Dr Konopka

Kosmetyki Dr. Konopka's posiadają 98% naturalnych składników. Żaden ze składników ani surowców nie jest pochodzenia GMO oraz nie są testowane na zwierzętach. Kosmetyki Dr Konopka's nie zawierają SLS, parabenów i syntetycznych substancji zapachowych. Kosmetyki Dr Konopka's są odpowiednie dla wegan. Wszystko to sprawia, że kosmetyki Dr Konopka's mają zbawienny wpływ na skórę i włosy, są niezwykle skuteczne, a przy tym naturalne i ekologiczne.

Więcej
Pokazuje 1 - 19 z 19 elementów
Pokazuje 1 - 19 z 19 elementów

Dr Konopka swoją pierwszą małą aptekę otworzył w 1931 r. na obrzeżach Tallina. Dr Konopka poświęcił całe życie na badanie ziół i roślin leczniczych, a mikstury z ich użyciem sprzedawał później w swoich aptekach. W 1932 r lekarz tworzy krem gojący rany z kompozycją 48 ziół leczniczych. Kupujący byli pod wrażeniem działania kremu i nazwali go "magicznym kremem dr Konopki". W 1935 r. Dr Konopka rozwija unikalne mydło domowej roboty w oparciu o octan glinu. Mydło staje się tak popularne, że lekarz zaczyna dostarczać je do sprzedaży w sąsiednim miasteczku w swojej ciężarówce. Kolejnymi produktami były mieszanki olejków, które dzięki swoim właściwościom leczyły łupież, egzemy, a także natłuszczały skórę i włosy oraz zapobiegały wypadaniu włosów. Pierwszą i najbardziej wymagającą klientką doktora była jego żona, to właśnie dla niej powstało wiele kosmetyków. W roku 1938 Dr Konopka spisał wszystkie swoje receptury w specjalnej księdze, po którą sięgali również inni lekarze, choć sama książka nie zdobyła dużej popularności.


W 2013r. estońska firma Evriobiolab postanowiła przywrócić receptury Dr Konopki przy użyciu nowoczesnych technologii. Po 3 latach ciężkiej pracy powstała cała seria kosmetyków do włosów, ciała i twarzy, które oparte są na starodawnych miksturach dr Konopki.


Zgodnie z międzynarodowymi standardami w kosmetykach naturalnych nie mniej niż 95% surowców powinno mieć pochodzenie naturalne. Kosmetyki Dr. Konopka's posiadają 98% naturalnych składników. Żaden ze składników ani surowców nie jest pochodzenia GMO oraz nie są testowane na zwierzętach. Kosmetyki Dr Konopka's nie zawierają SLS, parabenów i syntetycznych substancji zapachowych. Kosmetyki Dr Konopka's są odpowiednie dla wegan. Wszystko to sprawia, że kosmetyki Dr Konopka's mają zbawienny wpływ na skórę i włosy, są niezwykle skuteczne, a przy tym naturalne i ekologiczne. W drogerii internetowej puderek.com.pl znajduje się szeroki kosmetyków naturalnych Dr Konopka's do włosów ciała i twarzy.

  • Bądź na bieżąco