Jakie są rodzaje manicure?

Jakie są rodzaje manicure?

Dbając o swoje paznokcie, często zastanawiamy się, jaki rodzaj manicure wybrać. Pojawia się coraz więcej metod na to, aby wykonać estetyczny manicure, że można się w tym pogubić.

Jakie są podstawowe rodzaje manicure? Który manicure wybrać? Manicure tradycyjny, hybrydowy, żelowy a może tytanowy? W tym wpisie usystematyzujemy wiedzę na temat rodzajów manicure.

 

rodzaje manicure co wybrać

 

Rodzaje manicure - najpopularniejsze sposoby na piękne paznokcie

  

Manicure tradycyjny

 

Tradycyjny manicure to przede wszystkim zabieg, który ma na celu zadbać o płytkę paznokcia i zregenerować ją, a także odżywić nasze dłonie, zadbać o skórki a następnie podkreślić płytkę paznokcia kolorowym lakierem. Taki zabieg można wykonać na różne sposoby, także w domu.

Na początku warto namoczyć dłonie. Do tego celu można użyć domowych produktów jak oliwa czy sok z cytryny. Po kilkunastominutowej kąpieli, osuszamy dłonie. Teraz można usunąć drewnianym patyczkiem skórki, opracować płytkę paznokcia pilnikiem i skrócić ją do pożądanej długości. Można też użyć frezarki do paznokci i specjalnych frezów do paznokci. Po usunięciu pyłu, odtłuszczamy paznokcie. Przed nałożeniem kolorowego lakieru do paznokci, warto użyć produkt jakim jest baza do paznokci. Ma ona za zadanie utwardzić płytkę paznokcia a także zapobiegnie w odbarwieniu płytki, jeśli używamy lakierów w intensywnym kolorze.

  

Manicure hybrydowy

 

Manicure hybrydowy to jedna z najpopularniejszych metod na piękny i trwały manicure. Taki manicure utrzymuje się około 2 tygodnie, a nawet dłużej. Do jego wykonania potrzebujemy lampy UV/LED, bazytopu i kolorowego lakieru. Te cztery rzeczy będą niezbędne, aby prawidłowo go wykonać. Dodatkowo, warto zaopatrzyć się w cleaner, czyli odtłuszczacz paznokci i waciki bezpyłowe.

Kolejno malujemy paznokcie bazą, kolorem i topem, a każdą warstwę utwardzamy w lampie. O tym, jak wykonać manicure hybrydowy krok po kroku przeczytasz w osobnym artykule wraz z obrazkową instrukcją, która ułatwi cały proces. Ten sposób przypomina malowanie paznokci tradycyjną metodą, produkty również znajdują się w buteleczkach z pędzelkiem, więc z łatwością wykonasz go samodzielnie. Z łatwością go także usuniesz, nie musisz posiadać frezarki, możesz to zrobić pilnikiem lub za pomocą wacików nasączonych removerem i patyczkiem.

 

rodzaje manicure co wybrać

 

Manicure żelowy

 

Manicure żelowy to obok manicure hybrydowego jedna z najbardziej znanych i lubianych metod wykonywania manicure. Utrzymuje się ok. 3-4 tygodnie. Do jego wykonania potrzebny jest specjalny żel, który nałożony na płytkę paznokcia utwardzamy w lampie UV/LED. Najczęściej ta metoda jest wybierana, gdy chcemy dodatkowo przedłużyć płytkę paznokcia. Można wybrać przedłużanie na tipsie/formie lub na szablonie. Sprawdzi się u osób, które mają cienką i słabą płytkę paznokcia.

Tu potrzebne oprócz lampy będą m.in. żele, pędzelek do nakładania żelu, płyn do przemywania, pilniki i bloki polerskie, tipsy lub szablon do przedłużania paznokci. Gdy mamy widoczny odrost, można go uzupełnić, bez potrzeby usuwania żelu i ponownego nakładania go. Czasami stosowane jest także połączenie dwóch metod: manicure żelowego wraz z hybrydowym (najpierw stosujemy żel do przedłużania i utwardzenia płytki, a potem kolorowy lakier hybrydowy).

  

Manicure tytanowy

 

Manicure tytanowy to dosyć nowa metoda, która również posiada wielu zwolenników. Od pozostałych metod różni się przede wszystkim trwałością – taki manicure utrzymuje się o wiele dłużej (nawet 4-5 tygodni) i jest mocniejszy

To, co ją także wyróżnia to fakt, iż do jej wykonania nie potrzebujemy lampy UV/LED. Dodatkowo taki manicure wzmacnia paznokcie i pielęgnuje je za sprawą proszku, którego używamy do jego wykonania a który to zawiera m.in. wapń i witaminę E. To właśnie ten proszek stanowi podstawę całego manicure i jest on niezbędny do jego wykonania. Oprócz niego potrzebujemy także primer, bazęaktywator czy top coat. Przyda się także preparat do czyszczenia pędzli z bazy i topu, które to mogą twardnieć pod wpływem zastosowanych preparatów. Te produkty można kupić w zestawie, więc bez problemu skompletujemy nasz niezbędnik. o tym, co to jest manicure tytanowy ze szczegółowym wyjaśnieniem przeczytasz w osobnym artykule na blogu.

 

rodzaje manicure co wybrać

                                                                                                                                                          

Manicure akrylowy

 

Manicure akrylowy to w tym momencie najmniej popularna metoda, która jeszcze kilka lat temu konkurowała z manicure żelowym. Do jego wykonania potrzebujemy akrylu, czyli specjalnego proszku, który w połączeniu z liquidem dawał specjalną, plastyczną masę, która utwardzała się pod wpływem powietrza, bez użycia lampy UV/LED (zatem podobnie do manicure tytanowego).

Aktualnie coraz rzadziej korzysta się z tego sposobu, ponieważ akryl ma specyficzny, drażniący zapach, bardziej oddziałuje na paznokcie i zawiera więcej szkodliwych substancji chemicznych.

To najpopularniejsze rodzaje manicure. Mamy także m.in. manicure japoński, czyli zabieg mający na celu regenerację paznokci a także inne metody, m.in. takie, które łączą wspomniane rodzaje. To, który powinniśmy wybrać, zależy przede wszystkim od naszych preferencji ale także stanu paznokci oraz tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

 

rodzaje manicure co wybrać

 

Wszystkie pokazane produkty są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl Tu znajdziesz niezbędne akcesoria do wykonania manicure, przedłużania paznokci, a także lampy UV LED.

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco