5 sposobów, aby manicure hybrydowy przetrwał dłużej

5 sposobów, aby manicure hybrydowy przetrwał dłużej

Jeśli wykonujesz manicure hybrydowy i borykasz się z problemem trwałości, paznokcie szybko się niszczą, odpryskują to koniecznie przeczytaj nasze rady, które wyjaśnią Ci, co zrobić, aby manicure hybrydowy przetrwał dłużej i dobrze się trzymał przez długi czas.

  

Przygotuj odpowiednio płytkę

 

Bardzo prosta rzecz, a jednak wiele osób o niej zapomina. Coś od czego należy zacząć, jeszcze zanim przystąpimy do wykonywania manicure to odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Niejednokrotnie to, że lakier nie trzyma się płytki i szybciej pojawiają się odpryski zależy od tego, jak wcześniej zadbaliśmy o naszą płytkę paznokcia. Na tłustej bądź zanieczyszczonej płytce baza nie będzie się dobrze trzymać, mogą pojawić się pęcherze powietrza co umożliwi hybrydzie oderwanie się od paznokcia, zmniejszy się przyczepność i cała praca nad manicure może pójść na marne. Zatem warto przede wszystkim dobrze oczyścić płytkę – usunąć wszelkie pozostałości po lakierze, usunąć skórki a także przemyć cleanerem i ją odtłuścić. Na tak przygotowaną płytkę paznokcia możemy nałożyć bazę a potem kolejne warstwy.

Dla zwiększenia przyczepności można użyć także primer. Nakładamy dosłownie kroplę na paznokieć, czekamy aż wyschnie i dopiero wtedy nakładamy bazę. Zapobiega to zapowietrzeniom i zwiększa trwałość manicure nawet przy problematycznej płytce.

 

Zabezpieczaj wolny brzeg paznokcia

 

Aby nie dopuścić do odprysków i aby powietrze nie podeszło pod lakier, pamiętaj o tym, aby zabezpieczać wolny brzeg paznokcia. Inaczej mówiąc, nałóż bazę (a potem kolejne warstwy) nie tylko na płytkę ale także na górną krawędź paznokcia tak, aby ona też została pokryta warstwą produktu i nie została niepomalowana. To stworzy pewnego rodzaju ochronę przed odpryskami i powietrze nie będzie mogło wejść pod warstwy lakieru, a co za tym idzie będziemy mieli zapewnioną dłuższą trwałość manicure hybrydowego. Pamiętaj także o tym, aby po skończonym manicure nie piłować już paznokci, bo wtedy automatycznie usuwamy lakier, narażając nasze paznokcie na uszkodzenia i skracamy trwałość manicure.

  

sposoby, aby manicure hybrydowy przetrwał dłużej puderek.com.pl

sposoby, aby manicure hybrydowy przetrwał dłużej puderek.com.pl

 

Nakładaj cienkie warstwy

 

Doskonale sprawdza się tutaj zasada, im mniej, tym lepiej. Przy nakładaniu bazy, koloru czy topu pamiętaj o tym, aby nakładać cienkie warstwy. Przez to produkt nie będzie spływał z paznokcia, będzie łatwiej go rozprowadzić ale także mamy pewność, że warstwy będą utwardzone. W przypadku lakieru kolorowego, możemy nałożyć dwie warstwy (a nawet 3 jeśli lakier jest półtransparentny lub nie kryje po 1-2 warstwie). Zbyt gruba warstwa nie tylko wygląda nieestetycznie i nienaturalnie, ale utrudnia utwardzenie lakieru i możemy zalać nim skórki, przez co powietrze będzie miało jeszcze łatwiejszy dostęp, a w dalszej perspektywie manicure szybko się zniszczy, zejdzie z paznokcia czy odpryśnie.

  

Nie przemywaj warstw cleanerem

 

Podstawowy błąd, z którym się spotykamy to przemywanie kolejnych, utwardzonych warstw cleanerem. Otóż cleaner to produkt, którym powinniśmy odłuszczać płytkę paznokcia przed nałożeniem bazy a także przemyć top po skończonym manicure, jeżeli takie jest zalecenie (w przypadku topu no wipe nie przemywamy go już cleanerem). Nie powinniśmy przemywać nim kolejnych utwardzonych warstw (bazy czy koloru), bo właśnie dzięki tej wytworzonej, nieco klejącej, warstwie dyspersyjnej, kolejne warstwy będą miały większą przyczepność i będą lepiej się trzymać. Zatem jeśli do tej pory nie wiedziałaś jak prawidłowo używać cleanera to teraz już wiesz i możesz robić to prawidłowo.

 

trwały manicure hybrydowy puderek.com.pl

trwały manicure hybrydowy puderek.com.pl

  

Wybierz odpowiedni program w lampie lub pomyśl o zakupie dobrej lampy

 

Jeśli Twoja lampa ma już swoje lata to może warto pomyśleć o zmianie? Lampa ma swoją żywotność i po prostu może nie utwardzać już tak, jak powinna i jak robiła to na początku. Może zrobić więcej szkód niż pożytku – czasami występuje efekt parzenia i gorąca albo zwyczajnie warstwy nie będą dobrze utwardzone, a to nie tylko prowadzi do zmniejszenia trwałości lakierów hybrydowych ale także może prowadzić do różnych chorób. Dlatego przyjrzyj się uważnie swojej lampie do manicure hybrydowego, zaobserwuj jak się zachowuje, czy działa tak, jak należy, a jeśli nie to pomyśl o nowej lampie z odpowiednio dużą mocą. Jeśli natomiast Twoja lampa działa bez zarzutu to pamiętaj, że zwykle ma ona kilka programów i warto z nich korzystać. Może ustawiamy zbyt krótki czas utwardzania? Wiele lamp ma także program, gdzie moc stopniowo rośnie albo jest stała przez cały czas utwardzania. Warto wypróbować wszystkie opcje i dobrać odpowiednią dla siebie.

  

sposoby, aby manicure hybrydowy przetrwał dłużej puderek.com.pl

 

Wszystkie pokazane produkty w tym wpisie są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl W drogerii znajdziesz m.in. lampy do manicure hybrydowego, lakiery hybrydowe różnych marek, w tym NeoNail oraz niezbędne akcesoria.  

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco