Złóż zamówienie do godz. 14:00 (w dni robocze), a wyślemy je tego samego dnia.

Jak nakładać odżywkę na włosy? Co zrobić, żeby odżywka lepiej działała?

Jak nakładać odżywkę na włosy? Co zrobić, żeby odżywka lepiej działała?

Jak nakładać odżywkę na włosy? Dlaczego odżywka nie działa? Co zrobić, aby podbić jej działanie a włosy wyglądały pięknie i były nawilżone i lśniące? Sprawdź nasze patenty na to, jak nakładać odżywkę na włosy i co zrobić, aby lepiej działała.

  

Co zrobić, żeby odżywka do włosów lepiej działała | Jak ją nakładać?

  

- odpowiednio dobierz odżywkę do swoich włosów

 

Najważniejsza kwestia – przyjrzyj się swoim włosom, zobacz, w jakiej są kondycji, jaką mają porowatość i na tej podstawie wybierz odpowiedni produkt dla siebie. To, że u innych dany kosmetyk się sprawdza, wcale nie oznacza, że będzie tak też u Ciebie. Twoje włosy mają inne potrzeby, mogą mieć inną porowatość i strukturę. Zatem zanim zaczniesz winić kosmetyk, że nie działa, dobrze zastanów się przed jego wyborem i dopasuj do swoich włosów. Być może Twoje włosy są wysokoporowate i na przykład produkty z olejem kokosowym zamiast je nawilżyć będą mocno je puszyć. Oczywiście, warto też eksperymentować, bo to duża frajda znaleźć idealny produkt, jednak uzbrój się w cierpliwość, a dodatkowo spróbuj zastosować poniższe kroki, które powinny pomóc w tym, aby odżywka lepiej działała.

 

- odciśnij nadmiar wody

 

Przede wszystkim, przed nałożeniem odżywki na mokre włosy, odciśnij nadmiar wody. Pamiętaj, żeby były wilgotne, a nie skapywała z nich woda. Żaden produkt nie będzie w stanie dobrze zadziałać, jeśli włosy są bardzo mokre. Jeśli odciśniesz nadmiar wody, odżywka będzie lepiej w nie wnikać. Nie pocieraj też na siłę włosów ręcznikiem, bo wyrządzisz im więcej szkody niż pożytku.

 

- rozczesz włosy

 

Nakładając odżywkę, warto używać do tego grzebienia lub odpowiedniej szczotki. Rozczesując włosy, równomiernie rozprowadzamy produkt tak, że będzie docierał do każdego pasma i kosmetyk nie pozostanie w jednym miejscu, a będzie nałożony na całość naszych włosów, co pozwoli odżywce zadziałać.

 

Tu kupisz kosmetyki do włosów : szampony, odżywki, maski i akcesoria

 

jak nakładać odżywkę na włosy, ANWEN

 

- zacznij od mniejszej ilości

 

Na początek, zapoznaj się z kosmetykiem. Zacznij od nałożenia mniejszej ilości tak, aby nie obciążyć włosów. Po tym razie zauważysz, czy taka ilość służy Twoim włosom czy możesz dołożyć jeszcze więcej produktu. Nie przesadzaj też z ilością, tym bardziej, jeśli masz cienkie lub słabe włosy, które łatwo przeciążyć i uzyskać efekt tłustych włosów.

 

- przeczytaj etykietę – ważny jest czas!

 

Zachęcamy do przeczytania etykiety na produkcie – tam zazwyczaj znajdziesz informację na temat tego, jak długo powinniśmy trzymać produkt na włosach. Oczywiście jest to umowny czas – dlatego warto obserwować swoje włosy, jak reagują na produkt. Czasami, aby odżywka lepiej zadziałała wystarczy, potrzymać ją nieco dłużej na włosach (jak np. przy włosach grubych, wysokoporowatych), a innym razem nieco krócej (wspomniane już cienkie włosy, które łatwo obciążyć). Czas jest tutaj bardzo istotnym czynnikiem, dlatego zwróć uwagę, jak długo trzymasz kosmetyk na swoich włosach. Czasami niewielka zmiana przyniesie spektakularne efekty.

  

- nakładaj odżywkę od ucha w dół

 

Odżywkę zwykle nakładamy od ucha w dół. Skóra głowy może różnie na nią zareagować (chyba, że jest to produkt stricte przeznaczony do skóry głowy). Równomiernie nakładaj produkt, pasmo po pasmie, idąc od góry do dołu. Nie zapominaj też o końcówkach.

  

- nałóż turban lub ręcznik

 

Po nałożeniu odżywki lub maski, możesz spróbować nieco wzmocnić ich działanie przez nałożenie na włosy turbanu lub owinąć je ręcznikiem. Ten zabieg sprawi, że łuski włosa się rozchylą i produkt wniknie w nie jeszcze głębiej. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z trzymaniem ręcznika na włosach, bo zbyt długie przetrzymywanie ich, może je też osłabić.

  

Turban do włosów ANWEN kupisz w drogerii Puderek.com.pl

 

jak nakładać odżywkę na włosy, odżywki i maski ANWEN

 

- zmywaj letnią lub chłodną wodą

 

Gdy upłynie wskazany czas, zmyj dokładnie odżywkę z włosów. Nie używaj w tym celu gorącej wody, staraj się zmywać ją letnią wodą. Na koniec możesz domknąć łuski włosa strumieniem chłodniejszej wody, co też pozytywnie wpływa na włosy i dzięki czemu jeszcze bardziej się błyszczą.

  

- wzbogać ją

 

A jeśli odżywka jest za słaba i nie widzisz zbyt dużych rezultatów, możesz ją nieco wzbogacić, dodając do niej np. kilka kropel ulubionego oleju lub innej maski czy odżywki. Czasami takie mieszanki potrafią zdziałać cuda i nasze włosy odwdzięczają się pięknym wyglądem. Jeśli włosy są zbyt suche, dodaj kosmetyk, w którego składzie znajdziesz np. oleje, masło shea itp. a jeśli włosy po Twojej odżywce są oklapnięte i strączkują się, być może brakuje im protein – możesz dodać kosmetyk z olejem kokosowym, czy np. proteinami mleka. Warto eksperymentować, próbować, jest to też dobry sposób na zużycie produktów, które niekoniecznie samodzielnie dawały sobie radę.

  

Mamy nadzieję, że nasze rady pomogą Ci w pielęgnacji Twoich włosów, nakładanie odżywki nie będzie już problemem a włosy odwdzięczą Ci się pięknym i zdrowym wyglądem.

 

Kosmetyki do włosów ANWEN kupisz w drogerii internetowej Puderek.com.pl, gdzie znajdziesz ogromny wybór produktów do włosów: odżywki, szampony, maski, oleje, serum zabezpieczające końcówki.

 

jak nakładać odżywkę na włosy żeby lepiej działała, ANWEN odżywki

 

Wszystkie pokazane produkty w tym wpisie znajdziesz w drogerii internetowej Puderek.com.pl Znajdziesz tu kosmetyki do makijażu i pielęgnacji, kosmetyki do włosów, w tym kosmetyki do pielęgnacji włosów ANWEN.

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco

Złóż zamówienie do godz. 14:00 (w dni robocze), a wyślemy je tego samego dnia.