, świetnie się z nimi pracuje i sięgają po nie chętnie osoby z makijażowego świata, wizażyści i cenią sobie jakość, pigmentację i dobór kolorystyczny. Łatwo nimi stworzyć cały makijaż, zwłaszcza o osób, które uwielbiają brązową kolorystykę na powiekach, ale także są idealną bazą do stworzenia czegoś więcej – można ją uzupełnić inną bardziej błyszczącą paletą lub pojedynczym, mieniącym się cieniem.

Zatem jest to paleta uniwersalna, którą wykorzystacie w wielu sytuacjach i będzie idealna na różne okazje. Cienie bardzo dobrze się blendują, nie znikają i nie tracą na intensywności oraz trzymają się na powiekach wiele godzin. Paletę możecie kupić TUTAJ. Aby jeszcze bardziej zwiększyć ich trwałość, warto pamiętać o bazie pod cienie, dzięki której cienie jeszcze mocniej przyczepią się do powieki, nie zrolują się i zostanie podbity ich kolor. Spory wybór baz pod cienie znajdziecie TUTAJ.

naturally matt affect

naturally matt affect

Paleta cieni Naturally Matt Affect dostępna TUTAJ, pędzle Jessup można kupić TUTAJpaleta cieni Beauty Legacy by Maxineczka do kupienia TUTAJ, czekoladka Bronze and glow z Makeup Revolution dostępna TUTAJ, podkład Total Cover z Golden Rose kupisz TUTAJ.

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco