5 kroków prawidłowego demakijażu

5 kroków prawidłowego demakijażu

Ważnym etapem naszej pielęgnacji jest prawidłowy demakijaż. Nawet najlepiej dobrana pielęgnacja nie pomoże, jeśli nie wykonamy demakijażu, zrobimy go nieprawidłowo i na skórze pozostaną resztki makijażu. Skóra powinna być dobrze oczyszczona, dzięki czemu nie tylko unikniemy przykrych niespodzianek ale także kosmetyki pielęgnacyjne lepiej się wchłoną i zadziałają.

 

Jak wykonać prawidłowy demakijaż?

  

1. Zastosuj oczyszczanie wieloetapowe

 

Nakładając kosmetyki do makijażu, tworzymy kolejne warstwy na skórze. Podkład, puder, korektor, róż, produkty do konturowania – to wszystko zgromadzone jest na naszej twarzy. Wybieramy produkty trwałe, które nie ścierają się w ciągu dnia, zatem sama woda ich nie usunie.

Warto pomyśleć o oczyszczaniu wieloetapowym, dzięki któremu dokładnie zmyjemy makijaż i oczyścimy skórę także z trudno dostępnych miejsc i zakamarków. Warto zacząć od olejku, którym rozpuszczamy kosmetyki – masujemy skórę aż produkty będą się rozpuszczać i łatwo usuniemy je z twarzy. Po olejku, czas na żel myjący do twarzy. Ten produkt usunie pozostałości i resztki makijażu, a także jeśli olejek jest nierozpuszczalny w wodzie to pomoże go usunąć. Warto mieć te dwa kosmetyki w swojej łazience. Od razu zauważysz, że skóra jest bardziej doczyszczona a na ręczniku nie zostają plamy po resztkach makijażu, które sama woda czy pianka nie jest w stanie w pełni usunąć. Dodatkowym gadżetem, który ułatwia zmywanie olejku jest ściereczka bambusowa do demakijażu.

  

jak zrobić prawidłowy demakijaż

 

 2. Dokładnie zmyj krem z filtrem

 

Nakładając krem z filtrem, warto jeszcze bardziej i z większą precyzją przyłożyć się do wieczornego demakijażu. Zwykle są to produkty wodoodporne, trwałe, które należy dobrze usunąć ze skóry, aby nie zapychały porów i nie obciążały jej. W tym celu użyj olejku, którym dokładnie będziesz masować skórę, a następnie spłucz wodą. Nawet jeśli nie nałożyłaś makijażu, to dokładne oczyszczanie olejkiem będzie wskazane właśnie, aby zmyć krem z filtrem.

 

jak zrobić prawidłowy demakijaż

 

 3. Rozpraw się z tuszem do rzęs

 

Nie możemy zapomnieć także o naszych rzęsach. Oczywiście możemy zmyć je olejkiem, jeśli jednak mamy wrażliwe oczy bądź nie chcemy mocno ich pocierać, to warto użyć płynu micelarnego. Na wacik wylewamy płyn i przykładamy do rzęs – bez pocierania na kilka sekund. Po tym czasie, tusz się rozpuści i zostanie na waciku. Potem oczywiście możemy użyć olejku czy żelu, ale do usunięcia resztek, większość zostanie zebrana przez płyn micelarny. Pamiętajmy o tym, że płyn micelarny należy zmyć wodą. Nie zostawiamy go na skórze! To nie jest tonik, a produkt myjący!

 

4. Nie zapomnij o …

 

Nie zapomnij o newralgicznych miejscach podczas demakijażu – w załamaniach i przy skrzydełkach nosa, przy brwiach, linii żuchwy czy linii włosów i przy uszach. Tam lubią gromadzić się zanieczyszczenia, które potem mogą powodować niedoskonałości. W tym celu, upnij włosy, aby można było dotrzeć do tych miejsc – pomocnym gadżetem będzie opaska materiałowa, np. ta z Glov.

 

jak zrobić prawidłowy demakijaż

 

5. Użyj toniku – skóra jest gotowa na właściwą pielęgnację!

 

Na koniec, równie ważnym produktem jest tonik do twarzy. Gdy już oczyścimy naszą skórę, warto ją stonizować i przywrócić jej prawidłowe pH, które mogło zostać zachwiane podczas demakijażu i kontaktu z wodą. W zależności od rodzaju toniku, jeśli ma atomizer - spryskujemy skórę, jeśli go nie ma – wylewamy odrobinę na dłonie i wklepujemy w twarz. Tonik także pozwala lepiej zadziałać kolejnym kosmetykom, dlatego zanim wyschnie, aplikujemy serum czy krem. I gotowe!

 

jak zrobić prawidłowy demakijaż

 

Wszystkie pokazane produkty są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl Tu znajdziesz kosmetyki do pielęgnacji, w tym kosmetyki Eveline i Fluff.

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco