Co zrobić, aby lakiery były jak najdłużej świeże? Jak przedłużyć ich trwałość?

Co zrobić, aby lakiery były jak najdłużej świeże? Jak przedłużyć ich trwałość?

Lakier szybko gęstnieje i nie nadaje się do użycia? Ciągnie się, jest twardy lub rozwarstwiony? Dlaczego tak się dzieje i co zrobić, aby lakiery były jak najdłużej świeże? Jak przedłużyć ich trwałość? Na te pytania odpowiemy właśnie w tym wpisie specjalnie przygotowanym, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

Jak prawidłowo przechowywać lakiery? Jak o nie dbać, aby były jak najdłużej świeże i nadawały się do użytku?

  

1. Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu

 

Podstawową zasadą odnośnie świeżości lakierów jest odpowiednie ich przechowywanie. Powinniśmy je trzymać w chłodnym miejscu, najlepiej zacienionym, tak, aby lakiery nie były narażone na promienie słoneczne, które mogą powodować ich wysychanie, rozwarstwianie się i zwyczajnie będą miały krótszą trwałość. Warto znaleźć dla nich miejsce – może to być szuflada, zamykana półka lub po prostu pudełko czy pojemnik. Nie tylko zabezpieczymy je przed działaniem słońca ale także będą dobrze zorganizowane i łatwiej nam będzie je przechowywać i wybrać odpowiedni kolor.

  

 2. Dokładnie zakręcać lakiery

 

Banalna sprawa, jednak może się zdarzyć, że lakier jest niedokręcony, przez co szybko traci swoje właściwości, nie jest odpowiednio zabezpieczony i może nie działać tak, jak powinien – szybciej odpryskiwać, rozwarstwiać się czy zgęstnieć. Dlatego sprawdzajmy po każdym użyciu, czy buteleczka jest dobrze zakręcona – prosta rzecz, a może zdziałać tak wiele.

  

 3. Wycierać szyjki buteleczek z lakieru

 

To zasada, o której czasami zdarza się nam zapomnieć. Lakier podczas wykonywania manicure można kapnąć na buteleczkę lub nadmiar lakieru spływa z pędzelka. Jeśli  produkt się nawarstwi to będzie nie tylko trudniej zakręcić nam buteleczkę, ale będzie on wydobywał się na zewnątrz, oklejał opakowanie i psuł się. Zatem warto systematycznie przecierać swoje buteleczki lakierów z nadmiaru zebranego na gwincie czy całym opakowaniu, aby lakiery dłużej zachowały trwałość ale oczywiście warto to robić także ze względów estetycznych.

 

 ZOBACZ WPIS: Jak wykonać manicure hybrydowy? Instrukcja krok po kroku

 

Jak przechowywać lakiery i zwiększyć ich trwałość poradnik

 

 4. Chronić lakiery przed lampą

 

Wiele osób, podczas wykonywania manicure, zostawia lakiery obok lampy, która pracuje. Zdarza się też, że lakiery są odkręcone! Starajmy się nie stawiać ich w pobliżu lampy UV/LED, która może utwardzić lakier w buteleczce lub na pędzelku. Wtedy często taki lakier nie nadaje się już do użytku, jest gęsty, pędzelek może być twardy i nawet cała butelka lakieru okaże się bezużyteczna. Lakiery mają specjalne czarne buteleczki, które mają chronić przed światłem lampy, jednak lampy mają coraz większą moc i taka sytuacja może się zdarzyć każdemu.

 

ZOBACZ WPIS: Jaką lampę wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

 

Jak przechowywać lakiery i zwiększyć ich trwałość poradnik

 

5. Przechowywać lakiery w pozycji pionowej

 

Starajmy się, aby nasze lakiery były przechowywane w pozycji pionowej – lakier będzie naturalnie ściekał w dół opakowania, nic nie wycieknie, nie obklei szyjki i pędzelka i unikniemy sytuacji, że po otwarciu lakier się rozleje. Będzie nam też łatwiej malować paznokcie – zbyt duża ilość lakieru na pędzelku nie jest wskazana – lepiej zanurzyć go w lakierze i nałożyć odpowiednią ilość, niż gdy jest go zbyt dużo i cały pędzelek aż ocieka z nadmiaru.

  

6. Delikatnie turlać lakier w dłoniach zamiast potrząsać buteleczką

 

Jeśli lakier zbyt długo był nieużywany, zaczyna się rozwarstwiać a chcemy go reanimować to można spróbować tego patentu. Nie trzęsiemy buteleczką na wszystkie strony, a delikatnie turlamy go w dłoniach. Warstwy się połączą i unikniemy tak zwanego „bąblowania” lakieru na paznokciach, czyli małych pęcherzyków powietrza, co może się zdarzyć m.in. przy mocnym potrząsaniu lakieru. Te pęcherzyki, mogą pojawić się także, gdy nakładamy zbyt grube warstwy a także przez dużą liczbę pociągnięć pędzelka – warto mieć to na uwadze.

 

 TUTAJ KUPISZ: Lakiery hybrydowe NeoNail

  

Jak przechowywać lakiery i zwiększyć ich trwałość poradnik

 

7. Unikać wykonywania manicure w pełnym słońcu

 

Na koniec zasada, która również przyczynia się do trwałości lakierów i zachowania świeżości na dłużej. Mowa tutaj o unikaniu wykonywania manicure w pełnym słońcu. Nie chodzi tutaj tylko o zbyt wysoką temperaturę, ale przede wszystkim o to, że promienie mogą także utwardzić lakier na pędzelku. Takim pędzelkiem będzie trudniej wykonać manicure, będzie to na pewno utrudnione, a nawet może być to niemożliwe. Dlatego warto zwrócić na to uwagę, jeśli nagle nasz lakier zgęstniał, nie możemy go nałożyć na paznokcie lub stracił swoje właściwości.

 

ZOBACZ WPIS: 5 sposobów, aby manicure hybrydowy przetrwał dłużej!

 

Jak przechowywać lakiery i zwiększyć ich trwałość poradnik

 

Wszystkie pokazane produkty dostępne są w drogerii internetowej Puderek.com.pl Mamy ogromny wybór lakierów hybrydowych, w tym lakiery hybrydowe NeoNail, akcesoria, lampy do paznokci.

Komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (nie publikowany)
* Komentarz:
  • Bądź na bieżąco