Jak spakować kosmetyczkę na wyjazd? 7 wskazówek, które to ułatwią!

Jak spakować kosmetyczkę na wyjazd? 7 wskazówek, które to ułatwią!

Pakowanie wyjazdowej kosmetyczki to dla niektórych z nas nie lada wyzwanie – co spakować, co zrobić, żeby zmieścić do niej wszystkie potrzebne rzeczy, o czym pamiętać, jak zabezpieczyć inne rzeczy przez rozlaniem kosmetyków i czy faktycznie zabierać duże lub szklane opakowania ze sobą. W tym wpisie podzielimy się naszymi patentami i sposobami, które ułatwią pakowanie wyjazdowej kosmetyczki, a także zmniejszą jej objętość. Bo przecież nie chcemy dźwigać dodatkowych kilogramów i chcemy mieć miejsce w walizce także na inne rzeczy, nie tylko na kosmetyki. Jak się spakować? Przeczytaj nasze wskazówki.

 

Jak spakować kosmetyczkę na wyjazd?

  

1. Stwórz listę kosmetyków, które są Ci potrzebne

 

Na samym początku zrób listę kosmetyków, których używasz i które są Ci potrzebne do codziennej pielęgnacji i makijażu. Możesz zrobić jedną uniwersalną listę, z której będziesz korzystać potem podczas pakowania do każdego wyjazdu. Listę możesz stworzyć na papierze lub w telefonie – jak Ci wygodniej. Zapisz na liście produkty, po które sięgasz, które lubisz, unikaj kosmetyków, z którymi się nie dogadujesz – po co masz dodatkowo się męczyć i denerwować na wyjeździe, że coś Ci się nie sprawdza lub trudno używa. Warto zapisać kosmetyki w takiej kolejności, w jakiej ich używasz – dzięki temu unikniesz sytuacji, że o czymś zapomnisz i coś pominiesz. Na przykład robiąc listę kosmetyków do pielęgnacji – przypomnij sobie od czego zaczynasz dzień, co używasz najpierw, jakie kroki robisz (pielęgnacja poranna twarzy, nawilżanie, pielęgnacja wieczorna twarzy, demakijaż i oczyszczanie, pielęgnacja ciała i włosów itp.). Taka lista będzie dużym ułatwieniem, zobaczysz, czego tak naprawdę potrzebujesz, po co sięgasz i co musisz ze sobą zabrać.

 

jak spakować kosmetyczkę na wyjazd rady puderek.com.pl

 

2. Zweryfikuj listę i sprawdź, czy na pewno nie da się objeść bez któregoś produktu

 

Gdy już stworzysz swoją listę kosmetyków to jeszcze raz przyjrzyj się jej i zastanów, co tak naprawdę będzie Ci potrzebne na wyjeździe. Na przykład peeling do skóry głowy, który używasz raz w tygodniu może okazać się zbędny na wyjeździe weekendowym i możesz wykonać go przed. Podobnie jest z ogromną paletą cieni – być może da się ją zastąpić pojedynczymi cieniami albo mniejszą wersją. Czy koniecznie musisz zabierać dwie odżywki do włosów? Czy będzie Ci potrzebny róż do policzków, jeśli wyjeżdżasz w góry i nie zamierzasz się malować? Zastanów się, pomyśl, co Tobie będzie potrzebne, nie sugeruj się innymi, a postaraj się dostrzec swoje potrzeby i dobierz kosmetyki do tego, gdzie wyjeżdżasz i w jakim celu. Jeśli wyjeżdżasz z kimś, możecie taką listę stworzyć razem i uniknąć dublowania produktów – z pewnością wystarczy Wam jedna pasta do zębów, balsam do ciała czy szampon.

 

jak spakować kosmetyczkę na wyjazd rady puderek.com.pl

 

3. Zastanów się, czy masz kosmetyki wielofunkcyjne, 2w1

 

Niektóre kosmetyki z powodzeniem możesz zastąpić innymi. Po co niepotrzebnie nosić jakieś produkty, które będą obciążały bagaż, jeśli możesz równie dobrze użyć czegoś innego, o podobnym działaniu. Przejrzyj swoje kosmetyki – może się okazać, że masz takie, które są wielofunkcyjne, 2w1 i możesz ich użyć na różne sposoby. Przykład? Zamiast specjalnego produktu do mycia pędzli możesz je umyć szamponem i nałożyć potem na nie odżywkę, aby zmiękczyć włosie, krem do rąk i stóp możesz zastąpić skoncentrowanym balsamem do ciała, do golenia możesz użyć odżywki, a na powieki możesz nałożyć bronzerróż lub rozświetlacz. Na pewno masz takie kosmetyki, które świetnie sprawdzą się w innej roli i możesz je wykorzystać na różne sposoby.

  

4. Kup kosmetyki w mniejszych opakowaniach…

 

Jeśli chcesz zmniejszyć objętość i ciężar walizki, pomyśl o miniaturach i kosmetykach o mniejszych pojemnościach. Często możesz kupić kosmetyki w mniejszych opakowaniach, dzięki czemu unikniesz dźwigania 200mililitrowej butelki z płynem micelarnym, czy półlitrowego balsamu do ciała. Twoja kosmetyczka zdecydowanie się zmniejszy i będzie o wiele lżejsza. Jeśli wyjeżdżasz na krótko, a nawet na tydzień czy dwa, to z powodzeniem kosmetyki w małych, na przykład, 100 mililitrowych opakowaniach, Ci wystarczą. Zobacz odżywki od ANWEN, które występują w dwóch pojemnościach – 200ml i 100ml – te mniejsze świetnie nadadzą się nie tylko do tego, aby wypróbować kosmetyk, ale i zabrać go ze sobą.

 

5. …lub przelej do mniejszych pojemników

 

A jeśli nie chcesz kupować kolejnych kosmetyków to wystarczy, że zaopatrzysz się w małe opakowania i przelejesz do nich swoje ulubione produkty. Możesz kupić małe 100 mililitrowe buteleczki, które nadają się także do bagażu podręcznego do samolotu lub wykorzystać swoje opakowania po różnych produktach. Warto zostawić kilka opakowań, gdy zużyjemy jakiś kosmetyk, dokładnie je umyć i już mamy świetne opakowanie, do którego możemy przełożyć czy przelać inny produkt. Przykład? 15 mililitrowe opakowanie po kremie pod oczy można wykorzystać na krem do twarzy - z pewnością wystarczy to na kilkudniowy wyjazd, do opakowania po mgiełce do twarzy, można przelać tonik (dzięki czemu przy okazji nie musimy już zabierać tyle wacików i produkt aplikować bezpośrednio na twarz) i tak dalej. Na pewno znajdziesz w swojej łazience takie opakowania i wymyślisz im nowe zastosowanie.

 

jak spakować kosmetyczkę na wyjazd rady puderek.com.pl

 

6. Postaw na próbki sprawdzonych kosmetyków

 

Dobrym rozwiązaniem jest także zabieranie ze sobą próbek kosmetyków. Taką saszetkę zużyjemy na raz lub będzie na 2-3 użycia, a potem ją wyrzucimy i unikniemy worzenia ze sobą pustych buteleczek i opakowań. Z próbkami jednak sprawa wygląda tak, aby na wyjazdy zabierać coś, co już znamy, co nam się sprawdziło. Próbki to świetny sposób na przetestowanie kosmetyków i możemy je kupić, aby zapoznać się z produktem i jeśli będziemy zadowoleni z działania to kupić pełnowymiarowy produkt. Dlatego warto zrobić to wcześniej, przed wyjazdem, aby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań bądź niepożądanego działania. A jeśli kosmetyk już poznaliśmy wcześniej, testowaliśmy albo mamy więcej próbek i używaliśmy ich wcześniej, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać je ze sobą. Sami zauważycie, ile miejsca dzięki nim możemy zaoszczędzić! Takie próbki można dostać przy okazji różnych zakupów lub można je także samodzielnie kupić. Kosmetyki w małych saszetkach w ofercie ma marka ANWEN – można je dostać w naszej drogerii Puderek.com.pl

 

jak spakować kosmetyczkę na wyjazd rady puderek.com.pl

 

7. Zabezpiecz kosmetyki przed rozlaniem

 

Na koniec pamiętaj o tym, aby zabezpieczyć kosmetyki przez rozlaniem i pobrudzeniem innych rzeczy i ubrań. Mocno dokręć opakowania, możesz także zakleić górę buteleczek taśmą, aby same się nie otworzyły, a także pogrupować i spakować kosmetyki do woreczków strunowych, dzięki którym nawet jeśli coś się rozleje, będzie tłuste czy się wysypie (np. puder), to zostanie to w tym woreczku i nie ubrudzi innych produktów i rzeczy. To wszystko oczywiście pakujemy do kosmetyczki, która także chroni walizkę, ubrania, książki itp. przed pobrudzeniem.

 

Mamy nadzieję, że nasze sposoby i triki ułatwią Ci cały proces i okażą się przydatne. Teraz, gdy już wszystko rozsądnie masz wybrane, Twoje rzeczy są  spakowane, to możesz odetchnąć z ulgą i cieszyć się swoim wyjazdem i podróżą.

  

jak spakować kosmetyczkę na wyjazd rady puderek.com.pl

 

Wszystkie produkty pokazane w tym wpisie są dostępne w drogerii internetowej Puderek.com.pl Znajdziesz tam kosmetyki do makijażu, kosmetyki do pielęgnacji, pędzle do makijażuprodukty do włosów marki Anwen i wiele innych kosmetyków.

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco