Folia transferowa - jak używać?

Folia transferowa - jak używać?

Sposobów na piękne paznokcie i manicure jest mnóstwo. Począwszy od zdobień pędzelkiem, po stemple, naklejki na gotowych ozdobach skończywszy. Hitem na paznokciach jest także folia transferowa, która z pewnością urozmaici cały manicure. Jest bardzo efektowna i przyciąga wzrok. Jak prawidłowo nakładać folię transferową? Zobacz nasz prosty i praktyczny poradnik.

  

Co to jest folia transferowa?

 

Folia transferowa służy do ozdabiania paznokci, najczęściej można ją dostać w postaci zwiniętego arkusza. Za pomocą tej folii przeniesiemy wybrany wzór na płytkę paznokcia.

Folię transferową można aplikować na cały paznokieć lub na jego część. Występuje w wielu wariantach kolorystycznych, z różnymi wzorami, zatem każdy znajdzie odpowiedni motyw czy kolor dla siebie.

 

folia transferowa jak używać puderek.com.pl

 

Co jest potrzebne do wykonania manicure z użyciem folii transferowej?

 

Będą Ci potrzebne:

folia transferowa, np. złota folia transferowa Neo Nail

baza hybrydowa

lakier hybrydowy w wybranym kolorze

top hybrydowy

lampa UV/LED

klej do folii transferowej

nożyczki

 

folia transferowa jak używać puderek.com.pl

folia transferowa jak używać puderek.com.pl

 

Jak aplikować folię transferową?

 

       1. Nałóż bazę hybrydową

 

Mając niezbędne narzędzia, możemy przystąpić do pracy z folią transferową. Na początek opracowujemy płytkę paznokcia, odtłuszczamy ją i pokrywamy bazą, którą utwardzamy w lampie UV/LED.

 

       2. Pomaluj płytkę wybranym lakierem hybrydowym

 

Następnie pokrywamy płytkę paznokcia lakierem hybrydowym w wybranym kolorze. Standardowo utwardzamy w lampie. Najlepiej nałożyć dwie warstwy (każdą utwardzić).

 

       3. Nałóż klej do folii transferowej i folię

 

Nakładamy starannie klej do folii transferowej na paznokieć i utwardzamy w lampie. Nie przemywając warstwy dyspersyjnej, przykładamy folię do paznokcia mniej błyszczącą stroną i odbijamy ją. Najlepiej delikatnie ją docisnąć, aby wzór przylegał równomiernie. W tym celu można posłużyć się drewnianym patyczkiem do usuwania skórek. Następnie usuwamy folię. Wzór powinien zostać na płytce paznokcia.

 

       4. Utrwal wszystko topem

 

Nakładamy top i utwardzamy całość w lampie. Przemywamy cleanerem, jeśli używaliśmy typowego topu. W przypadku topu no wipe / dry top, nie ma już takiej potrzeby. I gotowe!

 

folia transferowa jak używać instrukcja krok po kroku

 

Można też nakładać folię transferową na utwardzony w lampie kolorowy lakier hybrydowy, jednak nie zawsze mamy pewność, że wzór odbije się w całości na płytce paznokcia. Jeśli nie zależy nam na regularnym, pełnym wzorze, taką opcję można również wypróbować. Należy jednak pamiętać, aby nie przemywać warstwy dyspersyjnej lakieru, tylko aplikować folię bezpośrednio na nią. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest klej do folii transferowej, przy którym mamy pewność, że wzór w pełni się odbije.

 

folia transferowa jak używać aplikacja puderek.com.pl

 

Wszystkie pokazane produkty są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl Tu kupisz folię transferowąnaklejki i ozdoby do paznokcilakiery hybrydowe i inne kosmetyki.

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco