5 błędów w pielęgnacji – które z nich popełniasz?

5 błędów w pielęgnacji – które z nich popełniasz?

Dbasz o swoją skórę, nakładasz różne kremy, stosujesz kosmetyki, które są polecane a Twoja skóra nadal nie wygląda tak, jak powinna. Czy to kosmetyki nie działają? Czasami nie jest to wina produktów a tego jak i czy odpowiednio ich używamy.  Błędy w pielęgnacji zdarzają się wielu osobom – przeczytaj ten post, zobacz jakie są najpopularniejsze błędy w pielęgnacji i sprawdź, czy nie popełniasz któregoś z nich!

  

Najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji twarzy

  

1.Niedokładny demakijaż

 

To najczęściej popełniany błąd! Wymagamy od kosmetyków, żeby dobrze działały na naszą skórę, a one zwyczajnie nie mają takiej możliwości, jeśli poprzednie warstwy produktów pielęgnacyjnych oraz pozostałości makijażu nadal zalegają na skórze! Demakijaż to podstawa, dlatego ważne jest, aby robić go naprawdę dokładnie. Oczywiście nie ma mowy o tym, aby chodzić spać w makijażu, ale o tym chyba nie musimy Wam przypominać. Warto wykonywać demakijaż wieloetapowo, aby usunąć wszystkie pozostałości kosmetyków z naszej skóry i aby nic nie zostało w zakamarkach, na linii żuchwy, przy płatkach nosa czy przy skroniach. Niedokładny demakijaż sprawia, że na skórze pojawiają się niedoskonałości, wypryski, skóra szybciej się przesusza i wygląda na szarą i zmęczoną. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do demakijażu – kupić płyn micelarnyżel do twarzy czy olejek do demakijażu i dokładnie myć naszą twarz. Dzięki temu nakładane potem kosmetyki będą miały szansę zadziałać a także czysta skóra odwdzięczy się pięknym wyglądem.

 

błędy w pielęgnacji co robię źle blog

 

2. Nieużywanie toniku

 

Nadal dużo z nas, zapomina o produkcie, który jest obowiązkowym krokiem w naszej codziennej pielęgnacji. Mowa tu oczywiście o toniku do twarzy. Część osób myśli, że jest to zbędny kosmetyk, natomiast wcale tak nie jest. Każde zetknięcie naszej skóry z wodą i substancjami myjącymi powoduje, że zaburza się jej prawidłowe pH. Skóra po myciu może być też podrażniona czy zaczerwieniona. Tonik do twarzy ma za zadanie przywrócić jej naturalne pH, równowagę i sprawić, że skóra będzie ukojona, uspokojona i przygotowana na kolejne etapy pielęgnacji. Tonik nie tylko ukoi skórę, ale usunie uczucie ściągnięcia i suchości a także sprawi, że kolejne kosmetyki będą lepiej się wchłaniały – zwilżona skóra o wiele lepiej wchłonie kremy do twarzy czy serum. Jeśli jeszcze w Twojej pielęgnacji nie ma toniku to koniecznie nadrób braki!

  

3. Niezmywanie płynu micelarnego

 

Gdy już wykonujemy demakijaż, co oczywiście jest bardzo istotne, zwykle sięgamy po płyn micelarny. Bardzo dobrze działające i naturalne płyny micelarne ma w swoim asortymencie marka Vianek. I owszem, jest to kosmetyk, który świetnie sobie poradzi z usunięciem makijażu, jednak nie jest to produkt samowystarczający. Należy pamiętać, że zawsze musimy zmyć go z twarzy. To nie jest tonik! I warto zdać sobie sprawę z różnic między tymi produktami. Tonik to końcowy etap podczas demakijażu twarzy, który ma wyrównać pH i ukoić skórę, płyn micelarny natomiast zawiera środki, które mają usunąć brud i resztki kosmetyków z twarzy. Zawiera on substancje myjące, detergenty, których nie należy zostawiać na twarzy, ponieważ mogą podrażnić skórę, wysuszać ją i powodować, że pojawią się na niej niechciane niespodzianki. Dlatego należy zmyć go wodą. A najlepiej zastosować oczyszczanie wieloetapowe albo żel, który jeszcze bardziej domyje skórę, a który oczywiście też zmywamy z twarzy, co jest już dla nas bardziej oczywiste.

 

błędy w pielęgnacji co robię źle blog płyn micelarny

 

4. Wysuszanie skóry zamiast nawilżania

 

Przy tłustej lub mieszanej skórze często mamy złudne wrażenie, że jest ona zbyt tłusta, za bardzo się świeci i koniecznie musimy zniwelować ten efekt. Sięgamy wtedy po produkty wysuszające, mocno oczyszczające i matujące. Dostajemy chwilowy efekt, a niedługo potem nasza skóra przetłuszcza się jeszcze bardziej. Dlaczego tak się dzieje? To reakcja obronna skóry! Im bardziej ją wysuszamy, tym więcej sebum będzie produkować aby ją nawilżyć. Zadbaj o to, aby skóra była dobrze nawilżona, wprowadź do swojej pielęgnacji produkty, które nie będą jej dodatkowo przesuszać, a dostarczą dużej dawki odżywienia i nawilżenia.  Ogranicz stosowanie kremów matujących i silnie wysuszających produktów myjących i postaw na bardziej delikatne kosmetyki do twarzy. Oczywiście na efekt trzeba będzie poczekać, ale zobaczysz, że skóra właśnie tego najbardziej potrzebowała. Gdy przywrócisz jej odpowiednią równowagę będzie wyglądała lepiej – będzie bardziej elastyczna, miękka i jędrna.

 

błędy w pielęgnacji co robię źle blog

 

5. Zbyt duża ilość kosmetyków naraz

 

Chcąc, aby nasza skóra prezentowała się jak najlepiej, kupujemy różne produkty. Kremy, serum, olejki, maseczki, żele i tak dalej, bo przecież każdy z tych kosmetyków ma takie świetne właściwości i na pewno pomoże naszej skórze. Otóż, każdy kosmetyk potrzebuje czasu, aby mógł zadziałać na naszej skórze. Pozwólmy mu zatem działać. Stosując coraz to nowe produkty i dokładając kolejne warstwy, nie mamy szans na to, aby zaobserwować, jak nasza skóra reaguje na dany kosmetyk, czy faktycznie dobrze działa na nią, czy jej nie uczula, nie podrażnia. Stosując mnóstwo kosmetyków naraz i nakładając coraz to nowe, nie jesteśmy w stanie tego zaobserwować i sprawdzić, jak zachowuje się dany kosmetyk.  Czasami okazuje się, że tylko jeden kosmetyk nam szkodzi i wystarczy go wykluczyć – na pewno będzie to trudne, gdy naraz wprowadzimy bardzo dużo nowych produktów czy będziemy używać ich zbyt dużo. Zatem, powoli wdrażajmy kolejne produkty do pielęgnacji, gdy kupujemy coś nowego, starajmy się dać czas produktowi na to, aby zadziałał, odczekajmy kilka dni, zanim wprowadzimy kolejny kosmetyk. Nasza skóra też musi przyzwyczaić się do danego produktu, częsta zmiana i zbyt duża ilość kosmetyków może ją obciążyć, a nawet sprawić, że skóra stanie się wrażliwa czy pojawią się na niej niedoskonałości. Zatem wprowadzajmy kolejne kosmetyki z głową, stopniowo i obserwujmy, jak reaguje na nie nasza skóra, a z pewnością będzie to dla niej o wiele bardziej korzystne.

 

Wszystkie pokazane produkty są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl Znajdziesz tutaj kosmetyki do pielęgnacji, w tym kosmetyki naturalne marki Vianek i kosmetyki Nacomi.

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco