Co to jest szczotkowanie ciała i jak szczotkować ciało na sucho?

Co to jest szczotkowanie ciała i jak szczotkować ciało na sucho?

Coraz częściej słyszymy o szczotkowaniu ciała i jego pozytywnym działaniu na naszą skórę. Na czym polega szczotkowanie ciała? Jak wykonywać je poprawnie? Przeczytaj ten artykuł!

  

Na czym polega szczotkowanie ciała?

 

Szczotkowanie ciała na sucho jak sama nazwa wskazuje polega na wykonywaniu masażu szczotką suchego ciała. Nie używamy w tym celu żadnych kosmetyków, a także wody. Taki zabieg warto wykonać tuż przed kąpielą. Do szczotkowania ciała potrzebujemy jedynie odpowiedniej szczotki. Dopasowujemy ją do własnych preferencji, a także do tego, czy dopiero zaczynamy przygodę z takim masażem czy nasze ciało jest już do niego przyzwyczajone. Na początek warto wybrać szczotkę o delikatniejszym włosiu, a później możemy zwiększyć twardość. Oczywiście możemy także stopniować nacisk szczotki na ciało.

Na rynku mamy mnóstwo różnych szczotek przeznaczonych specjalnie do zabiegu szczotkowania ciała na sucho, zatem każdy znajdzie odpowiednią dla siebie. Szczotki są poręczne, mają specjalny uchwyt bądź rączkę, dzięki któremu są wygodniejsze w użyciu. Zestawienie szczotek, co wybrać na początek czy jakie włosie będzie odpowiednie zobaczycie w poście na naszym blogu: Szczotki do szczotkowania i masażu Body Rituals.

 

jak szczotkować ciało na sucho puderek.com.pl

 

Jak poprawnie szczotkować ciało?

 

Zabieg szczotkowania tak naprawdę możemy wykonać niemalże na całym ciele. Najczęściej szczotkujemy takie partie jak: uda, pośladki, nogi, ramiona. Można szczotkować także okolice dekoltu, biustu, szyi, natomiast tutaj należy zachować ostrożność i wybrać szczotki o bardziej delikatnym włosiu.

Wykonując szczotkowanie przede wszystkim staramy się delikatnie naciskać szczotką na ciało, natomiast nie robimy tego na siłę – jeśli czujemy, że sprawia nam to duży ból, należy zmniejszyć nacisk lub zmienić szczotkę na bardziej delikatną.

Podstawowa zasada przy wykonywaniu masażu szczotką polega na tym, aby ruchy wykonywać w kierunku serca. Zatem zaczynamy od najbardziej oddalonych miejsc, np. od nóg i kierujemy się ku górze. Okrężnymi ruchami masujemy ciało. Cały zabieg jest stosunkowo krótki, ale intensywny. Nie zajmie od dłużej niż 5-10 minut.  Skóra może być lekko zaczerwieniona, ale to normalna reakcja – skóra będzie pobudzona i poprawimy jej ukrwienie.

  

   

Jak działa szczotkowanie ciała?

 

Szczotkowanie ciała ma szereg pozytywnych właściwości, począwszy od najbardziej zauważalnego, czyli wygładzenia skóry. Ciało po takim zabiegu jest gładkie, szczotkowanie działa jak peeling, usuwając martwy naskórek i sprawiając, że skóra jest przyjemna w dotyku i gładka. Szczotkowanie również poprawia krążenie. Dodatkowo pomaga w walce z wrastającymi włoskami po goleniu. Oczywiście wpływa także na ujędrnienie skóry i jest niezwykle pomocne w walce z cellulitem.

Zatem jak można zauważyć, szczotkowanie ma szereg zalet i pozytywnie wpływa na nasz organizm i ciało, dlatego warto spróbować i odkryć moc tego zabiegu. Oczywiście, aby efekty były zauważalne i trwałe, należy wykonywać go regularnie, przynajmniej 3 razy w tygodniu, choć nie ma przeciwskazań, żeby wykonywać go codziennie. Twoja skóra odwdzięczy Ci się pięknym wyglądem, będzie gładka, jędrna i wypielęgnowana.

 

Tutaj kupisz szczotki do masażu ciała 

 

jak szczotkować ciało na sucho puderek.com.pl

 

Wszystkie pokazane produkty w tym wpisie są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl Kupisz tu m.in. kosmetyki do makijażukosmetyki do pielęgnacji, pędzle do makijażu, akcesoria i lakiery do paznokci oraz szczotki do masażu ciała.

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco