Złóż zamówienie do godz. 14:00 (w dni robocze), a wyślemy je tego samego dnia.

Co to jest gradacja pilnika?

gradacja pilnika co to jest

 

Jaki pilnik do paznokci wybrać? Czym jest gradacja pilnika? Co oznaczają tajemnicze liczby na pilniku? Tego dowiesz się w tym wpisie!

  

Pilniki do paznokci

 

Aby wykonać prawidłowy manicure, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Przede wszystkim należy usunąć poprzedni lakier, wyczyścić, zmatowić płytkę, nadać paznokciom odpowiedni kształt. W tym procesie niezwykle przydatny jest pilnik. Jednak często nurtuje nas pytanie, jaki pilnik wybrać? Czy to ma znaczenie? Czym jest gradacja pilnika i jaki to ma związek z tym, aby dobrze do wybrać? Czy każdy pilnik nadaje się do opracowania płytki paznokcia? I dlaczego pilniki mają różne kształty?

Być może spotkałaś się już z tajemniczym oznaczeniem na pilniku. „Dziwna” numeracja na pilniku? Co to w ogóle oznacza? Mamy nadzieję, że ten wpis zaspokoi Waszą ciekawość i pomoże wybrać odpowiedni pilnik.

Pilnik do paznokci służy przede wszystkim do opracowania płytki paznokcia, wyrównania, skrócenia paznokci a także do ściągania masy. Pilniki do paznokci mają różną gradację i kształty, co pozwala na dobranie pilnika do danej czynności.

 

gradacja pilnika jak dobrać pilnik

  

Gradacja pilnika – co to znaczy?

  

Gradacja to inaczej ziarnistość. Gradacja pilnika to liczba ziaren na centymetr kwadratowy. Dla przykładu gradacja 220 oznacza, że na 1 cm2 pilnika przypada 220 ziaren. Im niższa gradacja, tym mocniejszy i bardziej szorstki pilnik. Najczęściej jednak pilniki są dwustronne i z każdej strony mają różne gradacje, co ułatwia pracę. Zazwyczaj jest to oznaczane w taki sposób: np. 100/180.

Najczęściej spotykamy pilniki o gradacji 100/180 oraz 180/240 bo są najbardziej uniwersalne, ale oczywiście są także dostępne pilniki o innych gradacjach.

Pilniki można podzielić na te drobnoziarniste( powyżej 240 ziaren/cm 2), średnioziarniste (100-240 ziaren) i gruboziarniste (do 100 ziaren).

 

pilniki do paznokci puderek.com.pl

  

Jak dobrać pilnik?

 

Jak dobrać pilnik do paznokci? Oczywiście warto mieć kilka rodzajów pilnika, o różnych gradacjach, do różnych potrzeb.

Gruboziarniste (oznaczone liczbą do 100 ziaren) sprawdzają się zwłaszcza do ściągania np. masy żelowej. Średnioziarniste przydają się do opracowania płytki, skrócenia paznokci, usunięcia lakierów hybrydowych. Natomiast drobnoziarniste pilniki nadają się do polerowania i wygładzania powierzchni.

Pilniki mają również różne rozmiary i kształty: proste, łódki, w kształcie banana. Akurat w tym wypadku wszystko zależy od naszych preferencji i tego, z którym lepiej nam pracować lub do czego będziemy go używać.

 

gradacja pilnika rodzaje pilników do paznokci

 

Prostym pilnikiem najlepiej skrócić paznokcie. Pilnik w kształcie banana świetnie sprawdzi się do nadawania kształtu paznokciom, np. migdałków czy owalnych. Ich kształt pozwala na wygodne i bezproblemowe dotarcie do bocznych krawędzi. Pilnik w kształcie łódki to połączenie dwóch poprzednich form. Dzięki niemu możemy zarówno skrócić jak i nadać kształt płytce. Możemy spotkać się także z bloczkiem polerskim w kształcie prostopadłościanu – przydatny zwłaszcza do pozbycia się nierówności na powierzchni płytki i wygładzeniu jej.

Najlepiej mieć kilka różnych pilników w swoich zbiorach, aby móc dopasować je do czynności, którą będziemy wykonywać.

  

pilniki do paznokci czym się różnią?

 

Wszystkie pokazane produkty są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl Tu kupisz produkty do paznokci, lampy UV/LED, pilniki

 

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco

Złóż zamówienie do godz. 14:00 (w dni robocze), a wyślemy je tego samego dnia.