Szczotki do szczotkowania i masażu ciała – Body Rituals!

Szczotki do szczotkowania i masażu ciała – Body Rituals!

Masaż ciała ma mnóstwo dobroczynnych właściwości. Przede wszystkim pobudza krążenie oraz daje poczucie odprężenia i relaksu. Szczotki do masażu to nie tylko gadżet, ale rzecz, która znacznie może poprawić nasz wygląd i ujędrnić ciało. Szczotkowanie ciała to zabieg, który możesz wykonać samodzielnie w domu. Sprawdź, jakie szczotki wybrać!

 

 

Szczotkowanie ciała - korzyści

 

Body Rituals to produkty wysokiej jakości, wśród których znajdziesz mnóstwo różnorodnych szczotek do szczotkowania ciała i masażu. Szczotki różnią się przede wszystkim kształtem, rodzajem i długością włosia, a także przeznaczeniem. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze szczotkowaniem ciała, wybierz na początek szczotkę o średniej twardości. Dla Twojej skóry początkowo twarda szczotka może być zbyt mocna. Z czasem, gdy Twoja skóra się przyzwyczai, możesz zwiększyć nacisk bądź wybrać szczotkę o bardziej twardym i zbitym włosiu.

Jakie korzyści płyną z regularnego szczotkowania ciała? Przede wszystkim jest to świetny reduktor cellulitu, a także doskonale ujędrnia ciało, wygładza i usuwa martwy naskórek. Skóra jest niezwykle gładka i miękka. Szczotkowanie pomaga także zapobiegać wzrastaniu włosków.

  

Jakie szczotki do szczotkowania ciała wybrać?

  

Szczotka Tampico do masażu ciała na sucho Body Rituals

 

Ta szczotka ma owalny kształt i wygodny uchwyt, dzięki któremu łatwiej nam ją trzymać i nie wyślizguje się z rąk. Szczotka wykonana jest z trwałego drewna bambusowego oraz naturalnego  włosia agawy sizalowej (tampico). Przez to, że szczotka zrobiona jest z drewna bambusowego, można używać jej zarówno do szczotkowania ciała na sucho jak i na mokro – do mycia ciała czy pleców czy jako reduktor cellulitu. Włosie jest równo przycięte, gęsto osadzone i o odpowiedniej szorstkości. Szczotka posiada bawełniany woreczek do jej bezpiecznego przechowywania i transportowania.

 

szczotkowanie ciała na sucho puderek.com.pl 

 

Okrągła szczotka do masażu na sucho i mokro z włosiem dzika Body Rituals

 

Ta szczotka jest okrągła i służy zarówno do masażu na sucho i mokro. Została stworzona z trwałego drewna bambusowego oraz naturalnego włosia dzika, które jest delikatniejsze niż włosie agawy, więc może to być dobra szczotka na początek lub do bardziej wrażliwych partii ciała. Szczotka posiada uchwyt, który ułatwi trzymanie i operowanie nią podczas masażu. Ma także naturalny sznurek, dzięki którego możemy zawiesić szczotkę, np. do swobodnego wyschnięcia.

 szczotkowanie ciała na sucho puderek.com.pl

 

Przedłużana szczotka do masażu ciała tampico + włosie końskie

 

Ta szczotka przeznaczona jest do masażu na sucho, ale z powodzeniem można stosować ją także do masażu na mokro ze względu na trwałe drewno bambusowe. Stworzona została z drewna bambusowego oraz naturalnego włosia końskiego (ciemne włosie) i agawy sizalowej (jasne włosie). Szczotka posiada długą rączkę, co bardzo ułatwia masaż pleców oraz dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Co istotne, to szczotka 2w1, otóż możemy zdjąć główkę z rączki i wtedy mamy tradycyjną szczotkę do ciała, ud, nóg i pośladków. Posiada uchwyt z włókna konopnego, który pozwala na wygodne trzymanie jej w ręku.

 szczotkowanie ciała na sucho puderek.com.pl

 

Długa szczotka do masażu ciała na sucho z włosiem z agawy Body Rituals

 

Tu z kolei mamy długą szczotkę do szczotkowania ciała na sucho, wykonaną z jasnego drewna. Trzonek jest długi, co pozwoli na masaż pleców i innych trudno dostępnych miejsc. Szczotka zrobiona jest z egzotycznego drewna trawiastego oraz naturalnego włosia agawy (tampico). Również dobrze radzi sobie z martwym naskórkiem, ujędrnia i pobudza krążenie. W tym przypadku trzonek nie jest zdejmowany, jak przy jej poprzedniku.

 

szczotkowanie ciała na sucho puderek.com.pl

szczotkowanie ciała na sucho puderek.com.pl

 

Zestaw szczotek do masażu na sucho Body Rituals

 

Jeśli chcesz wypróbować kilka szczotek bądź szukasz pomysłu na prezent, ten zestaw będzie idealny! W ozdobnym pudełku znajdziesz trzy różne szczotki do masażu. W skład zestawu wchodzi przedłużana szczotka do ciała, krótka szczotka typu bumerang a także mała szczotka do twarzy. Szczotki stworzone zostały z materiałów najwyższej jakości - z trwałego, egzotycznego drewna z drzewa trawiastego oraz naturalnego włosia dzika. Nowością jest tutaj szczotka do twarzy, która pomaga w walce z zaskórnikami. Warto jednak pamiętać, aby stosować ją ostrożnie i nie stosować na rany czy świeże blizny. Do zestawu dołączony jest bawełniany worek, w którym możemy przechowywać szczotki.

 

szczotkowanie ciała na sucho puderek.com.pl

szczotkowanie ciała na sucho puderek.com.pl

szczotkowanie ciała na sucho puderek.com.pl

 

Warto pamiętać o tym, że do masażu na sucho nie stosujemy żadnych balsamów czy olejków. Szczotkujemy zawsze od dołu do góry, w kierunku serca. Stopniujemy także nacisk – na dekolcie robimy to delikatnie, brzuch i stawy szczotkujemy kulistymi ruchami. Masaż powinien trwać kilka minut – optymalnie to 3-5 minut. Warto robić go regularnie, aby efekty były zauważalne.

  

Wszystkie pokazane produkty są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco