Frezy ceramiczne – typy frezów i do czego służą?

Frezy ceramiczne – typy frezów i do czego służą?

Usuwanie manicure hybrydowego to proces, który dla niektórych jest żmudny i męczący. Aby go sobie ułatwić i jak najbardziej skrócić ten czas zamiast tradycyjnej metody usuwania go acetonem, my wybieramy usuwanie go frezarką. Oczywiście, warto przeszkolić się w tymtemacie i na początek ostrożnie pracować z tym urządzeniem tak, aby nie zrobić sobie krzywdy. Na naszym blogu możecie przeczytać wpis odnośnie pracy z frezarką, a także dokładnie objaśniamy jak krok po kroku usunąć lakier hybrydowy z paznokci. Jeśli jeszcze nie wiecie, jak robić to prawidłowo bądź szukacie wskazówek to koniecznie sprawdźcie podlinkowany poniżej wpis, który z pewnością ułatwi Wam pracę z tym urządzeniem.

 

ZOBACZ WPIS: Jak szybko usunąć manicure za pomocą frezarki?

 

W tym wpisie natomiast zajmiemy się frezami, czyli wkładami do frezarki, za pomocą których możemy bezpiecznie usunąć warstwę lakieru hybrydowego. Opowiemy, o tym, jakie mamy rodzaje frezów, jakie warto wybrać i do czego nadają się poszczególne typy o różnych kształtach. Dzięki odpowiedniemu wyborowi frezów poprawimy jakość swojej pracy, skrócimy czas usuwania hybrydy i odpowiednio przygotujemy płytkę paznokcia do nałożenia kolejnego manicure hybrydowego.

 

frezy ceramiczne puderek.com.pl

 

Frezy ceramiczne – zalety

- usuwają delikatnie ale skutecznie masę, nie powodując drgań

- nie przenoszą ciepła i nie powodują uczucia grzania

- dobrze radzą sobie ze ściąganiem żelu, akrylu, lakierów hybrydowych i akrylożelu, nie uszkadzając przy tym płytki paznokcia

- odporne na uszkodzenia mechaniczne i bardziej wytrzymałe niż tradycyjne frezy

- nie uczulają, są idealne dla osób uczulonych na metale

- specyficzna struktura ząbków i rowków pozwala na skuteczne i usunięcie masy, a przy wolnych obrotach nadają się do obróbki skórek wokół paznokci

- łatwe w dezynfekcji i sterylizacji

- nadają się do wykonania manicure i pedicure

- są uniwersalne, dzięki czemu pasują do każdej frezarki z głowicą typu twist and lock.

 frezy ceramiczne puderek.com.pl

 

Frezy ceramiczne – rodzaje i ich zastosowanie

Frez ceramiczny wykonany jest z najwyższej jakości tlenku cyrkonu i stali nierdzewnej, który usuwa masę żelową, hybrydową czy akrylową delikatnie, nie powodując przy tym drgań ani nagrzewania się przez co nie powoduje powstawania nieprzyjemnego uczucia grzania. W skuteczny i bezpieczny sposób usuwa masy z płytki paznokcia nie powodując jej uszkodzeń.

 

Kolor obwódek na frezach przedstawia grubość ich żłobienia:

Kolor czerwony z oznaczeniem litery F-FINE - drobny

Kolor niebieski z oznaczeniem litery M-MEDIUM - średni

Kolor zielony z oznaczeniem litery C-COARSE – gruby

Najczęściej wybierane frezy to te w kolorze niebieskim i czerwonym i to im przyjrzymy się bliżej. Wszystkie frezy ceramiczne kupisz TUTAJ.

 

Frez ceramiczny w kształcie stożka z lekko zaokrąglonym zakończeniem służy do usuwania masy z całej płytki paznokcia oraz z trudno dostępnych brzegów. W zależności od potrzeb, możemy wybierać czerwony lub niebieski. Na początek warto wybrać czerwony frez, aby nauczyć się z nimi pracować i nie zrobić sobie krzywdy. Usuwanie manicure i masy będzie dłuższe ale bezpieczniejsze i bardziej delikatne. Warto operować także mocą i obrotami frezarki i zacząć od tych wolniejszych.

 

frezy ceramiczne puderek.com.plfrezy ceramiczne puderek.com.pl

 

Frezy ceramiczne w kształcie stożkowego walca, płasko zakończonego służą również do usuwania masy z całej płytki paznokcia oraz trudno dostępnych brzegów, ale także odcinają podobnie jak cążki obumarły naskórek i wyrównują go, pozbywając się zadziorów. 

 

frezy ceramiczne puderek.com.pl

frezy ceramiczne puderek.com.pl

 

Frez ceramiczny w kształcie walca, płasko zakończonego służy do szybkiego usuwania masy z całej płytki paznokcia.

 

frezy ceramiczne puderek.com.pl

 

Czerwony i niebieski frez ceramiczny zakończony kulką służy do usuwania masy z trudno dostępnych brzegów płytki paznokcia oraz do usuwania skórek. Może zastąpić cążki i nożyczki – oprócz usunięcia skórek nadamy z jego pomocą paznokciom właściwy kształt. Ten frez pozwoli także na wykończenie zabiegu, wygładzi powierzchnię skóry i może być końcowym etapem całego manicure.

Czerwony i niebieski frez ceramiczny szczelinowy - frez w kształcie szpica z lekko zaokrąglonym zakończeniem służy również do usuwania masy z trudno dostępnych brzegów płytki paznokcia a także dzięki niemu szybko i bezboleśnie usuniemy niechciane skórki oraz oddzielimy je od płytki paznokci.

 

frezy ceramiczne puderek.com.pl

frezy ceramiczne puderek.com.pl

 

Frez ceramiczny w kształcie owalnego stożka służy do usuwania masy z trudno dostępnych brzegów płytki paznokcia oraz do usuwania skórek. W zależności od naszych potrzeb, wybieramy odpowiedni dla nas frez.

 

frez ceramiczny puderek.com.pl

 

Frezy mają różne kształty i to od nas zależy, jaki typ wybierzemy. Większość z nich ma wielorakie zastosowanie i można ich użyć zarówno do ściągania masy jak i do opracowania skórek. Warto kierować się kolorem i grubością żłobienia, a także regulować obroty naszej frezarki w zależności od usuwanego materiału – czy to żelu, czy lakieru hybrydowego (czy jest w całości, czy usuwamy pozostałości czy ściągamy masę w trudno dostępnych miejscach czy pracujemy ze skórkami). Warto zapoznać się też z parametrami naszej frezarki, obrotami i specyfikacją, aby jak najlepiej dopasować frezy i łatwo usunąć masę i wykonać manicure.

 

frezy ceramiczne puderek.com.pl

 

Wszystkie produkty pokazane w tym wpisie są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl W naszej drogerii kupisz frezy ceramiczne oraz frezarki do usuwania manicureprodukty do przedłużania paznokci, a także lakiery hybrydowe.

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco