Jak utrwalić makijaż? Jak stosować utrwalacz do makijażu?

utrwalacz makijażu fixing spray puderek.com.pl

 

Wykonujesz makijaż i marzysz o tym, aby przetrwał wiele godzin? Co zrobić, aby podkład nie spływał i długo się trzymał? W tym wpisie dowiesz się, jak stosować utrwalacz do makijażu i jakie jeszcze ma zastosowanie!

  

Co to jest Fixing Spray?

 

Fixing Spray to produkt, który służy do utrwalenia całego makijażu. Najpierw nakładamy poszczególne kosmetyki do makijażu na twarz, począwszy od korektora i podkładu, a całość gruntujemy pudrem. Na koniec spryskujemy całą twarz Fixing Spray’em.

Fixing Spray to utrwalacz do makijażu, który sprawia, że cały makup o wiele dłużej się utrzymuje na naszej twarzy. To produkt, który działa na podobnej zasadzie jak lakier do włosów. Utrwala i trzyma w ryzach. Oczywiście warto pamiętać, że jest to produkt do stosowania okazjonalnego, zwłaszcza tych mocniejszych produktów nie powinniśmy używać na co dzień. Warto po niego sięgnąć na większe wyjścia, śluby, wesela, imprezy, a zwłaszcza wtedy, gdy wiemy, że nasz makijaż będzie na skórze przez wiele godzin, a nawet całą noc. Po takie produkty sięgają też wizażystki, aby sprawić, że kosmetyki przetrwają różnice temperatur, pot i inne warunki.

 

utrwalacz makijażu fixing spray puderek.com.pl

 

Jeśli chcemy, aby makijaż przetrwał przez wiele godzin, warto oczywiście pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji twarzy wcześniej, nawilżeniu jej, czy wykonaniu peelingu. Dodatkowo można zastosować bazę pod makijaż, którą nakładamy przed zaaplikowaniem podkładu. To produkt, który dodatkowo poprawi przyczepność podkładu i całego makijażu.

Do czego jeszcze służy Fixing Spray? To produkt, który nie tylko utrwali makijaż, ale również scali nałożone kosmetyki i sprawi, że będzie on prezentował się lepiej i bardziej naturalnie. Zabezpiecza także makijaż przed ścieraniem i rozmazywaniem.

Gdy nakładamy większą ilość podkładu czy pudru, wszystko jest bardziej widoczne, czasami zdarza się, że podkreślone są włoski na twarzy, a przecież dążymy do jak najlepszego i jak najbardziej naturalnego efektu. Fixing Spray usunie efekt pudrowości i scali nałożone produkty, przez co wszystko będzie prezentowało się jeszcze lepiej. Fixing Spray stosujemy z większej odległości, najlepiej wyciągnąć możliwie najdalej rękę z produktem i spryskujemy twarz, przy zamkniętych oczach, uważając na te okolice. Po chwili, wszystko ładnie się stopi i scali.

  

Fixing Spray Kryolan vs Fixing Spray Golden Rose

 

To dwa produkty typu utrwalacz do makijażu, które nieco się różnią. Przede wszystkim te kosmetyki różnią się ceną. Fixing spray z Golden Rose należy do niższej półki cenowej niż ten z Kryolan. Produkt z Kryolan należy do produktów profesjonalnych, bardzo często używają go wizażyści. Po rozpyleniu produktu z Golden Rose wyczuwalna jest mokra mgiełka na skórze. Jest to raczej lżejszy produkt, który scali makijaż i usunie efekt pudrowości.  

Fixing Spray z Kryolan to zdecydowanie mocniejszy produkt. Po aplikacji nie czujemy efektu mokrej skóry, bowiem jest to produkt, który działa podobnie jak lakier do włosów. Musimy spryskać równomiernie twarz i dopiero po chwili otworzyć oczy. Ten produkt scala makijaż ale także mocno go utrwala. Jest to produkt do stosowania okazjonalnego, na większe wyjścia.

Warto zatem wybrać odpowiedni fixer w zależności od tego, jakiego efektu oczekujemy i jak często chcemy go używać.

 

utrwalacz makijażu fixing spray puderek.com.pl

utrwalacz makijażu fixing spray puderek.com.pl

  

Wszystkie pokazane produkty są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl Tu kupisz utrwalacze makijażupędzle i inne kosmetyki do makijażu.

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco