5 błędów w makijażu: co robisz źle? Czego unikać?

5 błędów w makijażu: co robisz źle? Czego unikać?

Człowiek uczy się na błędach, każdy kiedyś zaczynał swoją przygodę z makijażem, dlatego to nic strasznego, że na początku pojawiają się różne niedociągnięcia. Jakie są najczęstsze błędy w makijażu? Czego unikać? Zobacz ten wpis, który pozwoli Ci przyjrzeć się swojemu makijażowi i uniknąć popularnych błędów!

 

Najpopularniejsze błędy w makijażu: czego unikać?

  

 1. Nieodpowiedni kolor podkładu, pudru

 

To chyba najbardziej popularny błąd w makijażu, choć coraz częściej szybko rozpoznawalny i niwelowany. Za ciemny bądź za jasny odcień podkładu nie będzie dobrze wyglądał na naszej skórze. Możemy niechcący się postarzyć, podkreślić niedoskonałości czy zmarszczki. Poza tym, taki podkład będzie się odznaczał, będzie widoczny i nienaturalny -  zamiast poprawić wygląd, pogorszymy go. Podobnie jest z pudrem czy innymi kosmetykami do twarzy. Wybierając podkład, starajmy się sprawdzić jego kolor na twarzy czy linii żuchwy – po zastygnięciu zobaczymy, czy nie ciemnieje i czy się nie odznacza. Pora roku ma także znaczenie – nie zawsze podkład w tym samym odcieniu będziemy używali przez cały rok – latem skóra może być bardziej opalona i kolor, którego używaliśmy przez pozostałe miesiące może być po prostu za jasny.

 

ZOBACZ: Najlepsze podkłady do twarzy

  

 2. Zbyt dużo produktu – efekt maski

 

Tutaj sprawdza się powiedzenie, że mniej znaczy więcej. Lepiej jest nałożyć mniej produktu i ewentualnie dołożyć kolejną warstwę, jeśli będzie taka potrzeba, niż od razu nałożyć dużą ilość. Gdy nałożymy zbyt dużo podkładu uzyskamy efekt maski – skóra będzie obciążona, podkład mocno widoczny i cały makijaż ciężki. Podobnie z pudrem czy korektorem – cienka warstwa w zupełności wystarczy – w przypadku korektora należy ją wklepać, w miejscach, które tego wymagają można dołożyć odrobinę produktu. Gdy nałożymy za dużo korektora będzie nieestetycznie zbierał się w zmarszczkach mimicznych czy rolował, natomiast zbyt duża ilość pudru sprawi, że skóra będzie miała sztuczny wygląd – maleńkie włoski na twarzy będą bardzo widoczne, a sam puder może powodować tzw. efekt ciasta – czyli będzie się warzył i podkreślał niedoskonałości.

 

błędy w makijażu czego nie robić puderek.com.pl

 

 3. Podkład nałożony tylko do linii żuchwy

 

Częsty błąd, który jest mocno widoczny, zwłaszcza, gdy również nieodpowiednio dobierzemy kolor podkładu. Tak nie rób: podkład nałożony na twarz, równo z linią żuchwy. Jak robić to właściwie? Przeciągnij podkład na szyję i dobrze rozetrzyj granicę tak, aby nie odcinał się brzydko przy żuchwie i żeby nie tworzył maski. Najlepiej nakładać podkład od środka twarzy i coraz mniejszą ilość rozprowadzać na boki. Wtedy ładnie będzie przenikał i łatwiej go rozetrzeć.

 

4. Nierozblendowane cienie do powiek

 

Nakładając na powieki cienie, należy pamiętać, aby nie tylko położyć dany cień, ale również rozetrzeć jego granice. Wtedy będzie to wyglądało naturalnie, kolory będą się przenikały i nie będzie widocznych nieestetycznych odcięć i plam. W tym celu, po nałożeniu cienia płaskim pędzelkiem, warto sięgnąć po pędzel do blendowania – mniej zbity, który ładnie rozetrze cienie i sprawi, że cały makijaż oka będzie wyglądał bardziej profesjonalnie i estetycznie.

  

ZOBACZ: Zestawy pędzli do makijażu

 

5. Małe oczy i czarna kredka

 

Używanie czarnej kredki na linii wodnej bądź dolnej powiece, optycznie zmniejsza oko. Zatem jeśli masz małe oczy, opadające powieki bądź zmęczone spojrzenie, nie dodawaj sobie lat i dodatkowych trosk na twarzy, czarną kredką. Czym ją zastąpić? Jeśli chcemy rozświetlić spojrzenie, powiększyć optycznie oczy – sięgnijmy po kredkę w jasnym, cielistym kolorze. Nasza twarz od razu będzie wyglądać lepiej i nie będzie sprawiać wrażenia szarej i zmęczonej.

  

błędy w makijażu czego unikać tego nie rób!

 

Wszystkie pokazane produkty są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl Tu znajdziesz kosmetyki do makijażu, w tym podkłady do twarzy, cienie do powiek i akcesoria.

 

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco