Hybrydy czy zwykły lakier? Co wybrać?

Hybrydy czy zwykły lakier? Co wybrać?

hybrydy czy zwykły lakier co wybrać

 

Malując paznokcie zastanawiamy się, co wybrać: lakiery hybrydowe czy może lepiej te zwykłe, tradycyjne lakiery? Co jest lepsze? W tym poście przeczytasz o różnicach, a także zaletach lakierów hybrydowych i tradycyjnych.

  

Hybrydy czy zwykły lakier? Co wybrać? Różnice

  

1. Czas wykonywania

 

Z pewnością tym, czym różni się manicure wykonywany lakierami hybrydowymi od wykonywanego zwykłymi lakierami, jest czas. Zwykłym lakierem pomalujemy paznokcie w ciągu kilku minut, natomiast cały proces wykonywania manicure hybrydowego trwa znacznie dłużej, ze względu na nakładanie kilku warstw i utwardzanie ich w lampie. Jednak doliczmy tutaj także czas na wysychanie lakieru. Zwykły lakier musi schnąć kilkanaście minut, a czasami nawet dłużej, natomiast z hybrydą nie mamy takiego problemu. Utwardzamy warstwy w lampie i nie musimy czekać aż lakier wyschnie i tak naprawdę od razu po wyjęciu dłoni z lampy możemy działać i wrócić do codziennych zajęć.

 

2. Wygląd paznokci

 

Ten punkt wiąże się nieco z poprzednim. Paznokcie pomalowane zwykłym lakierem muszą dobrze wyschnąć, abyśmy mogli coś dalej robić. Czasami jednak, mimo iż odczekamy kilkanaście minut, na paznokciach mogą robić się odgniecenia i lakier będzie wyglądał nieestetycznie. W przypadku lakierów hybrydowych, główną zaletą jest właśnie to, jak wyglądają paznokcie po całym zabiegu. Pomalowane paznokcie wyglądają nieskazitelnie, są odporne na dotyk, uderzenia, lakier z pewnością się nie rozmaże jak to bywa w przypadku tradycyjnego manicure. Poza tym, lakier hybrydowy tworzy wręcz taflę na paznokciach, jest gładki, paznokcie są lśniące i sam lakier nie uwidacznia żadnych mankamentów płytki. Zwykły lakier nakładany na paznokcie może podkreślić na paznokciu różne bruzdy czy nierówności i wysunąć je na pierwszy plan.

 

Najpopularniejsze lakiery hybrydowe kupisz w drogerii Puderek.com.pl

  

hybrydy czy zwykły lakier co wybrać?

 

 3. Wykonanie

 

Oczywiście manicure hybrydowy różni się od tego tradycyjnego także wykonaniem. W pierwszym przypadku potrzebujemy zestawu do hybryd i dodatkowych akcesoriów jakimi są lampa UV/LED do paznokci, baza, top, cleaner, kilka kolorowych lakierów hybrydowych, np. NeoNail i tak dalej. Musimy też nauczyć się jak poprawnie wykonywać manicure hybrydowy krok po kroku. Natomiast do wykonania manicure zwykłym lakierem tak naprawdę nie potrzeba nam nic więcej oprócz wspomnianego lakieru i zrobi to tak naprawdę każdy. Zatem jest to na pewno łatwiejsze i mniej kosztowne.

  

ZOBACZ WPIS: Jaką lampę wybrać? Dlaczego lampa jest tak ważna przy robieniu hybryd?

 

4. Trwałość

 

Znacząca różnica pomiędzy tymi dwoma rodzajami manicure jest taka, że manicure hybrydowy ma z zasady być tym trwalszym i takim, który utrzyma się na paznokciach co najmniej dwa tygodnie. Zwykły lakier jest bardziej podatny na uszkodzenia czy chociażby kontakt z wodą. Szybciej pojawią się odpryski, tak naprawdę po 3-4 dniach może się okazać, że trzeba będzie go zmyć i nałożyć ponownie. Odpowiednio nałożony lakier hybrydowy potrafi wytrzymać 2-3 tygodnie w nienaruszonym stanie, co na pewno jest tutaj ogromnym plusem. Mimo tego, że czas wykonania jest nieco dłuższy, to wykonamy go raz i mamy spokój na kilkanaście dni – w tym czasie paznokcie zwykłym lakierem będziemy musieli pomalować co najmniej 2-3 razy. 

 

hybrydy czy zwykły lakier co wybrać?

 

 5. Mocne paznokcie

 

Różnicą jest także to, w jaki sposób manicure wpływa na płytkę paznokcia. Zwykły lakier jedynie daje kolor, natomiast hybryda wzmacnia płytkę i powoduje, że jest ona twardsza i mniej podatna na uszkodzenia. Warstwa hybrydy stanowi swoistą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, paznokcie utwardzone hybrydą nie złamią się tak szybko, a nawet będą w stanie spokojnie urosnąć. Dlatego jeśli zależy nam na tym, aby zapuścić paznokcie – hybryda może być tutaj lepszym rozwiązaniem.

  

Zatem co wybrać? Które lakiery są lepsze?

Oczywiście można doszukać się więcej różnic między tradycyjnymi lakierami a tymi hybrydowymi. Wybierając pomiędzy nimi, warto zastanowić się, co jest dla nas najważniejsze i na czym nam najbardziej zależy. Dla jednych będzie to czas wykonania, dla innych czas trwałości manicure. Na pewno warto wypróbować obie te metody, aby mieć porównanie i samemu zaobserwować, co jest dla nas bardziej korzystne i co nam się bardziej podoba. Na pewno lakiery hybrydowe są o wiele bardziej popularne niż kiedyś i tak naprawdę powoli wypierają te tradycyjne, ze względu na mnóstwo zalet. Także wybór kolorystyczny jest ogromny i każdy znajdzie  dla siebie odpowiedni kolor i jego wykończenie. A jeśli chcesz nauczyć się wykonywania manicure hybrydowego krok po kroku, sprawdź instrukcję poniżej.

 

ZOBACZ WPIS: Jak wykonać manicure hybrydowy? Instrukcja krok po kroku

 

Wszystkie pokazane produkty w tym wpisie są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl Tutaj znajdziesz ogromny wybór produktów i akcesoriów do paznokci. Na Puderek.com.pl znajdziesz lakiery hybrydowe, lakiery hybrydowe NeoNaillampy UV LED i wiele innych.

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco