4 nietypowe zastosowania korektora

4 nietypowe zastosowania korektora

Korektor do twarzy to produkt, który jest takim must have wśród kosmetyków w naszej kosmetyczce. Obok tuszu do rzęs to produkt, który najczęściej wybierają kobiety – czasami wystarczą tylko te dwa produkty, jeśli nie chcemy wykonywać pełnego makijażu. Korektor ma przede wszystkim maskować niedoskonałości, wypryski, zaczerwienienia ale także zakrywać cienie pod oczami, zasinienia czy drobne żyłki. Korektor ładnie wyrównuje te okolice, ukrywa oznaki zmęczenia i dodaje blasku i świeżości. Jednak korektor można używać jeszcze w inny sposób! Jaki? Zobacz, jak jeszcze można wykorzystać korektor i poznaj jego inne, nietypowe zastosowania!

  

4 nietypowe zastosowania korektora – jak wykorzystać korektor?

 

Poniżej 4 metody i nietypowe zastosowania korektora. Nie tylko są to ciekawe triki w makijażu, ale również można z nich skorzystać, jeśli chcemy zużyć korektor, a na przykład nie trafiliśmy z odcieniem lub jego właściwości nie odpowiadają nam w tradycyjnym użyciu. Sprawdźcie sami, jak można wykorzystać korektor do twarzy na różne sposoby.

  

Korektor pod łuk brwiowy

 

Po skończonym makijażu oka, warto nałożyć korektor pod łuk brwiowy. Pięknie wyrówna linię brwi, zakryje ewentualne mankamenty, wyczyści ją, a także poniesie łuk brwi i powiększy optycznie oczy. Zatem jeśli jeszcze nie znaliście tej metody, to koniecznie musicie ją wypróbować podczas kolejnego makijażu!

  

Korektor jako baza pod cienie

 

Zastygający korektor o jasnym odcieniu świetnie sprawdzi się jako baza pod cienie. Przede wszystkim wyrówna koloryt powieki, zakryje żyłki i plamki, ale również wygładzi nam powiekę i sprawi, że nakładane cienie będą dłużej się na niej utrzymywać, przykleją się do niej i nie będą migrować i ścierać się. Dodatkową zaletą może być to, że podbije też pigmentację cieni, czyli cienie będą bardziej nasycone i mocniejsze. Jeśli nie używaliście baz pod cienie, albo po prostu ich nie macie to wypróbujcie korektor w tej roli – być może odkryjecie super hit!

 

jak wykorzystać korektor inne zastosowania

 

Korektor do cut crease

 

Jeśli chcesz stworzyć oryginalny makijaż, postaw na cut crease. To makijaż, gdzie mamy wyraźnie odciętą linię powieki ruchomej. Gdy już przygotujemy powiekę, nałożymy cielisty cień i zaznaczymy załamanie powieki, nakładamy korektor na ruchomą część powieki i wyznaczamy linię odcięcia i wklepujemy go delikatnie najlepiej pędzelkiem języczkowym. Na korektor nakładamy cień, również precyzyjnie pod linię zaznaczoną korektorem. Można tutaj użyć błyszczących cieni lub pigmentów, które będą przepięknie wyglądać i jeszcze mocniej się wybijać w całym makijażu. Cut crease to świetny pomysł na niepowtarzalny, wieczorowy makijaż, ale nie tylko!

  

Korektor do konturowania twarzy

 

Korektor może posłużyć także do konturowania twarzy. Często zamiast sypkich produktów, wykonujemy konturowanie na mokro i tutaj skorzystamy z tej metody. Jaśniejszym korektorem rozjaśnimy pewne obszary na twarzy, a ciemniejszy sprawi, że ukryjemy i odciągniemy od nich uwagę, a także wyszczuplimy optycznie twarz. Jasny nakładamy m.in. wzdłuż nosa, na środku czoła, na podbródku czy kościach policzkowych. Ciemniejszy pod kością policzkową, przy linii włosów, na skronie i na żuchwę. Korektory wklepujemy, a następnie rozcieramy granice tak, aby ładnie się stapiały ze sobą i nie oznaczały się. Dzięki konturowaniu uzyskamy efekt trójwymiarowości, wyszczuplimy twarz i pięknie ją wymodelujemy.

 

jak wykorzystać korektor inne zastosowania

 

Wszystkie produkty pokazane w tym wpisie są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl Znajdziesz tam korektory do twarzy, pudry, podkładycienie do powiek oraz inne kosmetyki do makijażu i pielęgnacji.

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco