7 pędzli, które musisz mieć w swojej kosmetyczce!

7 pędzli, które musisz mieć w swojej kosmetyczce!

pędzle do makijażu jessup

 

Każda osoba, która interesuje się makijażem lub po prostu używa na co dzień kosmetyków oprócz samych produktów potrzebuje także narzędzi, którymi wykona cały makijaż. Oczywiście, podkład możemy nałożyć za pomocą gąbeczki – na naszym blogu powstał już wpis na ten temat, gdzie porównywaliśmy gąbkę z pędzlami. Jednak nie w każdej sytuacji możemy użyć gąbki i nie każdy kosmetyk nią nałożymy. Tak ma się sprawa chociażby z cieniami do powiek i jeśli chcemy, aby wyglądały dobrze na naszych oczach, miały odpowiednią pigmentację to dobrze jest sięgnąć po pędzle. Pędzle to nie tylko dodatkowy gadżet, który ułatwi wykonywanie makijażu, ale także coś, co pomoże nam nałożyć precyzyjnie kosmetyki, sprawi, że będą utrzymywały się dłużej i wydobędzie z nich to, co najlepsze. Zatem dziś opowiemy o 7 pędzlach, które warto mieć w swojej kosmetyczce. Pokażemy na przykładach, jakie typy pędzli się sprawdzają, do czego służą i stworzymy bazę, która jest podstawą do wykonania każdego makijażu.

 

Top7 pędzli do makijażu

 

7 pędzli, które musisz mieć w swojej kosmetyczce!

 

1. Pędzel do podkładu typu flat top

Jednym z bardziej przydatnych pędzli, który warto mieć w swojej kosmetyczce jest pędzel do nakładania podkładu. Pędzel typu flat top, czyli płasko ścięty, bardzo dobrze aplikuje i rozprowadza podkład po całej twarzy. Nie tworzy nieestetycznych plam, a równomiernie rozprowadza produkt. Dzięki temu, że jego włosie jest zbite dobrze się z nim pracuje, nie robi smug, nie pochłania zbyt dużo podkładu i poradzi sobie z nim każdy.  Pędzlem typu flat top nałożymy płynne podkłady, ale także kremowe i sypkie.

 

pędzel do podkładu jessup

pędzel do podkładu flattop jessup 

 

 2.Puchaty pędzel do pudru

Duży, puchaty pędzel doskonale sprawdzi się do nakładania pudru. Szybko zaaplikujemy nim go na twarz, ale także sprawdzi się do nakładania kosmetyków na szyję i dekolt (puder, produkt rozświetlający itp.). Puchatym, miękkim pędzlem omieciemy całą twarz, przy czym uzyskamy naturalny efekt. Możemy też wpracować puder w skórę kolistymi ruchami. Małymi, zbitymi pędzlami możemy uzyskać efekt pudrowości na twarzy, natomiast te większe pozwalają na bardziej naturalny look. Nałożymy nimi również produkty rozświetlające czy rozetrzemy i rozblendujemy nimi inne kosmetyki na twarzy, gdy nałożymy ich zbyt dużo i chcemy poprawić nasz makijaż.

 

pędzel do pudru jessuppędzel do pudru jessup   

 

3.Ścięty pędzel do różu i bronzera

Klasyczny pędzel ze ściętym włosiem tak naprawdę jest bardzo uniwersalny. Przeznaczony jest przede wszystkim do nakładania różu, ale także nałożymy nim bronzer, wykonturujemy twarz, a nawet zaaplikujemy nim rozświetlacz. Zabrany na wakacje, pozwoli zaoszczędzić Wam miejsca w kosmetyczce, bo jest wielofunkcyjny. Ścięte włosie pozwala na precyzyjne nałożenie kosmetyku. Dzięki takiemu kształtowi idealnie dopasowuje się do kształtu twarzy. Elastyczne, miękkie włosie sprawia, że wykonywanie makijażu jest bardzo przyjemne i otrzymujemy chmurkę koloru na policzkach. Dokładając kolejne warstwy kosmetyku, możemy stopniować ich intensywność i nie zrobimy sobie nieestetycznych plam.

 

pędzel do różu i bronzera jessuppędzel do różu i bronzera jessup 

 

4.Płaski pędzelek do nakładania cieni

Pędzel, który powinien znaleźć się w każdej toaletce to uniwersalny płaski pędzelek do nakładania cieni. Przeznaczony do aplikacji cieni na całą powiekę, możemy nim aplikować matowe jak i błyszczące cienie, wklepywać pigmenty a nawet nałożyć cień w załamanie czy zewnętrzny kącik. Oczywiście, są pędzle stricte przeznaczone do tych czynności i bardziej precyzyjne, jednak jeśli chcemy mieć jeden podstawowy pędzel do oczu to warto kupić właśnie taki model.

 

pędzle do makijażu oczu jessup

pędzle do makijażu oczu jessup

 

5. Pędzel do blendowania cieni

Aby rozetrzeć granice pomiędzy cieniami warto zaopatrzyć się w pędzel o dłuższym, miękkim włosiu. Dzięki niemu rozblendujemy cienie, stworzymy chmurkę koloru, zrobimy ładne przejścia pomiędzy cieniami, usuniemy nadmiar produktu i wszystko będzie estetycznie wyglądało.  Możemy nim także aplikować cienie w załamaniu powieki. Miękki pędzelek i taki, który nie drapie, to klucz do sukcesu. Rozcieranie cieni będzie o wiele przyjemniejsze a makijaż oczu będzie prezentował się idealnie.

 

pędzle do blendowania cieni jessup

pędzle do blendowania cieni jessup

 

6. Pędzelek do brwi/eyelinera/kresek

Cienki, precyzyjny pędzelek z syntetycznego włosia to także coś, o czym warto pomyśleć kompletując swój zestaw pędzli. Takim pędzelkiem z powodzeniem podkreślimy i wypełnimy nasze brwi, ale także przyda się do nakładania eyelinera, robienia kresek cieniem czy aplikacji rozświetlającego produktu w wewnętrznym kąciku. Jego zbite, niewielkiej długości, ścięte włosie jest bardzo precyzyjne i bardzo dokładnie możemy narysować nim np. kreskę wzdłuż linii rzęs czy nadać naszym brwiom odpowiedni kształt.

 

pędzle do brwi i eyelinera jessup

pędzle do brwi i eyelinera jessup

 

7.Pędzel wachlarz do rozświetlacza

Pędzel, który jest bardzo ciekawy i ma niespotykany kształt to pędzel typu wachlarz. Specjalnie ułożone włosie pozwala na precyzyjne i delikatne nałożenie rozświetlacza – muska naszą skórę, pięknie rozprowadzając produkt na kościach jarzmowych czy nosie. Rozświetlacz możemy oczywiście nakładać także owalnym pędzlem, natomiast przy wachlarzu mamy subtelniejszy i bardziej delikatny efekt, więc jeśli chcemy uniknąć nadmiaru produktu i zbyt mocnego looku, to ten pędzel sprawdzi się idealnie.

 

pędzel do rozświetlacza wachlarz jessup

pędzel do rozświetlacza wachlarz jessup

 

To nasze top 7 pędzli, które warto mieć i dzięki którym stworzycie każdy makijaż. Zatem jeśli chcecie zbudować sobie taką bazę pędzli i swój zestaw to skorzystajcie z naszych propozycji. Każdy z tych pędzli bądź jego typ przyda się w makijażu i może spełnić nie tylko podstawową funkcję, ale można go wykorzystać także w inny sposób, przez co są uniwersalne i wielozadaniowe.

  

Wszystkie produkty pokazane w tym wpisie są dostępne w drogerii puderek.com.pl U nas kupisz pędzle do makijażu różnych marek, w tym pędzle marki Jessup, a także kosmetyczki i etui na pędzle. W drogerii Puderek.com.pl znajdziecie także inne produkty widoczne na zdjęciach: bronzer Revolution Re-Loaded Holiday Romancepaletę cieni Makeup Revolution X Petra, transparentny prasowany puder Bake&Blot z Makeup Revolution

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco