Pianka, żel czy olejek - czym myć twarz?

Pianka, żel czy olejek - czym myć twarz?

Na rynku pojawiło się mnóstwo produktów do mycia twarzy, oczyszczania i demakijażu. Każdy z nich nieco się różni, jak zatem wybrać właściwy produkt? Czym myć twarz? Czego użyć do demakijażu? I co wybrać: żel, piankę czy olejek? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym poście.

 

  

Mycie twarzy – czego użyć?

 

Mycie twarzy i oczyszczanie to bardzo istotna sprawa, o której nie możemy zapominać. Gromadzi się na niej brud, sebum a także inne zanieczyszczenia. Dodatkowo na skórze może być makijaż, który należy również usunąć. Oczywiście niedopuszczalne jest, aby chodzić spać w makijażu, ale myślimy, że już wszyscy o tym wiedzą i nawet bardzo zmęczeni, idziemy do łazienki oczyścić skórę.

Ważne jest, aby prawidłowo oczyścić naszą skórę w taki sposób, aby nic na niej nie pozostało. Zatem pamiętamy także o żuchwie, miejscu przy płatkach nosa czy skroniach. To tutaj lubią zalegać pozostałości i brud, co może także prowadzić do powstawania różnych niedoskonałości na skórze. Jak zatem dobrze ją oczyścić? Przede wszystkim warto związać luźne włosy i odsłonić skronie i twarz, aby można było dobrze je umyć. Jeśli wykonywaliśmy makijaż należy użyć mocniejszych produktów, warto zastosować także wieloetapowe oczyszczanie skóry. Przydatne będą także różne gadżety, jak silikonowa myjka, szczoteczka, czy ściereczka bambusowa. One pomogą jeszcze dokładniej oczyścić skórę.

Co zatem wybrać do oczyszczania? Piankę, żel a może olejek? Jakie kosmetyki do pielęgnacji wybrać? A może można stosować je zamiennie? Jak to naprawdę jest?

 

czym czyć twarz olejek, żel czy pianka blog puderek.com.pl

  

Pianka do twarzy – jak i kiedy używać?

 

Pianka do mycia twarzy z reguły jest delikatnym produktem na bazie wody. Zwykle ma poręczny aplikator, który wytwarza pianę. Wystarczy wycisnąć odrobinę na dłonie, a następnie nałożyć ją na zwilżoną skórę twarzy i masować, a następnie dokładnie spłukać.

Po piankę do twarzy zwykle warto sięgać rano – kiedy chcemy delikatnie oczyścić twarz, nie naruszając jej bariery hydrolipidowej i gdy nie mamy makijażu. Raczej nie poradzi sobie ze zmyciem makijażu, podkładu i ciężkich kosmetyków. Pianka to delikatny produkt, nie powinna powodować podrażnień czy wysuszenia skóry. Warto zwrócić uwagę na jej skład, aby był łagodny, bez niepotrzebnych składników czy alkoholu. Piankę myjącą również poleca się dla skór wrażliwych. Zatem najlepiej sięgać po nią rano, choć oczywiście nie jest to reguła i można jej użyć także podczas wieczornego, wieloetapowego oczyszczania skóry.

 

czym myć twarz olejek, żel czy pianka puderek.com.pl

 

Żel do twarzy – jak i kiedy używać?

 

Żel do mycia twarzy to kosmetyk, który jest mocniejszy i bardziej skuteczny od pianki – często poradzi sobie z pełnym makijażem, usunie podkład, tusz czy inne produkty. Zwykle ma gęstszą konsystencję, w połączeniu z wodą może się pienić.

Oczywiście na rynku mamy różne żele do twarzy: jedne bardziej łagodne, inne mocne, które wręcz mogą przesuszyć skórę czy ją podrażnić. Dlatego tutaj również ważne jest czytanie etykiet i składów oraz tego, do jakiego typu skóry jest przeznaczony. Bardziej łagodny żel lub taki z naturalnym składem może zastąpić piankę. Żele znajdują się zwykle w opakowaniach z pompką lub w miękkich tubach, z których możemy wycisnąć odpowiednią ilość produktu. Po żel sięgniemy także wieczorem, podczas oczyszczania twarzy. Żel myjący można także nałożyć na gąbkę do twarzy czy specjalny płatek lub szczoteczkę, co pomoże jeszcze dokładniej umyć twarz, także w zakamarkach.

 

 W drogerii Puderek.com.pl kupisz kosmetyki naturalne Sylveco

  

czym myć twarz olejek, żel czy pianka puderek.com.pl

 

Olejek do demakijażu - jak i kiedy używać?

 

Olejek do demakijażu ma zupełnie inną konsystencję niż pianka czy żel. Jak sama nazwa wskazuje, to produkt oparty na olejach, zatem będzie to coś, co mocniej zadziała, jest w stanie rozpuścić mocniejsze, bardziej trwałe i cięższe kosmetyki. Czy olejek może zastąpić żel? Jak najbardziej, jednak warto zwrócić uwagę na to, z jakim olejkiem do twarzy mamy do czynienia. Bowiem, niektóre olejki będą hydrofilowe i łatwo zmyjesz je wodą, a inne hydrofobowe i do ich zmycia będziesz potrzebować czegoś dodatkowego. Wtedy świetnie tutaj zagra duet, czyli olejek i żel. Najpierw rozpuszczamy makijaż, brud i sebum olejkiem, a następnie zmywamy to żelem. Drugi sposób polega na tym, że wspomniany olejek do demakijażu zmywamy przy pomocy gąbeczki (np. konjac) lub przeznaczonej do tego ściereczki, i ewentualnie pozostałości domywamy pianką lub odrobiną żelu.

 

czym myć twarz olejek, żel czy pianka puderek.com.pl

 

Zatem czym myć twarz? Co wybrać: piankę, żel czy olejek? Wszystko zależy od naszych potrzeb i w jakim celu chcemy używać tych produktów. Tak naprawdę wszystkie te kosmetyki doskonale się uzupełniają i warto mieć je w swojej łazience, aby dobierać je do swoich potrzeb i do tego, z jakimi zanieczyszczeniami zmagamy się w danej chwili.

Wszystkie pokazane produkty są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl Znajdziesz tu kosmetyki do pielęgnacji, w tym kosmetyki naturalne Sylvecokosmetyki naturalne Vianek.

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco