Jak dobrać podkład? Czym kierować się przy zakupie?

Jak dobrać podkład? Czym kierować się przy zakupie?

Dobrze dobrany podkład to klucz do udanego makijażu. Jak to poprawnie zrobić? Czym kierować się przy zakupie podkładu, aby potem nie żałować? Sprawdź nasze wskazówki, które ułatwią Ci podjęcie decyzji i wybranie odpowiedniego podkładu.

 

Jak odpowiednio dobrać podkład?

  

1. Potrzeby

 

Na samym początku zastanów się, jakie masz potrzeby i czego oczekujesz od danego podkładu. Czy ma to być podkład lekki czy może taki, który przykryje nieco więcej, a może wystarczy Ci tylko wyrównanie kolorytu. Czy będzie to coś, czego będziesz używać na co dzień, czy może jednak tylko na większe wyjścia. Tutaj możesz też przemyśleć, czy wolisz, aby podkład miał pompkę, był w tubce, a także z jakiej może być półki cenowej. To wszystko drobne szczegóły, które czasami okazują się być istotne przy wyborze – warto zawęzić swoje poszukiwania i skupić się na tym, czego faktycznie chcemy, a unikniemy rozczarowań i zaskoczeń.

 

 2. Rodzaj skóry/ cery

 

Przyjrzyj się swojej skórze. Czy masz cerę normalną, suchą, a może tłustą? Czy pojawiają się na niej niedoskonałości? Pomyśl, zobacz, jak zachowuje się w ciągu dnia i na tej podstawie dobierz podkład. Jeżeli twoja cera jest bardzo sucha, podkład matujący może dodatkowo ją przesuszyć lub podkreślić suche skórki, co będzie wyglądało nieestetycznie. To wszystko ma znaczenie przy wyborze, dlatego skup się na tym punkcie, co pomoże Ci również w wyborze.

 

3. Właściwości podkładu

 

Gdy wiesz już czego potrzebujesz i jaki masz rodzaj cery, możesz przyjrzeć się właściwościom konkretnych podkładów. Jedne będą mocno rozświetlające, inne matujące a jeszcze inne po prostu wyrównujące koloryt. Niektóre podkłady mocno zastygają, inne nie i trzeba je dodatkowo utrwalić pudrem. Jeśli wiesz już, kiedy i jak często będziesz używać podkładu to dobierzesz do tego odpowiednie właściwości. Przeczytaj etykietę i opis produktu, sprawdź recenzje i wybierz o właściwościach, które będą dla Ciebie idealne.

 

jak dobrać podkład

 

 4. Konsystencja

 

Konsystencja podkładu również ma znaczenie – nie każdy lubi lejące podkłady, inni wręcz przeciwnie, a unikają tych gęstych i mocno zastygających. Przyjrzyj się podkładom, zobacz, jak się zachowują, czy konsystencja jest bardziej płynna, czy łatwo z nim pracować i nałożyć go na skórę czy trzeba to robić szybko, bo na przykład podkład błyskawicznie zastyga.

  

5. Kolor i tony podkładu

 

Najważniejsze zostawiliśmy na koniec  – gdy już masz sprecyzowane swoje potrzeby, wiesz, jakie właściwości powinien mieć Twój podkład, dobierz odpowiedni kolor. Zwróć uwagę także na jego tony. Jeżeli Twoja cera jest oliwkowa, szukaj podkładu w takiej tonacji, jeśli bardziej porcelanowa z różowymi tonami, zbyt żółty podkład nie będzie wyglądał dobrze. Nie sprawdzaj podkładu na dłoni a na linii żuchwy, gdzie będzie to najbardziej wiarygodne – przyjrzyj się, czy kolor Ci pasuje, czy nie jest zbyt ciemny albo za jasny i czy wpada w odpowiednie tony. Istotną rzeczą jest również to, czy podkład nie ciemnieje – niektóre mają do tego tendencje – po kilku chwilach od nałożenia od razu to dostrzeżesz. Jeżeli tak jest, możesz wybrać podkład nieco jaśniejszy.

 

Oczywiście kolory podkładów możesz też ze sobą mieszać. Jeśli latem Twoja skóra jest bardziej opalona, przyda się ciemniejszy kolor, a na zimę jaśniejszy. Gdy masz dwa podkłady o różnych kolorach, możesz je zmieszać w odpowiedniej dla Ciebie proporcji i uzyskać idealny kolor na dany moment. Warto spróbować, zwłaszcza, gdy znalazłaś już idealny podkład, a masz problem z dobraniem koloru.

 

jak dobrać podkład

  

To nasze wskazówki, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego podkładu. Przeanalizowanie ich i kierowanie się nimi pozwoli Ci na dobranie podkładu do Twojej cery i oczekiwań i pozwoli uniknąć wpadek i kupienia podkładu, którego nie będziemy w stanie zużyć.

 

Wszystkie pokazane produkty są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl Tu kupisz kosmetyki do makijażu, podkłady, bazy pod makijaż.

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco