Złóż zamówienie do godz. 14:00 (w dni robocze), a wyślemy je tego samego dnia.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe? Hybryda krok po kroku

Jak zrobić paznokcie hybrydowe? Hybryda krok po kroku

Zadbane dłonie i paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Dłonie to taki element, na który często zwracamy uwagę, dlatego ważne jest, aby wyglądały schludnie i estetycznie. Zapewne wiele kobiet bardzo lubi wykonywać manicure i mieć pomalowane paznokcie. Jednak tradycyjne lakiery, pomimo wielu plusów, mają też kilka wad, jak na przykład mniejsza trwałość czy odpryski , a co za tym idzie, taki manicure musimy wykonywać bardzo często, aby nadal wyglądał dobrze. Nie zawsze mamy na to czas i ochotę, a wykonując manicure chcemy, aby nasze paznokcie wyglądały nieskazitelnie i abyśmy nie musiały się martwić, czy po domowych porządkach czy wizycie na basenie lakier nadal jest na naszych paznokciach. Świetnym rozwiązaniem jest zatem manicure hybrydowy, o którym na pewno słyszała większość z Was.

 

Jakie zalety ma manicure hybrydowy?

 

Przede wszystkim świetna trwałość, bo utrzymuje się standardowo dwa tygodnie, a nawet dłużej. Wszystko zależy od tego, jaki mamy odrost i czy nadal chcemy nosić ten sam lakier na paznokciach. Same wiecie, że lubimy mieć wybór i często zmieniać kolory na paznokciach. Poza tym, nie musimy się martwić, że coś nam odpryśnie, czy lakier zetrze się na końcówkach – manicure hybrydowy jest trwały, mocny i pięknie wygląda przez cały czas. Ponadto, paznokcie są twardsze i niesamowicie się błyszczą. Pomyślicie, że manicure wykonany tradycyjnymi lakierami nie trwa długo i oszczędzamy czas. Jednak w ogólnym rozrachunku to ten hybrydowy oszczędza nam czas i przy okazji nerwy. Zamiast malować paznokcie co 2-3 dni i czekać aż wyschnie lakier czy denerwować się, że mamy odgniecenia czy coś nam się rozmazało, możemy wykonać  manicure raz na 2 tygodnie i przestać się martwić trwałością lakieru i wyglądem paznokci. Poza tym, jeśli opanujemy technikę, to samo wykonanie manicure hybrydowego nie zajmuje dużo czasu.

Jeśli nadal macie wątpliwości jak prawidłowo wykonać manicure, poniższa instrukcja krok po kroku powinna je rozwiać i nauczyć Was, w jaki sposób to robić. Bez obaw, to naprawdę bardzo łatwe i każdy sobie z tym poradzi, wystarczy trochę cierpliwości i ćwiczeń.

 

jak zrobić manicure hybrydowy

jak wykonać manicure hybrydowy

 

Co jest potrzebne do wykonania manicure hybrydowego?

- lampa do utwardzania manicure hybrydowego, np. lampa UV-Led 

- baza, np. Hard Base z NeoNail

- top, np. Hard Top z NeoNail

- kolorowe lakiery hybrydowe

- cleaner

- waciki bezpyłowe

- dodatkowo: drewniane patyczki, pilnik o odpowiedniej gradacji, blok polerski.

 

jak zrobić manicure hybrydowy

 

Jak wykonać manicure hybrydowy? Instrukcja krok po kroku

 

manicure hybrydowy krok po kroku

Na powyższej grafice możecie zobaczyć w skrócie, jak wykonać manicure hybrydowy. Poniżej szczegółowe wyjaśnienie, tym razem w pięciu krokach.

KROK 1. Odpowiednie przygotowanie paznokci

Zaczynamy od dokładnego oczyszczenia płytki paznokcia – zmywamy poprzedni lakier bądź pozostałości po nim, następnie nadajemy naszym paznokciom odpowiedni kształt w zależności od tego, jaki nam odpowiada (np. migdały, zaokrąglone, kwadratowe). Blokiem polerskim matowimy delikatnie płytkę paznokcia oraz odsuwamy skórki. Na koniec przemywamy paznokcie wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem, aby usunąć pozostałości i odtłuścić płytkę.

 

KROK 2. Nałożenie i utwardzenie bazy

Po wyschnięciu cleanera możemy zabrać się za właściwą część. Teraz nakładamy bazę, która jest koniecznym elementem, aby cały manicure utrzymał się na naszej płytce. Nakładamy zatem cienką warstwę - pamiętajmy o tym, że lepiej nałożyć jej za mało i potem dołożyć niż nałożyć jej zbyt dużo, czego efektem mogą być zalane skórki, a do tego nie chcemy dopuścić, ponieważ po utwardzeniu manicure nie będzie wyglądał estetycznie, a pod lakier będzie dostawało się powietrze i hybryda nie będzie się trzymać. Ważną kwestią jest także to, aby dokładnie zabezpieczyć wolny brzeg paznokcia, czyli inaczej mówiąc krawędź, która jest najbardziej narażona na odpryski i urazy mechaniczne. Teraz możemy utwardzić lakier w lampie. W zależności od tego, jaką lampę posiadacie i jaką ma moc (my polecamy lampę do paznokci o większej mocy)– będzie różny czas utwardzania. Zwykle jest to ok. 30-60s. Po tym czasie wyciągamy dłoń, warto odczekać kilka sekund, aby kolejne warstwy nie robiły bąbelków. Uwaga. Nie przemywamy lepkiej warstwy! To właśnie dzięki niej kolejna będzie miała większą przyczepność.

 

KROK 3. Nałożenie koloru

Następnym krokiem jest nałożenie wybranego przez nas koloru na paznokcie. Tutaj mamy dowolność, do wyboru mamy wiele kolorów – wszystko zależy od tego, jakie kolory lubimy i jaki manicure chcemy stworzyć. Nakładamy jedną, cienką warstwę lakieru hybrydowego, pamiętając o dokładnym rozprowadzeniu koloru i nałożeniu go blisko skórek (jednak dobrze zostawić ten 1mm odstępu, aby ich nie zalać). Następnie utwardzamy je w lampie.

 

KROK 4. Ponowne nałożenie koloru

Powtarzamy krok 3, czyli nakładamy drugą warstwę koloru i utwardzamy ją w lampie. Nie przemywamy tych warstw cleanerem!

 

KROK 5. Nałożenie topu

Na koniec nakładamy na paznokcie cienką warstwę topu i utwardzamy w lampie. Jeśli mamy tradycyjny top, właśnie w tym momencie, po utwardzeniu, przemywamy go wacikiem nasączonym cleanerem. Dostępne są także top’y no wipe, czyli takie, które się nie lepią i których już nie trzeba przemywać.

 

manicure hybrydowy

 

I to wszystko! Podsumowując, rada na koniec, jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z manicure hybrydowym, pamiętajcie o nieprzemywaniu kolejnych warstw oraz o tym, aby nakładać cienkie warstwy i uważać na skórki.

 Wszystkie niezbędne akcesoria do wykonania manicure hybrydowego znajdziecie w naszej drogerii internetowej Puderek.com.pl U nas możesz kupić lampę do manicure hybrydowego, lakiery marki NeoNailbazy, topy i primery do paznokci a także zestawy startowe.

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco