Jak szybko usunąć manicure hybrydowy z pomocą frezarki?

Jak szybko usunąć manicure hybrydowy z pomocą frezarki?

Manicure hybrydowy jest coraz bardziej popularny i wiele osób decyduje się na zakup swojego zestawu, aby móc wykonywać go w domu. Cieszymy się długą trwałością manicure, nie musimy się martwić o odpryskujący lakier a przy okazji oszczędzamy czas na malowanie paznokci co 2 czy 3 dzień, bo ten hybrydowy utrzymuje się co najmniej dwa tygodnie w nienaruszonym stanie. Jednak usuwanie go niestety zajmuje trochę czasu i jest pracochłonne. Co zrobić, żeby skrócić ten czas? W jaki sposób usunąć manicure hybrydowy i nie namęczyć się z tym procesem? Zmywanie go acetonem jest z zasady proste, jednak pochłania nasz czas, nie zawsze jesteśmy w stanie usunąć cały lakier, co bywa frustrujące. Mechaniczne usuwanie go, podważanie patyczkiem czy skrobanie kopytkiem niejednokrotnie kończy się tym, że niszczymy płytkę paznokcia i osłabiamy ją. Zatem, czy jest metoda, aby nieco skrócić czas usuwania manicure a przy okazji zrobić to dokładnie? Z pomocą przychodzi nam urządzenie, jakim jest frezarka.

usuwanie manicure frezarką

.

Co to jest frezarka i do czego służy?

Frezarka to urządzenie, dzięki któremu usuniemy manicure ale również służy do pedicure oraz za jej pomocą opracujemy całą płytkę i skórki. To urządzenie, które może zastąpić tradycyjne metody i rzeczy jak np. cążki, pilniczki i polerki. Praca z nim jest bardziej profesjonalna, szybsza i efektowniejsza.

Czy jest to urządzenie tylko dla specjalistów? Otóż nie! Każdy z nas może nauczyć się jej obsługi i usuwać manicure hybrydowy w swoim domu. Warto jednak poćwiczyć i na początku robić to ostrożnie i delikatnie oraz wybierać frezy, które nie są bardzo mocne i inwazyjne.

Bardzo często frezy oznaczone są kolorami, co świadczy o ich gradacji i ostrości – począwszy od najłagodniejszego w kolorze żółtym, przez czerwony, niebieski, zielony, po czarny, który jest najmocniejszy.

.

usuwanie hybryd frezarką

Frezarkę, którą widzicie na zdjęciach możecie kupić w naszej drogerii TUTAJ. Jest to profesjonalna frezarka, do której dołączony jest pedał (zatem można sterować nią także nogą) oraz komplet frezów i kapturków ściernych a także podstawka pod głowicę. Frezarka posiada rączkę z głowicą easy-lock, co umożliwia łatwą i szybką wymianę frezów. Możemy także zmieniać jej obroty oraz ich kierunek. Frezarka naprawdę dobrze się sprawdza, jest lekka i łatwa do przenoszenia, a także ma ładny i prosty design.

W zestawie mamy komplet 5 frezów diamentowych wraz z sześcioma kapturkami i nośnikiem, jednak warto zaopatrzyć się również w inne frezy, mianowicie  frezy ceramiczne, które sprawdzają się lepiej i posłużą na dłużej. Takie frezy nie nagrzewają się, są odporne na uszkodzenia i wytrzymałe, są bardziej bezpieczne dla naszej płytki, ale jednocześnie skuteczniejsze. Frezy ceramiczne są dostępne w naszej drogerii TUTAJ.

frezy usuwanie manicurefrezarkafrezy ceramiczne puderek.com.pl

frezy ceramiczne puderek.com.pl

.

Jak usunąć manicure hybrydowy frezarką?

.

Jak usunąć manicure hybrydowy frezarką?

Na powyższej grafice możecie zobaczyć w skrócie, jak usunąć manicure hybrydowy za pomocą frezarki. Poniżej, tym razem w 4 krokach szczegółowe wyjaśnienie.

 

KROK 1.

Wybieramy odpowiedni frez do usuwania manicure, montujemy go w naszym urządzeniu w głowicy. Następnie podłączamy frezarkę do prądu. Frezarkę, którą widzicie na zdjęciach możemy sterować ręcznie jak i nożnie – do zestawu dołączony jest pedał.

KROK 2.

Zanim zaczniemy pracę z urządzeniem, warto najpierw ustawić odpowiednie obroty. Jeśli jesteśmy początkujący, na początek wybierzmy mniejszą prędkość. Zabieg potrwa nieco dłużej, jednak będzie on bezpieczniejszy i nie zrobimy sobie krzywdy. Możemy także zmienić kierunek obrotów w zależności od tego, którą ręką usuwamy hybrydę – jest to istotne, ponieważ jeśli nieodpowiednio ustawimy urządzenie to frez będzie „ślizgał się” po płytce i możemy zrobić sobie krzywdę, spiłować skórki lub wyszczerbić paznokieć.

KROK 3.

Możemy przystąpić do pracy i delikatnie usuwać lakier z płytki paznokcia. Zwykle zaczynamy od frezów gruboziarnistych, następnie poprawiamy średnioziarnistymi bądź drobnoziarnistymi. Warto pamiętać o tym, aby nie dociskać zbyt mocno frezów do płytki i skórek oraz przesuwać frezem równomiernie po całej płytce i nie piłować w jednym miejscu. Wykonuj szybkie ruchy po całej płytce, a jeśli jesteś początkującą osobą, to nie musisz spiłowywać wszystkiego – łatwiej i bezpieczniej będzie resztki usunąć pilnikiem czy polerką. 

KROK 4.

Jeśli w zestawie mamy kilka frezów, możemy je wymieniać w zależności od potrzeb  (usuwanie lakieru, wyrównanie płytki, wypolerowanie płytki, usuwanie skórek itp.). Zazwyczaj frezy są opisane do czego są przeznaczone, więc nie będzie z tym problemu. Po skończonym usuwaniu manicure i opracowaniu płytki, warto wyczyścić nasze frezy, zdezynfekować je tak, aby posłużyły nam jak najdłużej.

Usuwanie lakierów hybrydowych za pomocą frezarki jest bardziej dokładne, równomierne i trwa krócej niż stosowanie tradycyjnej metody i usuwanie lakierów za pomocą acetonu i wacików, dlatego warto rozważyć ten sposób i zakup wspomnianego urządzenia, które posłuży nam przez długi czas.

 

frezarka puderek.com.pl

A jeśli dopiero zaczynasz przygodę z manicure hybrydowym, to koniecznie sprawdź, jak krok po kroku go wykonać.

-> Jak wykonać manicure hybrydowy krok po kroku

Produkty, które zostały pokazane w tym wpisie możesz kupić w drogerii internetowej puderek.com.pl Frezarka dostępna jest TUTAJ, frezy ceramiczne kupisz TUTAJ, lakiery hybrydowe i inne produkty marki NeoNail dostępne są TUTAJ.

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco