Tonik czy płyn micelarny – czym się różnią, czy można stosować je zamiennie?

Tonik czy płyn micelarny – czym się różnią, czy można stosować je zamiennie?

Pielęgnacja twarzy to bardzo istotna sprawa – od niej zależy, jak będzie wyglądała nasza skóra. Na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków o różnym zastosowaniu – dwa z nich są już bardzo znane, jednak nadal nie wszyscy wiedzą, jakie jest ich przeznaczenie i jak ich używać. Mowa tutaj o płynie micelarnym i toniku. Czy można używać ich zamiennie? Czy to te same produkty? Jak je stosować? W tym wpisie rozwiejemy wszystkie wątpliwości na ten temat.

 

Tonik czy płyn micelarny - czym się różnią?

  

Do czego służy tonik?

 

Tonik do twarzy jest to kosmetyk, którego zadaniem jest przede wszystkim tonizowanie skóry po kontakcie z wodą, po myciu twarzy i po demakijażu. Tonik ma przywracać prawidłowe pH skórze i równowagę, a także usuwać uczucie ściągnięcia skóry. Jak go używamy? W czystą, umytą skórę, wklepujemy produkt lub rozpylamy mgiełkę (jeśli ma atomizer). Niektóre toniki dodatkowo nawilżają skórę. Tonik przygotowuje skórę na przyjęcie kolejnych kosmetyków. Warto również nie dopuścić do wyschnięcia go ale po chwili aplikować krem czy serum – o wiele lepiej się wchłoną i będą działać.

Tonik nie zmywa makijażu! Dodatkowo, istotną informacją jest to, że toniku nie zmywamy. Jest to kolejny krok w pielęgnacji, natomiast nie jest to kosmetyk przeznaczony do zmywania innych produktów.

 

tonik czy płyn micelarny co wybrać czym się różnią puderek.com.pl

 

Do czego służy płyn micelarny?

 

Płyn micelarny jest to kosmetyk, którego używamy do usuwania makijażu, zanieczyszczeń i sebum z naszej skóry. Jest to produkt, który zawiera micele, które w uproszczeniu przyciągają i jednocześnie rozpuszczają zanieczyszczenia. Płyn micelarny aplikujemy na wacik, a następnie przecieramy nim twarz. Ważne jest, aby nie pocierać mocno oczu i rzęs, a przyłożyć wacik nasączony płynem na kilka sekund, a tusz oraz inne kosmetyki łatwiej się rozpuszczą.

Głównymi składnikami płynu micelarnego jest woda i detergent, dlatego bardzo istotne jest to, aby zawsze zmyć płyn micelarny z twarzy. Nie zostawiamy go na skórze, nie używamy też zamiennie z tonikiem. Jest to zupełnie inny produkt, o innych właściwościach. Tonik bardziej pielęgnuje, płyn micelarny usuwa zanieczyszczenia lub makijaż. Niezmywanie płynu micelarnego z twarzy może prowadzić do powstawania niedoskonałości na skórze i pogorszenia się stanu skóry. Najlepiej płyn micelarny traktować jako wstępny etap oczyszczania skóry, a potem użyć jeszcze olejku lub żelu.

 

 W drogerii internetowej Puderek.com.pl kupisz kosmetyki naturalne Vianek

 

tonik czy płyn micelarny co wybrać czym się różnią puderek.com.pl

 

Czy płyn micelarnytonik to to samo?

 

Porównując oba te produkty wyżej, widać, że nie są to te same kosmetyki – mają różne właściwości i przeznaczenie. Tonik służy do tonizowania skóry, niwelowania uczucia ściągnięcia skóry, czasami nawilżania oraz pomaga wchłonąć się kolejnym kosmetykom. Natomiast płyn micelarny to produkt, który służy do demakijażu  i usuwania zanieczyszczeń ze skóry. Warto mieć oba te produkty w swojej łazience, gdyż każdy spełnia inne funkcje i sprawi, że nasza pielęgnacja i demakijaż będzie na odpowiednim poziomie.

 

Czy można używać płynu micelarnego zamiast toniku?

 

Zatem chyba już nikt nie będzie miał wątpliwości odnośnie stosowania tych kosmetyków. Nie używamy płynu micelarnego zamiast toniku. To dwa różne kosmetyki – płyn micelarny zawiera detergent, czyli coś, co należy usunąć ze skóry, tonik natomiast ma składniki pielęgnacyjne, więc stosujemy go po demakijażu lub przed nałożeniem pozostałych kosmetyków pielęgnacyjnych.

 

tonik czy płyn micelarny co wybrać czym się różnią puderek.com.pl

  

Wszystkie pokazane produkty są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl Znajdziesz tu kosmetyki do pielęgnacji, w tym kosmetyki naturalne Vianek.

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco