Jak szybko usunąć manicure hybrydowy z pomocą frezarki?

Jak szybko usunąć manicure hybrydowy z pomocą frezarki?

Manicure hybrydowy jest coraz bardziej popularny i wiele osób decyduje się na zakup swojego zestawu, aby móc wykonywać go w domu. Cieszymy się długą trwałością manicure, nie musimy się martwić o odpryskujący lakier a przy okazji oszczędzamy czas na malowanie paznokci co 2 czy 3 dzień, bo ten hybrydowy utrzymuje się co najmniej dwa tygodnie w nienaruszonym stanie. Jednak usuwanie go niestety zajmuje trochę czasu i jest pracochłonne. Co zrobić, żeby skrócić ten czas? W jaki sposób usunąć manicure hybrydowy i nie namęczyć się z tym procesem? Zmywanie go acetonem jest z zasady proste, jednak pochłania nasz czas, nie zawsze jesteśmy w stanie usunąć cały lakier, co bywa frustrujące. Mechaniczne usuwanie go, podważanie patyczkiem czy skrobanie kopytkiem niejednokrotnie kończy się tym, że niszczymy płytkę paznokcia i osłabiamy ją. Zatem, czy jest metoda, aby nieco skrócić czas usuwania manicure a przy okazji zrobić to dokładnie? Z pomocą przychodzi nam urządzenie, jakim jest frezarka.

 

usuwanie manicure frezarką

 

Co to jest frezarka i do czego służy?

Frezarka to urządzenie, dzięki któremu usuniemy manicure ale również służy do pedicure oraz za jej pomocą opracujemy całą płytkę i skórki. To urządzenie, które może zastąpić tradycyjne metody i rzeczy jak np. cążki, pilniczki i polerki. Praca z nim jest bardziej profesjonalna, szybsza i efektowniejsza.

Czy jest to urządzenie tylko dla specjalistów? Otóż nie! Każdy z nas może nauczyć się jej obsługi i usuwać manicure hybrydowy w swoim domu. Warto jednak poćwiczyć i na początku robić to ostrożnie i delikatnie oraz wybierać frezy, które nie są bardzo mocne i inwazyjne.

Bardzo często frezy oznaczone są kolorami, co świadczy o ich gradacji i ostrości – począwszy od najłagodniejszego w kolorze żółtym, przez czerwony, niebieski, zielony, po czarny, który jest najmocniejszy.

 

 

usuwanie hybryd frezarką

  

Frezarkę, którą widzicie na zdjęciach możecie kupić w naszej drogerii. Jest to profesjonalna frezarka, do której dołączony jest pedał (zatem można sterować nią także nogą) oraz komplet frezów i kapturków ściernych a także podstawka pod głowicę. Frezarka posiada rączkę z głowicą easy-lock, co umożliwia łatwą i szybką wymianę frezów. Możemy także zmieniać jej obroty oraz ich kierunek. Frezarka naprawdę dobrze się sprawdza, jest lekka i łatwa do przenoszenia, a także ma ładny i prosty design.

W zestawie mamy komplet 5 frezów diamentowych wraz z sześcioma kapturkami i nośnikiem, jednak warto zaopatrzyć się również w inne frezy, mianowicie frezy ceramiczne, które sprawdzają się lepiej i posłużą na dłużej. Takie frezy nie nagrzewają się, są odporne na uszkodzenia i wytrzymałe, są bardziej bezpieczne dla naszej płytki, ale jednocześnie skuteczniejsze. 

 

frezy usuwanie manicurefrezarkafrezy ceramiczne puderek.com.pl

frezy ceramiczne puderek.com.pl

 

Jak usunąć manicure hybrydowy frezarką?

 

Jak usunąć manicure hybrydowy frezarką?

Na powyższej grafice możecie zobaczyć w skrócie, jak usunąć manicure hybrydowy za pomocą frezarki. Poniżej, tym razem w 4 krokach szczegółowe wyjaśnienie.

 

KROK 1.

Wybieramy odpowiedni frez do usuwania manicure, montujemy go w naszym urządzeniu w głowicy. Następnie podłączamy frezarkę do prądu. Frezarkę, którą widzicie na zdjęciach możemy sterować ręcznie jak i nożnie – do zestawu dołączony jest pedał.

KROK 2.

Zanim zaczniemy pracę z urządzeniem, warto najpierw ustawić odpowiednie obroty. Jeśli jesteśmy początkujący, na początek wybierzmy mniejszą prędkość. Zabieg potrwa nieco dłużej, jednak będzie on bezpieczniejszy i nie zrobimy sobie krzywdy. Możemy także zmienić kierunek obrotów w zależności od tego, którą ręką usuwamy hybrydę – jest to istotne, ponieważ jeśli nieodpowiednio ustawimy urządzenie to frez będzie „ślizgał się” po płytce i możemy zrobić sobie krzywdę, spiłować skórki lub wyszczerbić paznokieć.

KROK 3.

Możemy przystąpić do pracy i delikatnie usuwać lakier z płytki paznokcia. Zwykle zaczynamy od frezów gruboziarnistych, następnie poprawiamy średnioziarnistymi bądź drobnoziarnistymi. Warto pamiętać o tym, aby nie dociskać zbyt mocno frezów do płytki i skórek oraz przesuwać frezem równomiernie po całej płytce i nie piłować w jednym miejscu. Wykonuj szybkie ruchy po całej płytce, a jeśli jesteś początkującą osobą, to nie musisz spiłowywać wszystkiego – łatwiej i bezpieczniej będzie resztki usunąć pilnikiem czy polerką. 

KROK 4.

Jeśli w zestawie mamy kilka frezów, możemy je wymieniać w zależności od potrzeb  (usuwanie lakieru, wyrównanie płytki, wypolerowanie płytki, usuwanie skórek itp.). Zazwyczaj frezy są opisane do czego są przeznaczone, więc nie będzie z tym problemu. Po skończonym usuwaniu manicure i opracowaniu płytki, warto wyczyścić nasze frezy, zdezynfekować je tak, aby posłużyły nam jak najdłużej.

Usuwanie lakierów hybrydowych za pomocą frezarki jest bardziej dokładne, równomierne i trwa krócej niż stosowanie tradycyjnej metody i usuwanie lakierów za pomocą acetonu i wacików, dlatego warto rozważyć ten sposób i zakup wspomnianego urządzenia, które posłuży nam przez długi czas.

  

frezarka puderek.com.pl

 

A jeśli dopiero zaczynasz przygodę z manicure hybrydowym, to koniecznie sprawdź, jak krok po kroku go wykonać.

-> Jak wykonać manicure hybrydowy krok po kroku

 

Produkty, które zostały pokazane w tym wpisie możesz kupić w drogerii internetowej puderek.com.pl W naszym asortymencie znajdziesz przedmioty takie jak: frezarka do paznokcifrezy ceramicznelakiery hybrydowe z NeoNail i inne produkty tej marki.

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco