Złóż zamówienie do godz. 14:00 (w dni robocze), a wyślemy je tego samego dnia.

Filtruj według
Cena
13 58
Producenci
więcej... mniej

Konturowanie twarzy

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów

Konturowanie twarzy to inaczej modelowanie jej za pomocą kosmetyków do makijażu takich jak podkład, korektor, rozświetlacz i bronzer. Konturowanie pozwala uzyskać efekt wyszczuplenia twarzy, zmniejszenia nosa czy czoła lub nadania pożądanego kształtu twarzy. Konturowanie, jak sama nazwa wskazuje, nadaje twarzy kontury, pogłębia jej kształty i poprawia jej symetrię. W profesjonalnym makijażu metoda ta była znana od dawna, ale sławę zawdzięcza Kim Kardashian, która pokazała, jak krok po kroku wygląda jej makijaż. Pomysłodawcą i autorem słynnego makijażu Kim był znany makijażysta gwiazd, Mario Dedivanovic.

Konturowanie twarzy - od czego zacząć

Konturowanie twarzy - Przed przystąpieniem do tego zabiegu należy określić kształt swojej twarzy (trójkątna, kwadratowa, okrągła, podłużna) i mankamenty, które ukryje makijaż, np. duży nos, zbyt szeroka żuchwa albo szerokie czoło. Podstawowa zasada konturowania to przyciemnianie w celu zmniejszenia/ukrycia, rozświetlanie w celu uwydatnienia. Dla wszystkich typów i kolorów cery sposób konturowania jest ten sam. Różnica polega jedynie na doborze kosmetyków do makijażu. Osoby o cerze ziemistej, postarzonej zmarszczkami lub zmęczonej poprzez konturowanie mogą nadać skórze blasku i ożywienia. Ten patent zadziała również u osób z trądzikiem, które często nieumiejętnie próbują odwrócić uwagę od przebarwień i wyprysków. Konturowanie twarzy jest odpowiednie dla każdej kobiety, która chce dodać kształtu swojej twarzy. Świetnie sprawdza się szczególnie na wieczorowe wyjścia i imprezy. Osoby pulchne dzięki konturowaniu mogą optycznie wyszczuplić swoją twarz bez odchudzania. Z kolei szczupłe kobiety złagodzą ostre rysy.

Konturowanie twarzy - dobór odpowiednich kosmetyków

Dla wszystkich typów cery sposób na konturowanie jest ten sam. Różnica polega jedynie na doborze właściwych dla siebie produktów do makijażu. Osoby o cerze ziemistej lub zmęczonej poprzez konturowanie mogą nadać skórze blasku, podobnie cera naznaczona zmarszczkami będzie wyglądać młodziej i ciekawiej. Ten patent zadziała również u osób z trądzikiem, które często nieumiejętnie próbują odwrócić uwagę od przebarwień i krostek. Najważniejsza zasada, którą należy kierować się podczas konturowania: „Rozjaśnij, jeśli chcesz pokazać; przyciemnij, jeśli chcesz ukryć”.Konturowanie twarzy - na mokro czy sucho?


Wyróżnia się dwa podstawowe sposoby na konturowanie twarzy - na mokro i na sucho. Sposób konturowania na mokro polega na konturowaniu twarzy przy użyciu kosmetyków płynnych i kremowych, czyli "mokrych" jakimi są podkłady, korektory, emulsje rozświetlające i kremowe rozświetlacze. Metoda konturowania na mokro ma bardzo wiele zalet. W porównaniu do cieniowania i pudrowania zdecydowanie łatwiej się ją wykonuje, a ewentualne błędy bez problemu można poprawić. Jest również bardziej trwała niż metoda "sucha", ponieważ niejako jest ona bazą całego makijażu, nie osypuje się i nie znika. Dobrze wtopione i utrwalone kosmetyki do konturowania przetrwają wiele godzin. Dzięki temu rozwiązaniu twarz wygląda naturalnie i zdrowo.

Konturowanie na mokro

Do konturowania twarzy na mokro niezbędny jest korektor w odcieniu jaśniejszym niż kolor skóry oraz podkład lub korektor w kolorze o kilka tonów ciemniejszym od koloru skóry. W naszej drogerii internetowej dostępne są gotowe palety podkładów konturujących, które zawierają zarówno jasne jak i ciemne kolory podkładów niezbędne do konturingu. W zależności od kształtu twarzy, jasne i ciemne kolory należy aplikować w odpowiednie miejsca, a następnie należy bardzo dokładnie zatrzeć granice pomiędzy odcieniami, tak aby płynnie się przenikały, ale nadal pozostawały na swoim miejscu.

Konturowanie na sucho

Metoda konturowania na sucho polega na użyciu kosmetyków do konturowania o wyłącznie o suchej konsystencji takich jak sypkich lub prasowanych pudrów brązujących (najlepiej matowych), róży do policzków czy rozświetlaczy. Metodą na sucho wykańcza się makijaż zrobiony przy użyciu podkładu i korektora. Jest to końcowy etap wykonania makijażu. Matowy bronzer powinien być w chłodnej tonacji, wtedy efekty konturowania są najbardziej naturalne. Bronzer nadaje głębi, stwarza pozór cienia i nadaje wielowymiarowości. Rozświetlacz natomiast uwydatnia i podkreśla wypukłe części twarzy np. szczyty kości policzkowych i łuki brwiowe.Baking - konturowanie twarzy, trwalszy i bardziej naturalny efekt

Na fali popularności trendu na konturowanie twarzy powstały różne jego odmiany, w zależności przy użyciu jakich kosmetyków konturowanie zostało wykonane. Jednym ze sposobów jest tzw. "baking", czyli metoda wykorzystująca ciepło ciała, dzięki czemu makijaż będzie trwalszy i naturalniejszy. Baking to rodzaj konturowania twarzy, który sprawia, że znikają wszelkie cienie, załamania i niedoskonałości, a skóra pod oczami jest maksymalnie rozświetlona. Aby go wykonać potrzebujesz korektora i pudru sypkiego. Metoda ta polega na aplikacji dość grubej warstwy korektora pod oczami, a następnie zaaplikowanie mokrą gąbka typu Beautyblender grubej warstwy pudru na korektor i pozostawienie go na ok 30 minut. Tak by mógł się "upiec", czyli pod wpływem ciepła ciała połączyć się z korektorem i dokładnie wtopić w skórę.Strobing - czyli gra światłem

Kolejną odsłoną konturowania jest strobing, czyli konturowanie twarzy przy użyciu wyłącznie rozświetlaczy - o konsystencji płynnej, kremowej i suchej, prasowanej bądź sypkiej. To metoda wykorzystująca efekt światła padającego na twarz. Nazwa strobing wywodzi się z fotografii. Fotograficzny strobing to nic innego jak zdjęcia z lampą błyskową, a w makijażu oznacza efekt bardzo podobny do tego, który wywołuje właśnie lampa błyskowa lub ostre światło. Od klasycznego konturowania twarzy różni się przede wszystkim tym, że do wykonania tego makijażu nie używa się bronzera ani podkładów konturujących. Zamiast cieniowania twarzy w myśl zasady jasno – ciemno, w przypadku strobingu bawisz się tylko światłem.
Konturowanie twarzy może przybierać różne formy - od wyrazistych po subtelne. Czasem można wykonać pełne konturowanie, a czasem wykorzystać tylko pojedyncze jego elementy, dla delikatnego podkreślenia rysów twarzy. Firmy kosmetyczne wciąż pracują nad nowymi rozwiązaniami, by stworzyć idealne kosmetyki do konturowania dla każdej kobiety.
  • Bądź na bieżąco

Złóż zamówienie do godz. 14:00 (w dni robocze), a wyślemy je tego samego dnia.